Аутор Тема: Алексићи из Батковића I2-Y3120  (Прочитано 10728 пута)

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #20 послато: Април 30, 2019, 08:42:46 поподне »
Поновит ћу,да сада Алексића има око 7000 .Тренутно тестирани славе Ђурђевдан,Игњатије,Свете Враче,Јовањдан. Али пази сад звао сам различите Алексиће телефоном.Сви имају усмену пренету историју или по црквеним записима урадјено стабло породице.Њихово враћање у прошлост долази до следећих локација.Невесиње,Требиње,Билећа,Површ на Косову
То и кажем. Алексић није тако ретко презиме. Има их разног порекла. Има их и у Шумадији, Јужној Србији, Подрињу, Војводини... И ја знам три Алексића, који нису ни у какавом сродству и ако су пореклом са истог простора. Чак имам и рођаке који се презивају Алексић. Морамо имати на уму да је већина наших презимена, нарочито у Србији, настала у 19. веку јер је био такав закон, тј. било је обавезно узети стално презиме. У крајевима који су били дуже под османском влашћу нека презимена су се усталила тек касније, чак и почетком 20. века.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #21 послато: Мај 03, 2019, 01:59:05 поподне »
Сви Алексићи су прави Алексићи нема поговора.Нисам био лењ дао сам се у посао.Прикупио сам изводе телефонских бројева у Босни,Републици Српској,Хрвацкој и Србији.Скуп свих адреса из фиксне телефоније  дао је број 2145 .Тај број помножен са 3 члана на свакој адреси дао ми је број 6435 а по наговору пријатеља да може да буде негде и 4 члана повећао сам на 3,5 и тако добио број 7507.Па сам прихватио да реално их онда има од 6000 до 7000 на заједничком простору.Наравно изузев Црне Горе и можда Албаније где су се можда затекли још од раније.Сматрам да Херцеговачки простор који нисам обухватио није сада од кључне важности јер из тог простора су се Алексићи као и друга презимена константно исељавали.Добио сам и карту која ми је показатељ а где су се и где највише селили.Па највише у Србију око 3000,Републику Српску око 2000,Хрвацку око 1000,Босну око 1000.Највише их има у великим градовима 700 у Београду,567 у Нишу,427 у Новом Саду, 175 у БањаЛуку,157 у Загреб,133 у Бјељину.Овај навод је реда ради изоставио сам 90% градова из разлога да не понављам број као и да заступим сваку област а да не набрајам сваки град а којих има преко 50.Оно што је важно рећи да су се Алексићи селили у Индустријске градове и у градове на више школе и факултете.Има их мањина и у другим гранама.Од њих  неколико које сам звао телефоном су ми потврђивали  причу која се односи за Малински простор у бившој Херцеговини.Алексићи почињу тако себе звати од Мирка и смрти Смаил-Аге-Ченгић- 5.октобра 1840 године.Све је опевано у Његошевој песми,,Чардак Алексића".Ако знамо да су Алексићи од Дамњановића и то да су и други а не само Миркови потомци себе назвали истим називом  као и сам Мирко то значи да се одређена пометња треба разумети али од 1840 године не пре и не касније.Алексићи који нису ДНК узорковани немогу бити сигурни.Али ако су сретне руке па им се поклапају славе и порекло по црквеним записима могу се осећати сигурнији него који ни то немају.Има информација да су се преплитали путеви Алексића ових са Косовске гране и са Босанске и са Хрватске гране.Након 100 година они себе невиде да су у сродству.И незнају сви да су потекли од Мирка.Прате славску линију а она им непружа тачну информацију.Само ДНК ће то да потврди.Треба знати да ДНК има мутирање и да И хапло група је ДНК 100% почетно гледање јеси ли по крвној линији род КОСОВИЋ-а а данашњих Алексића или си ушао у то презиме засебно од родбинске линије.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #22 послато: Мај 03, 2019, 02:09:26 поподне »
Уштеди телефонски рачун и време, фокусирај се на свој род, иначе те чека много посла "у празно", то ти је мој савет...Ја сам исто у почетку трагао за мојим презименом, када нисам знао за генетичку генеалогију и одустао сам када сам видео колико крсних слава славе Вучковићи и да су различитог порекла...а тек Алексићи , који су и чешће презиме можда

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #23 послато: Мај 03, 2019, 02:11:45 поподне »
Сви Алексићи су прави Алексићи нема поговора.Нисам био лењ дао сам се у посао.Прикупио сам изводе телефонских бројева у Босни,Републици Српској,Хрвацкој и Србији.Скуп свих адреса из фиксне телефоније  дао је број 2145 .Тај број помножен са 3 члана на свакој адреси дао ми је број 6435 а по наговору пријатеља да може да буде негде и 4 члана повећао сам на 3,5 и тако добио број 7507.Па сам прихватио да реално их онда има од 6000 до 7000 на заједничком простору.Наравно изузев Црне Горе и можда Албаније где су се можда затекли још од раније.Сматрам да Херцеговачки простор који нисам обухватио није сада од кључне важности јер из тог простора су се Алексићи као и друга презимена константно исељавали.Добио сам и карту која ми је показатељ а где су се и где највише селили.Па највише у Србију око 3000,Републику Српску око 2000,Хрвацку око 1000,Босну око 1000.Највише их има у великим градовима 700 у Београду,567 у Нишу,427 у Новом Саду, 175 у БањаЛуку,157 у Загреб,133 у Бјељину.Овај навод је реда ради изоставио сам 90% градова из разлога да не понављам број као и да заступим сваку област а да не набрајам сваки град а којих има преко 50.Оно што је важно рећи да су се Алексићи селили у Индустријске градове и у градове на више школе и факултете.Има их мањина и у другим гранама.Од њих  неколико које сам звао телефоном су ми потврђивали  причу која се односи за Малински простор у бившој Херцеговини.Алексићи почињу тако себе звати од Мирка и смрти Смаил-Аге-Ченгић- 5.октобра 1840 године.Све је опевано у Његошевој песми,,Чардак Алексића".Ако знамо да су Алексићи од Дамњановића и то да су и други а не само Миркови потомци себе назвали истим називом  као и сам Мирко то значи да се одређена пометња треба разумети али од 1840 године не пре и не касније.Алексићи који нису ДНК узорковани немогу бити сигурни.Али ако су сретне руке па им се поклапају славе и порекло по црквеним записима могу се осећати сигурнији него који ни то немају.Има информација да су се преплитали путеви Алексића ових са Косовске гране и са Босанске и са Хрватске гране.Након 100 година они себе невиде да су у сродству.И незнају сви да су потекли од Мирка.Прате славску линију а она им непружа тачну информацију.Само ДНК ће то да потврди.Треба знати да ДНК има мутирање и да И хапло група је ДНК 100% почетно гледање јеси ли по крвној линији род КОСОВИЋ-а а данашњих Алексића или си ушао у то презиме засебно од родбинске линије.

Ја тебе ништа не разумем. Да ли тврдиш да су сви Алексићи на овом свету једно братство или шта? Један род? Једно племе? Ако је нешто од наведеног у питању, то једноставно није тачно. Једино што повезује све Алексиће је заједничко презиме и ништа више од тога.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #24 послато: Мај 03, 2019, 02:15:46 поподне »
Наравно, нико ти не брани да обрађујеш све Алексиће, али онда те чека вишедеценијски посао (питај Витомира Радовића који је и сам рекао да и после 40 година има још материјала, а и Алексићи су често презиме) и мораш да то радиш са сазнањем да не обрађујеш род него презиме...Па ако имаш стрпљења , само изволи :) На теби је да одлучиш да ли ћеш се фокусирати на презиме Алексић или само на свој род
« Последња измена: Мај 03, 2019, 02:20:28 поподне ДушанВучко »

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #25 послато: Мај 03, 2019, 03:12:55 поподне »
Као што рекох поштујем и пратим сваког Алексића који себе види или по слави или по презимену.Али ДНК је наука а не Црква.Презиме се уписивало у црквене књиге по личној жељи сваког човека.А ДНК потврђује научно да један човек или је исти као и његов отац,деда и ранији предак.То исто немогу а ни други неће моћи потврдити гледањем у досадашње папире.Тачније ако одбацимо поједине који не припадају родној линији Алексића а одемо и даље па обухватимо и друга презимена потекла од КОСОВИЋ-а видећемо огромно слагање које доказује крвну линију коју потвђује искључиво само ДНК.Племе је моје интересовање које ме води до различитих презимена а ДНК спаја та презимена у крвну линију.Тако да закључујем да у племенској  заједници су живела родбина и истомишљеници или пријатељи.Па кад кажете да сте Дробњачко племе а Дробњаке водио на Косово Ђурјан Косовчић(Косовић)Нико то не пориче.А ако знамо да Алексић је линија од Ђурјановог брата Јока (Омакаловић).Ако би било могуће узети ДНК Јокин или Ђурјанов и упоредити са мојим он у самој основи мора бити исти.У сипротном ја сам у Алексиће улетео мимо сродног порекла.А ако јесте доказујем да Алексић је крвна линија старих КОСОВИЋ(КОСОВЧИЋ).Оно што ја повезујем је ДНК-презиме-разна презимена потекла од КОСОВИЋ-а-КОСОВИЋ-е лично

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #26 послато: Мај 03, 2019, 03:45:42 поподне »
...
Оно што ја повезујем је ДНК-презиме-разна презимена потекла од КОСОВИЋ-а-КОСОВИЋ-е лично

Ово ми делује као две одвојене теме. Једно су Алексићи уопштено, по презимену, и то је једна тема за истраживање. Друга тема би било истраживање родова који имају предање о пореклу од Косовчића.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #27 послато: Мај 03, 2019, 04:00:16 поподне »
Алексићи  су моја тема јер ја сам Алексић.Али ако трагам ДНК ја немогу бити крив ако сам пореклом Косовчић(Косовић).А мислим да ко се бави својим презименом неможе да прекине гледање и да оде још даље ако има доказа.А ја тврдим ДНК је најачи доказ свима нама да схватимо како је то у стварности било.Ми данас имамо многе заблуде које носимо вековима.А ДНК ће да обори све и Историју и Државу и Племе и дати ИСТИНУ која можда нам се неће свидети.Али ИСТИНА је ИСТИНА и ништа друго.Ја ћу прихватити све шта год та ИСТИНА мени донела.Топло препоручујем свима да до истине дођу.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #28 послато: Мај 07, 2019, 10:54:28 поподне »
Ковачевић,Живковић,Радуловић,Вујичић,Ђурић,Ристић,Милосављевић,Ловрић,Стојановић,Ђорђевић,Ивковић,Петковић,Драшковић  су презимена која имају ДНК подударања са мојим  АлексићДНК је радјен код  MyHeritage  а то је вероватно аутосомални тест иако 99 узорака са опсежном сликом.Највећа подударања  по бројности и процентима изгледају овако:балкански 73%скандинавски 9%иберијски 8,3%балтички 7%централна азија 1,5%ирска шкотска и велс 1,1%
Државе и број додирних узорака су:САД  216Немачка 87Шведска 42Швајцарска 32Аустрија 25Канада 24Норвешка 22Аустралија 19Француска 18Велика Британија 18Холандија 17Данска 15Мађарска 14Хрвацка 8Италија 7Румунија 7Финска 6Србија 5Босна 5Чешка 5Русија 4
Шпанија 3

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #29 послато: Мај 24, 2019, 11:48:20 пре подне »
Данас је стигао ДНК резултат.Он је И2-У3120Резултат потврђује до сад све наведене предпоставке да су Алексићи пореклом од ДамјановићаОвакав резултат имају и тестирани Дамјановићи.Поред тога а у прилог истог става Дамјановић чије слагање помињем има исту славу као и јаЈовањдан.Када је стигао резултат и када сам убацио вредности у НЕВГЕН калкулатор  ми је дао вредносткоја је поред И2-У3120 нај ближа а то је И2-У4460.Та вредност је добијена у свету више него код нас.А пошто сам ја радио тест Му Неритаге у Америци на тесту генеологије како тврде имају  10 милијарди урађених
узорака .  Упоредили су мој узорак њима дат, вредност теста је потпуно иста као и тест код нас у Порекло ДНК.
Порекло ДНК ми је утврдило хапло групу а тест у Америци показао је генетску распрострањеност у свету.Значи утврдио сам још више да је Риста Дамјановић зван надимком Алекса отац мог презимена Алексић.Утврдио сам и следеће да крвна или племенска повезаност излази из оквира презимена као и из оквира државе а
а затим и из ЕВРОПЕ.Алексићи носе корене много старе и укорењене од давнина не само у целој ЕВРОПИ него прекоЦЕНТРАЛНЕ АЗИЈЕ долазе до ИНДИЈЕ.Неби да звучим као фантазер али Американци су ми то показали на карти Етничког Порекла.



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #30 послато: Мај 24, 2019, 12:11:58 поподне »
Данас је стигао ДНК резултат.Он је И2-У3120Резултат потврђује до сад све наведене предпоставке да су Алексићи пореклом од ДамјановићаОвакав резултат имају и тестирани Дамјановићи.Поред тога а у прилог истог става Дамјановић чије слагање помињем има исту славу као и јаЈовањдан.Када је стигао резултат и када сам убацио вредности у НЕВГЕН калкулатор  ми је дао вредносткоја је поред И2-У3120 нај ближа а то је И2-У4460.Та вредност је добијена у свету више него код нас.А пошто сам ја радио тест Му Неритаге у Америци на тесту генеологије како тврде имају  10 милијарди урађених
узорака .  Упоредили су мој узорак њима дат, вредност теста је потпуно иста као и тест код нас у Порекло ДНК.
Порекло ДНК ми је утврдило хапло групу а тест у Америци показао је генетску распрострањеност у свету.Значи утврдио сам још више да је Риста Дамјановић зван надимком Алекса отац мог презимена Алексић.Утврдио сам и следеће да крвна или племенска повезаност излази из оквира презимена као и из оквира државе а
а затим и из ЕВРОПЕ.Алексићи носе корене много старе и укорењене од давнина не само у целој ЕВРОПИ него прекоЦЕНТРАЛНЕ АЗИЈЕ долазе до ИНДИЈЕ.Неби да звучим као фантазер али Американци су ми то показали на карти Етничког Порекла.

Грани I-Y3120 којој припадате, поред Вас и Дамјановића припада још десетак милиона људи на овом простору. Да би се нешто више могло рећи о томе колико сте заиста блиски, морали би сте барем упоредити хаплотипове. Сама заједничка припадност овако масовној грани не значи ништа.
А ово што пишете о пореклу Алексића из Индије нисте разумели. Немојте писати о стварима које не разумете већ питајте да вам неко појасни.
« Последња измена: Мај 24, 2019, 12:19:28 поподне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #31 послато: Мај 24, 2019, 12:36:00 поподне »
Тема јесте клизава  али ПАЖЉИВО сам написао прочитајте поново . Измишљено није, Карту сам добио на тестирању кодМу Неритаге https://www.myheritage.rs/dna/ethnicity/612625961 видеће теда дијаграм мог ДНК је потврђен на том поменутом простору.Никако не карикирам нити се бавим Историјографијом него износим чињенице које имам.А могу и да докажем јер сам тај тест платио 188 Е у Бечу.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #32 послато: Мај 24, 2019, 12:47:27 поподне »
Тема јесте клизава  али ПАЖЉИВО сам написао прочитајте поново . Измишљено није, Карту сам добио на тестирању кодМу Неритаге https://www.myheritage.rs/dna/ethnicity/612625961 видеће теда дијаграм мог ДНК је потврђен на том поменутом простору.Никако не карикирам нити се бавим Историјографијом него износим чињенице које имам.А могу и да докажем јер сам тај тест платио 188 Е у Бечу.

Ви сте дакле радили Ancestry тест код MyHeritage. То је аутосомални тест који говори о укупном "етничком" пореклу тестираног појединца. А није се тестирао неки Протоалексић већ Ви. Ви имате и мајку, и деде и бабе, и прадеде и прабабе итд. Верујем да нису баш сви они Алексићи. Ако нису, онда Ви носите и друге гене а не само гене првог Алексића. Ти други људи су могли вући порекло од неких група које су се у Европу населиле из Индије, али то са Y-DNK хаплогрупом којој Ви припадате нема никакве везе. Нису дакле неки преци свих Алексићи стигли из Индије, већ лично Ваши.

Не говорим вам ово из лоших намера али када пишете нешто што не разумете онда доводите у заблуду и друге људе који долазе на овај форум да би нешто научили о свом пореклу а који не знају ништа о основама генетичке генеалогије као ни Ви.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #33 послато: Мај 24, 2019, 12:47:43 поподне »
Ево још и видео презентација https://www.myheritage.rs/dna/ethnicity/intro/DL734QHH9H956GAJ9KOKOPPJCT948QQ9E9672I1KF5S50LRLADS6KD22E9D7AJR1E8O4SPA560SL8P2B6PO56ORDEPRNGPHOAORMMJ8Надам се да се сад можете уверити.Око величине ја не утврђујем очинство него највише племенску припадност једној групи људи којихсада у свету можда има на милионима. А ли они преко мене и мојих Алексића имају 100% повезаност.За разлику од неких.Па рецимо ко има хапло групу Е или Р или Ј нема таку распрострањеност.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #34 послато: Мај 24, 2019, 01:01:06 поподне »
Баш је ово дивно .Ја немам намеру Паметовати .Али имам намеру спотакнути дискусију у правцу овога што сте сами рекли.Па сад се враћам на Алексиће .Ако имате неко објашњење У-ДНК тест какосе показао у Науци ко је то преносилац информација отац или мајка.Да ја сам у заблуди ако је и мајка и отац подједнако носилац ДНК.Ја сам пристао на оба тестирања само зато јер сам чуо да се У-ДНКодноси на МУШКАРЦЕ.Те да се на тај начин може јасно утврдити косте ви илиКО САМ ЈА.Ако знате нешто више пробајте ми објаснити, слушам вас!!!

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #35 послато: Мај 24, 2019, 01:02:57 поподне »
Ево још и видео презентација https://www.myheritage.rs/dna/ethnicity/intro/DL734QHH9H956GAJ9KOKOPPJCT948QQ9E9672I1KF5S50LRLADS6KD22E9D7AJR1E8O4SPA560SL8P2B6PO56ORDEPRNGPHOAORMMJ8Надам се да се сад можете уверити.Око величине ја не утврђујем очинство него највише племенску припадност једној групи људи којихсада у свету можда има на милионима. А ли они преко мене и мојих Алексића имају 100% повезаност.За разлику од неких.Па рецимо ко има хапло групу Е или Р или Ј нема таку распрострањеност.

Друже, носиш "дрва у шуму". Много смо дуго у овој генетичко-генеалошкој причи да нам сад причаш овакве приче, учиш нас о неким општим стварима... Ако имаш маркере, пошаљи да упоредимо, али чини ми се да MyHeretage нема. Пиши им да ти одреде дубљу грану. Y3120 ти не открива ништа осим тога да припадаш хаплогрупи најбројнијом код Срба.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #36 послато: Мај 24, 2019, 01:11:13 поподне »
Јесте ви могли да видите садржај на оним линковима.Шта ви видите .Одкуд ја у Казакстану.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #37 послато: Мај 24, 2019, 01:20:56 поподне »
Кад сам био код њих да узму узорак.Ркао сам мене фамилија незанима али желим да сазнамсвоје порекло најмање 10.000 година у назад ако може.Рекли су да може и да кошта више атоје 188Е. Не 79 Е него 188Е и тестирано је 99 маркера.Ја о свему незнам ништа научно.Причам оно што су они мени рекли.Засада мој ген имају 913 особа из целог света који су се исто тестирали као и ја код њих.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #38 послато: Мај 24, 2019, 01:48:10 поподне »
Јесте ви могли да видите садржај на оним линковима.Шта ви видите .Одкуд ја у Казакстану.

Неће да отвори линк. Али што Ojler рече, то је аутосомални тест, који вам не може дати податке о сродности по мушкој линији, бар не онако како може тестирање Y хромозома. Ви након 10 генерација, а то је око 300 година, имате преко хиљаду предака са очеве и мајчине стране, за 600 година, преко милион. И нисте ви у "Казахстану", него неки ваш предак. Пошаљи некако те маркере ако постоје, па да се уради упоредна анализа.

Ван мреже plemeI

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
  • Aлексић-Алекса-Дамјановић-Дробнјак-Косовчић-Брсјак
Одг: Алексићи из Батковића I2-Y3120
« Одговор #39 послато: Мај 24, 2019, 01:59:38 поподне »
Супер ,хвала вам .Спреми ћу се и документова ћу све што имам код себе па се чујемо.Да прокоментаришете све.Мало ће потрајати док спремим .Поздрав за вас.