Аутор Тема: Алексићи из Батковића I2-Y3120  (Прочитано 10908 пута)

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #60 послато: Мај 25, 2019, 09:32:23 пре подне »
Ја сам на форуму да бих нешто научио.А зашто мислите да нисам достојан  хапло групе И2-У3120 иликоментарисања.Барем ми набројте хапло групе мојих Алексића јер сам ја још увек убеђен да су свиАлексићи настали из хаплогрупе (И)


            Колико Алекса, толико  Алексића!

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #61 послато: Мај 25, 2019, 10:53:07 пре подне »
Ватикан је за ово крив, или је замијенио резултате или је убацио лажне Алексиће међу праве. Треба консултовати Петра Ашкрабу, он ће боље то знати. Или Љубишу Трговчевића.  ;D

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #62 послато: Јун 10, 2019, 04:30:01 пре подне »
Да будем прецизан моје истраживање није старије од 6 месеци.Прво сам урадио тест уБечу.Како нисам добио којој хапло групи припадам,поново сам тест урадио у Београду.Ја сам И2-У3120 један врло стар ДНК хапло тип.Он је настао од ЦТС10228 која датира за период од 3200 до 1800 година п.н.е.Од ње је настала грана којој припадам У3120.Она датира од 1800 до 300 година п.н.е.Раније нисам имао појма за толику старост.Затим враћајући се у назад у историју од Засавице где сам се родио ишло је овако.Прво Батковић.Тамо знам има 20 породица сви славе славу св.Јован као и ја.Они су дошли из Невесиња они тврде сигурно из истоименог села поред Невесиња.Алексићи су кажу добили име од Мирка Дамјановић још давне 1840 али знам да се Хајдук Станко презивао Алексић а он је радњом раније од Мирка.Прича о Станку је испричана 1890 тако да мислим да му је презиме од Дамјановић замењено након смрти.Појавио се још један помен Алексић Милан је 1905 као ратник војводе Стевана Недић-Ћеле се борио за Стару Србију одакле је и пореклом био.Како су Алексиће на Малинском звали ускоцима имам помислити да си из Старе Србије дошли на Малинску.А како још један војвода Анђелко Алексић  се борио те 1904 жа ослобођење Старе Србије а и сам био родом отуда.Закључујем да су Алексићи пореклом из Старе Србије.А још нешто ме везује а то је да су они тамо већином славили Светог Николу и Огњену Марију а посебно су славили св.Јована(Богојављење).