Аутор Тема: Не могу да се улогујем у нови сајт  (Прочитано 8649 пута)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Не могу да се улогујем у нови сајт
« Одговор #20 послато: Јул 13, 2018, 06:17:22 поподне »
Јел постоји могућност да се у наредном периоду табела уреди по старом узору, тамо где су родови, да остану такве поделе...И по вредностима маркера...Овде видим да је подела по регионима примарна у односу на то, па сам морао да тражим напр. једног тестираног са којим имам потпуно поклапање, из мог рода, али у новој табели смо доста раздвојени, због других региона којима припадамо...То би за оне који се мање разумеју било значајно, јер би имали неки путоказ куда да трагају потенцијално даље...А да сам сада први пут видео табелу, не бих ни знао можда са ким имам поклапање итд...Они ранији редоследи у табели су били најјаснији могући (по маркерима и по родовима)
Предухитри ме са коментаром. Истог сам мишљења, али табела се како чујем још "дотерује" тако да ће све поново доћи на своје.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Не могу да се улогујем у нови сајт
« Одговор #21 послато: Јул 13, 2018, 07:36:04 поподне »
Онаква табела каква је била је потребна људима и само је питања времена када ће се појавити негде нова табела независно од "Српског ДНК Пројекта", јер је једноставно она потреба људи који су се тестирали, да могу да упореде своје маркере са осталим тестиранима и да виде са киме су најближи, поготово свих оних људи тестираних у Београду

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Не могу да се улогујем у нови сајт
« Одговор #22 послато: Јул 13, 2018, 08:00:24 поподне »
Онаква табела каква је била је потребна људима и само је питања времена када ће се појавити негде нова табела независно од "Српског ДНК Пројекта", јер је једноставно она потреба људи који су се тестирали, да могу да упореде своје маркере са осталим тестиранима и да виде са киме су најближи, поготово свих оних људи тестираних у Београду
Речено је малопре да се ради на новој табели "Српског ДНК Пројекта" по узору на стару...Изглед старе табеле је по мени био савршен...Редослед резултата по маркерима и груписање у родове...Онда је јасно сваком лаику где се реално налази...Груписање по регионима , уместо по маркерима и родовима, не даје човеку преглед онога што њега лично занима...а то је тражење потенцијално блиских особа...(неког ко је ПХ908 из Шумадије, сигурно више занима неко са истом славом и блиским резултатом из Старог Влаха, него неки други ПХ908 са другом славом , а који је из Шумадије и у новој табели одмах поред њега, па можда може да помисли да је он близак)...У бројнијим хаплогрупама је дошло до највећег "тумбања", због поделе по регионима, и све се измешало, код дробњачког кластера, где су сви исти хаплотип, није то толико пореметило...Стари изглед табеле је одмах упућивао новог тестираног, који нема никакво предзнање, шта да тражи...
« Последња измена: Јул 13, 2018, 08:06:08 поподне ДушанВучко »