Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2482075 пута)

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1645
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7760 послато: Јул 28, 2020, 11:04:25 пре подне »
Нисам знао да имамо маркере за овог Зубића, где је тестиран? Ја знам за Зубиће N-P189.2 са 23andme. Тамо има и Драгољевића (Купрес) који су такође N-P189.2. Мислим да су по литератури такође некако повезани са овом екипом око Малешевића-Зубића. Углавном, све се лепо уклапа за сада. Мало искачу ови Црнчевићи из Гламоча, I1-P109.

Тестиран је на ФТДНА, 37 маркера. Човек се не јавља, али сам успео посложити његове маркере на основу поклапања са осталим N2.

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7761 послато: Јул 28, 2020, 02:35:51 поподне »
Плавшић, Јовањдан, Бачка Паланка

Припада хаплогрупи R1a-Z280. Специфичан хаплотип без ближих поклапања на пројекту, а дубља грана се може одредити једино СНП тестирањем.

Нисам успео пронаћи ништа о пореклу ове породице, па ако неко зна нешто, нека напише.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7762 послато: Јул 28, 2020, 11:40:46 поподне »
Јурић,  католик, Макова седмица, Суботица
Јурић, католик, Мала Босна, Суботица
Јурић, католик, Љутово, Суботица

Објавићу сву тројицу заједно, јер очито припадају истом роду. Са предходно тестираним Јурићима су такође у роду.

Припадају хаплогрупи I2-PH908>FT16449>Y144303. Једини од свих Јурића, одступа Јурић из Макове седмице, али и он као и остали Јурићи поседује вредност 10 на DYS391. Само због овог маркера, Јурића из Макове седмице можемо повезати са осталим Јурићима, јер има од 3-5 разлике са осталим Јурићима на упоредива 23 маркера, вредност 18 на DYS458 има једини, као и модалну вредност 18 на маркеру DYS570 (остали имају 17), нижу вредност 22 на DYS643 (остали имају 23). Јурић из Мале Босне има 439=12, 481=30. Док Јурић из Љутова има 389=14-32. Видимо да је могуће да једна породица која има заједничког претка у периоду између 250-300 година има знатан број разлика, па је јасно да једино СНП-ови би овде дали јасну слику. Може се закључити да маркери које одређује Јуриће су: 391=10, 458=19, 570=17, иако има одступања.

Управо 5 разлике на упоредива 23 маркера имају Јурић из Макове седмице и Мале Босне, који потичу од двојице браће који су рођени пре 250 година.

Разлика између Јурића из Љутова и Јурића из Суботице, који су такође од двојице браће од пре 250 година, је 2 на упоредива 23 маркера.

Ускоро се очекују коначни резултати на Yfull-у за једног од Јурића.

Ван мреже Гаџић Црнчевић

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 103
  • I1>P109>FGC22045, ГАЏИЋИ, Рељино село/Гламоч
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7763 послато: Јул 29, 2020, 12:01:39 пре подне »
Нисам знао да имамо маркере за овог Зубића, где је тестиран? Ја знам за Зубиће N-P189.2 са 23andme. Тамо има и Драгољевића (Купрес) који су такође N-P189.2. Мислим да су по литератури такође некако повезани са овом екипом око Малешевића-Зубића. Углавном, све се лепо уклапа за сада. Мало искачу ови Црнчевићи из Гламоча, I1-P109.
Не искачемо ми из групе, тако је од вајкада.Наиме моји су Црнчевићи од 1700 и неке, да тада смо били Милошевић(у Дробњацима, и данас постоји засеок Милошевићи).Има нас мало у Гламочу и још мање у Мркоњић граду (Црнчевићи/Брдо/МГ и Гачићи /Тријебово /МГ/непотврђена предања,кажу да су поријеклом из Рељиног села, покушаћу да тестирам неког од њих).Црнчевићи у Дрнишу/Биочић су старији од нас и имају другу хапло групу (можда постоји  нека веза, али да не износим превећ, већ сам са Миленком Црнчевичем о табирио.
Што се тиче Малешевића, и ја сам прије годину и више уочио некакву могућу везу Биочић Гламоч, с тим да су се гламочки Малешевићи раселили  из Прибеље по гламочком пољу и сјеверно у Подгорију.Зубићи су неппосредно близу Прибеље , тако да постоји могућност везе.Даље Малешевићи у Кључу славе Никољдан, па би тестирање било пожељно.Чак сам чуо да неки Малешевићи у МГ славе Ђурђевдан.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7764 послато: Јул 30, 2020, 12:13:04 поподне »
Недић, Ђурђевдан, Горња Слатина, Шамац, E-V13>Z1057

Најближе поклапање (21/23) има са претходно тестираним Недићем из истог места:

Недић, Ђурђевдан, Горња Слатина, Шамац, E-V13>Z1057

Нема ближих поклапања на пројекту. Поседује следеће специфичне вредности: YGATAH4=12, DYS456=18, DYS389i=14. Комбинацију ове три вредности нема ниједан други припадник ове гране на пројекту.

Недићи и Тошићи из Горње Слатине према предању потичу од браће Неде и Тоше Ковачевић који су се доселили са Вучјака. На надгробном споменику родоначелника Недића је забележено да је умро 1833. године.

Такође поседује специфичне вредности YGATAH4=12, DYS456=18 и DYS389i=14. Хаплотипови двојице Недића се разликују на маркерима DYS481 и DYS635.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7765 послато: Јул 30, 2020, 05:03:41 поподне »
Богићевић, Никољдан, Велика Плана, Прокупље, R1b>Z2705>FT48939

Тестирани је потомак Марјана Богићевића, припадника Добровољачког кора Милоша Милојевића, учесника устанка подигнутог током српско-турских ратова, после којег се, 1879. године, преселио из Горњег Крњина на Ибру у Велику Плану код Прокупља. Такође, тестирани је навео да је старије родовско презиме Богићевића - Пржница.

Није јасно да ли су Богићевићиу Горњем Крњину имали још сродника.

Што се тиче хаплотипа, Богићевић на 23 СТР маркера има потпуно поклапање са Башовићем из Ријеке Пиперске, са којим дели и исту славу. Деле и карактеристичне вредности, дис 19=15 и дис 385б=17 (30).

Башовићи би, колико сам ја разумео, требало да су огранак Шујака-Милуновића, који се опет убрајају у тзв. "Старе Пипере", који су били део племена пре доласка веће групе "Лутоваца" који су касније постали бројно надмоћни у племену.

Провера СНП FT48939 није наодмет, јер иако СТР вредности говоре у прилог томе да Богићевићи генетски потичу од Шујака из Пипера, много пута се до сада дешавало да се СНП провером доказало да има и старијег гранања од оног на које указују СТР вредности.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7766 послато: Јул 30, 2020, 11:42:27 поподне »
Маслар, Никољдан, Крушчица, Ариље

Припада хаплогрупи R1a-M458. Нема блиских поклапања на пројекту, а од специфичних вредности се издвајају високе вредности 19 на 576 и 24 на 635, као и ниска вредност 9 на 643.

Маслари из Крушчице су пореклом из Ојковице код Нове Вароши. За њих у литератури стоји:

Пре 200 година досељени су и:

–Маслари (Гароњићи) су од Новог Пазара. Од њих су Луковићи у Крушчици, славе Никољдан.

https://www.poreklo.rs/2014/03/21/poreklo-prezimena-selo-ojkovica-nova-varos/
Лука, Маслар је заинтересован за даља тестирања. Можете ли да нам предложите неко додатно СТР/СНП/панел тестирање у YSEQ-у?

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7767 послато: Јул 31, 2020, 11:36:33 пре подне »
Величковић, Свети Врачи, Доња Јошаница, Блаце

Припада хаплогрупи R1a-Z92>Y4459*. Несумњиво је повезан са породицама са подручја Лепосавића, Звечана, Топлице и Копаоника које такође славе Свете Враче и припадају истој хаплогрупи. Нема потпуно поклапање на 23 упоредива маркера ни са једном од ових породица, пре свега због вредности 12 на 392 и 19 на 570.

Величковићи су у Доњу Јошаницу дошли из Горњег Крњина код Лепосавића након 1878. године. Старо презиме Величковића је Белчевић.


Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7768 послато: Јул 31, 2020, 11:39:30 пре подне »
Богићевић, Никољдан, Велика Плана, Прокупље, R1b>Z2705>FT48939

Тестирани је потомак Марјана Богићевића, припадника Добровољачког кора Милоша Милојевића, учесника устанка подигнутог током српско-турских ратова, после којег се, 1879. године, преселио из Горњег Крњина на Ибру у Велику Плану код Прокупља. Такође, тестирани је навео да је старије родовско презиме Богићевића - Пржница.

Није јасно да ли су Богићевићиу Горњем Крњину имали још сродника.

Што се тиче хаплотипа, Богићевић на 23 СТР маркера има потпуно поклапање са Башовићем из Ријеке Пиперске, са којим дели и исту славу. Деле и карактеристичне вредности, дис 19=15 и дис 385б=17 (30).

Башовићи би, колико сам ја разумео, требало да су огранак Шујака-Милуновића, који се опет убрајају у тзв. "Старе Пипере", који су били део племена пре доласка веће групе "Лутоваца" који су касније постали бројно надмоћни у племену.

Провера СНП FT48939 није наодмет, јер иако СТР вредности говоре у прилог томе да Богићевићи генетски потичу од Шујака из Пипера, много пута се до сада дешавало да се СНП провером доказало да има и старијег гранања од оног на које указују СТР вредности.

На Yseq-у су у понуди једино FT51313, на који је и Башовић позитиван и узводни, а уједно и сигурнији, BY63033. Остали СНП-ови нису у понуди.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7769 послато: Јул 31, 2020, 05:35:03 поподне »
Милентијевић, Петковдан, Велика Плана, Прокупље, E-V13>Z5017>Z16988>BY155704>Z13591

Припада роду Бјелопавлића. Од модалног хаплотипа овог рода одступа са вредностима маркера DYS458=15 и DYS576=16, а обе вредности се јављају код још неких тестираних припадника овог рода.

Све до средине 20. века су се презивали Лисичић. У Топлицу су се доселили из Горњег Крњина код Лепосавића. У том селу према истраживању Петра Петровића живе два братства која славе Петковдан:
-Пешићи, 4 куће, Св. Петка, су Бјелопавлићи, досељени из Белих Вода у Подгору.
-Беловић, 1 кућа, Св. Петка, је досељен из ибарског Крушева, ушао одиви у кућу у Радивојевиће.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7770 послато: Јул 31, 2020, 05:54:29 поподне »
Милентијевић, Петковдан, Велика Плана, Прокупље, E-V13>Z5017>Z16988>BY155704>Z13591

Припада роду Бјелопавлића. Од модалног хаплотипа овог рода одступа са вредностима маркера DYS458=15 и DYS576=16, а обе вредности се јављају код још неких тестираних припадника овог рода.

Све до средине 20. века су се презивали Лисичић. У Топлицу су се доселили из Горњег Крњина код Лепосавића. У том селу према истраживању Петра Петровића живе два братства која славе Петковдан:
-Пешићи, 4 куће, Св. Петка, су Бјелопавлићи, досељени из Белих Вода у Подгору.
-Беловић, 1 кућа, Св. Петка, је досељен из ибарског Крушева, ушао одиви у кућу у Радивојевиће.


Правилно је Баловићи. Вероватно је у књизи погрешно пренето или је сам П. Ж. Петровић то тако записао. Баловића-Бјелопавлића има и по селима Рогозне, а матица је село Јунаке.

Што се тиче Милентијевића, карактеристичну вредност 576=16, поседују већином исељени Бјелопавлићи по косовској котлини и Топлици. Један велики бјелопавлићки род из И. Колашина, међу првима насељен на те просторе су Касаловићи. Њима је матица у Зупчу, селу које је најисточније и које се граничи са Косовом и одакле су кренуле миграције ка Косову и даље ка Топлици. Управо би они требали имати споменуту карактеристичну вредност. "Лисичићи" би могли бити из Лисице код К. Митровице, једно од последњих села на падинама јужног Копаоника.
« Последња измена: Август 07, 2020, 11:58:50 пре подне Милош »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7771 послато: Август 07, 2020, 01:29:35 поподне »
Којић, Срђевдан, Брусник, Зајечар

Припада хаплогрупи I2-PH908. Од карактеристичних маркера се могу издвојити 19=17, 439=11, 449=29... Нема ближих поклапања на пројекту. Чини ми се да му је најближи Иванов из северозападне Бугарске. Имају 5 разлика (неке вишеструке) на упоредивих 37 маркера. Деле пре свега споменуте карактеристичне маркере 439 и 449. Иванов је из места Ћипровци (Чипровци) у области Монтана. Како су и географски и по хаплотипу релативно блиски, предложио бих Којићу да тестира СНП А13912 или маркер DYS726. Мислим да је велика вероватноћа да Којић припада овој грани.

За Којиће се у литератури каже: "Веловићи, Живанчевићи (Којинци и Стојадиновићи), Срђевдан, су досељени из Црне Горе", а који су досељени до почетка 19. века. И сам тестирани наводи порекло из Црне Горе, али наводи да су досељени крајем 17. века.
« Последња измена: Август 07, 2020, 01:50:56 поподне Милош »

Ван мреже Лука

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 900
  • I2-Z17855>A16413>А20030
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7772 послато: Август 09, 2020, 11:32:47 поподне »
Ненадовић, Јовањдан, Шетоње, Петровац на Млави

Припада хаплогрупи I1-Z63, по свему судећи грани Y6634 (FGC9550). Несумњиво му је близак Богосављевић из истог места са којим дели и крсну славу, а и Радосављевић из Вршца.

Ненадовићи припадају роду Савића из Шетоња, за које у литератури стоји:

Савићи (10) из  Неготинске Крајине, славе Св. Јована

https://www.poreklo.rs/2018/12/08/poreklo-prezimena-setonje-petrovac-na-mlavi/

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7773 послато: Август 10, 2020, 01:34:00 пре подне »
Ненадовић, Јовањдан, Шетоње, Петровац на Млави

Припада хаплогрупи I1-Z63, по свему судећи грани Y6634 (FGC9550). Несумњиво му је близак Богосављевић из истог места са којим дели и крсну славу, а и Радосављевић из Вршца.

Занимљиво.
Ове две породице немају никакву свест о заједничком пореклу.

Ван мреже Миодраг

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7774 послато: Август 10, 2020, 06:58:43 поподне »
Којић, Срђевдан, Брусник, Зајечар

Припада хаплогрупи I2-PH908. Од карактеристичних маркера се могу издвојити 19=17, 439=11, 449=29... Нема ближих поклапања на пројекту. Чини ми се да му је најближи Иванов из северозападне Бугарске. Имају 5 разлика (неке вишеструке) на упоредивих 37 маркера. Деле пре свега споменуте карактеристичне маркере 439 и 449. Иванов је из места Ћипровци (Чипровци) у области Монтана. Како су и географски и по хаплотипу релативно блиски, предложио бих Којићу да тестира СНП А13912 или маркер DYS726. Мислим да је велика вероватноћа да Којић припада овој грани.

За Којиће се у литератури каже: "Веловићи, Живанчевићи (Којинци и Стојадиновићи), Срђевдан, су досељени из Црне Горе", а који су досељени до почетка 19. века. И сам тестирани наводи порекло из Црне Горе, али наводи да су досељени крајем 17. века.

Pošto sam ubeđen da je reč o mom rođaku s majčine strane, koji mi je pomenuo da učestvuje u ovom istraživanju, začudilo bi me da ima veze s pobugarenim najverovatnije Dubrovčanima rimokatolicima u Čiprovcima, jer koliko je meni poznato, prekogranična komunikacija sa Bugarskom je u Krajini bila minimalna, posebno takva koja bi uključivala orođavanje. Jeste bio jedan Kojićev pradeda-stric koji se iselio u Kijev oko 1895, i jeste njegov deda a moj pradeda s majčine strane umro u izbeglištvu u Engleskoj, ali da je neko išao u Bugarsku da se nastani, to stvarno nisam čuo.

Pitam se da li je možda realno da mu je bliži https://dnk.poreklo.rs/Lica/101183/Brinic iz Radovića, zbog iste slave svetog Srđe, iste grupe I2 > I-PH908 i porodične tradicije o poreklu iz Crne Gore i to negde "između mora i Skadarskog jezera" (dobro, Radovići su baš na moru, ali samo kažem)?


Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7775 послато: Август 10, 2020, 07:12:02 поподне »
Pošto sam ubeđen da je reč o mom rođaku s majčine strane, koji mi je pomenuo da učestvuje u ovom istraživanju, začudilo bi me da ima veze s pobugarenim najverovatnije Dubrovčanima rimokatolicima u Čiprovcima, jer koliko je meni poznato, prekogranična komunikacija sa Bugarskom je u Krajini bila minimalna, posebno takva koja bi uključivala orođavanje. Jeste bio jedan Kojićev pradeda-stric koji se iselio u Kijev oko 1895, i jeste njegov deda a moj pradeda s majčine strane umro u izbeglištvu u Engleskoj, ali da je neko išao u Bugarsku da se nastani, to stvarno nisam čuo.

Pitam se da li je možda realno da mu je bliži https://dnk.poreklo.rs/Lica/101183/Brinic iz Radovića, zbog iste slave svetog Srđe, iste grupe I2 > I-PH908 i porodične tradicije o poreklu iz Crne Gore i to negde "između mora i Skadarskog jezera" (dobro, Radovići su baš na moru, ali samo kažem)?
Кочи Миодраже прије него се запуцаш у зид😊 Нема ту за сад ни бугаризације ни србизације нити било шта томе слично,то дође касније.Човек само каже ко му је најближи на 37 маркера а ђе је 700 или 1000 маркера ту се тек види понешто...Дуга је ово прича,не ломи преко кољена...

Ван мреже Миодраг

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7776 послато: Август 10, 2020, 09:48:45 поподне »
Кочи Миодраже прије него се запуцаш у зид😊 Нема ту за сад ни бугаризације ни србизације нити било шта томе слично,то дође касније.Човек само каже ко му је најближи на 37 маркера а ђе је 700 или 1000 маркера ту се тек види понешто...Дуга је ово прича,не ломи преко кољена...

Ne znam šta podrazumevaš pod "za sad". U vreme pre 1400 godina niti su Kojići u Brusniku niti Ivanovi u Čiprovcima, ja za Kojiće znam da su u Brusniku oko 1770, moguće je da su se doselili u vreme kad je to deo Temišvarskog Banata pod Austrijom početkom 18. veka. Hecegovačko-dubrovački preci Ivanova su se verovatno ranije doselili u dubrovačke, srpsko rimokatoličke Čiprovce, potpuno nezavisno. A u to vreme se već vrši prilagođavanje srpskom i bugarskom jeziku sredine u novom okruženju ("srbizacija" i "bugarizacija").

A ako misliš na to da je srodnost iz 7. veka negde između Trogira i da kažem Brinićevih Radovića, verovatno u Omišu, onda mi je to naravno sasvim jasno. :D

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7777 послато: Август 10, 2020, 09:59:44 поподне »
Ne znam šta podrazumevaš pod "za sad". U vreme pre 1400 godina niti su Kojići u Brusniku niti Ivanovi u Čiprovcima, ja za Kojiće znam da su u Brusniku oko 1770, moguće je da su se doselili u vreme kad je to deo Temišvarskog Banata pod Austrijom početkom 18. veka. Hecegovačko-dubrovački preci Ivanova su se verovatno ranije doselili u dubrovačke, srpsko rimokatoličke Čiprovce, potpuno nezavisno. A u to vreme se već vrši prilagođavanje srpskom i bugarskom jeziku sredine u novom okruženju ("srbizacija" i "bugarizacija").

A ako misliš na to da je srodnost iz 7. veka negde između Trogira i da kažem Brinićevih Radovića, verovatno u Omišu, onda mi je to naravno sasvim jasno. :D
За сад мислим да је премало маркера,поготово за динарску јужну,са оволико разлика доносити било какав коначан суд.Да би се иоле нешто озбиљније могло рећи треба више маркера или још боље СНП потврда.Ја поштујем ваше истраживање и не бих всм се ту мешо ни мало,само се осврћем на генетику..

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7778 послато: Август 15, 2020, 12:10:31 пре подне »
 Дучић , Фатница А493 -

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #7779 послато: Август 15, 2020, 03:26:08 поподне »
Милошев, Никољдан, Црепаја, Ковачица

Припада хаплогрупи I2>CTS10228>Y3120.

Како сам сазнао у разговору са нашим Делијом, коме се захваљујем, у Црепаји постоје три сродне фамилије Милошев - Чиклуцини, Парткајини и Панчевачки. Први предак у Црепаји им је Павел/Павле Милошевић (рођен 1765) са женом Живком (1767). Сматра се да су дошли из Панчева, макар због шпицнаме(т)а, али Ердељановић каже да су из Иланџе, за чије се становништво сматра да је дошло са Шакабентом у Другој сеоби 1739/40.

Хаплотип је интересантан, јер страшно наликује породицама из Топлице и са Косова са славом Св. Врачи - роду Ковачана "Точанаца". Сродност с њима дала би се лако проверити, јер Точанци припадају релативно добро дефинисаној дубљој подграни Z17855>A16413>BY153008.