Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Porodica Sancanin (Rep. Srpska) porijeklo

(1/2) > >>

unknownUser:
Pozdrav svima, zanima me da li je neko upucen u vezi porodice Sancanin ili zna bilo sta vezano za nju?
U Prijedoru je ona Sanicanin. Bilo koja info bi mnogo znacila.
Hvala !

сɣнце:

--- Цитат: unknownUser  Јануар 03, 2022, 09:39:54 пре подне ---Pozdrav svima, zanima me da li je neko upucen u vezi porodice Sancanin ili zna bilo sta vezano za nju?
Hvala !

--- Крај цитата ---

Здраво! Коју славу славите?

unknownUser:
Zdravo, Aranđelovdan.
Dio Sančanina slavi i Đurđevdan.

drajver:

--- Цитат: unknownUser  Јануар 03, 2022, 09:39:54 пре подне ---Pozdrav svima, zanima me da li je neko upucen u vezi porodice Sancanin ili zna bilo sta vezano za nju?
Hvala !

--- Крај цитата ---

Ствари су прилично јасне, поријекло је из Санице (вјерујем да вам ово досад није падало на памет  :) ).

У Саници има неколико старих родова, који би ту могли бити још од 16. вијека. Није искљученод а водите поријекло од неког од тих родова, али то може показати само ДНК тест, и ваш и тих породица. Можда би могла помоћи и слава, видјети која од тих старих саничких породица слави Аранђеловдан (ако има таква).

Препоручујем књигу Саничка жупа од Милана Карановића.

unknownUser:
Mozda ste i u pravu, ali svi dokazi koje ja posjedujem ne ukljucuju nista od navedenog.
Po mojim saznanjima, porodica s' ovim prezimenom je emigrirala iz Zapadne Evrope i naselila prostor oko Sane, i samim tim preuzela prezime Sanicanin po rijeci.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију