ДНК порекло > Савети за тестирање

Цена теста Y-хромозома на 23 маркера

(1/17) > >>

Romanijski:
 Боде у очи популарисанје најскупљег теста а то је 23 маркера.

 Прво цијена нагурана на 13000 па као попуст на 6500

 Ево за поређење
 YSEQ-Delta  50 маркера  9500
 FTDNA 37 маркера и још могућност надоградње на BigY700. Са 23 маркера бачено 50 еура.
За цијене није друштво одговорно јер их не формира.
Али јесте криво што недовољно објашнјавају почетницима шта ће да добију са коим тестом. Тако ко год од потенцијалних ово прочита нек рачуна да је у дебелој заблуди са 23 маркера.

 Ево да небуде да ја рушим акцију, за следећу акцију донираћувам, 35 комплета прибора YSEQ  али под условом да се у акцији неради 23 маркера и да се табела отвори за јавност и да могу да се унесу и без маркер тестирани.

YSEQ-Alpha-Beta   30 маркера  8500 дин
YSEQ-Delta                50 маркера  9500 дин
YSEQ-Gamma            36 маркера  9500 дин

 Ето толико....

Be like Bill:
Iskreno, da nema tog malog ozloglašenog testa na 23 markera (u moje vreme na 17 markera) sumnjam da bih i danas bio testiran. Ovako sam imao neki dinar u džepu i sinulo mi je da bih mogao pogledati gde je Svetozara Ćorovića (znao sam da je negde kod Mašinskog ali nisam bio siguran gde tačno). Kad sam našao DNK Centar pomislio sam da bih već mogao i da se testiram kad imam neki dinar i tako malo po malo i završio sam posao sa samim testiranjem i dobijanjem rezultata.

Ovde su na najvećoj muci oni koji nemaju bliska poklapanja sa nekim ko je već ranije uradio neki dublji test kao što je BigY ili slično. Tu je maltene svejedno i da li rade testiranje na 17 markera ili na 111. Tu uzimam za primer situaciju kod Grka kod kog je tek J1 panel kod YSEQ donekle raščistio situaciju da bi ju do kraja razjasnilo tek BigY testiranje kod FTDNA. Ova 23 markera sasvim sigurno nisu za bacanje i ukoliko se iz njih ne može sa izvesnošću raščistiti kojoj užoj grani testirani pripada, prilično sam skeptičan na ostale STR testove da mogu nešto više reći bez SNP panela ili BigY. Ovo se pre svega odnosi na J1 haplogrupu ali siguran sam da je slična situacija i u drugim grupama

Romanijski:
 Вријеме да мало више уложе и они кои не ураде СНП јер има доста родова кои личе као јаје јајету. Па да нешто више сазнају и они кои су радили велике тестове....

 Уместо 50 тестираних било би 30 али са већим квалитетом и самим тим пузданости.

HandsomestOfThemAll:
Aferim!

I za ponudu donacije i za zahteve za drugačiji pristup organizaciji dostupnosti podataka.


--- Цитат: Romanijski  Април 24, 2021, 10:57:55 пре подне --- Боде у очи популарисанје најскупљег теста а то је 23 маркера.

 Прво цијена нагурана на 13000 па као попуст на 6500

[...]

 Ево да небуде да ја рушим акцију, за следећу акцију донираћувам, 35 комплета прибора YSEQ  али под условом да се у акцији неради 23 маркера и да се табела отвори за јавност и да могу да се унесу и без маркер тестирани.


--- Крај цитата ---

Platin:

--- Цитат: Be like Bill  Април 24, 2021, 11:29:42 пре подне ---Iskreno, da nema tog malog ozloglašenog testa na 23 markera (u moje vreme na 17 markera) sumnjam da bih i danas bio testiran. Ovako sam imao neki dinar u džepu i sinulo mi je da bih mogao pogledati gde je Svetozara Ćorovića (znao sam da je negde kod Mašinskog ali nisam bio siguran gde tačno). Kad sam našao DNK Centar pomislio sam da bih već mogao i da se testiram kad imam neki dinar i tako malo po malo i završio sam posao sa samim testiranjem i dobijanjem rezultata.

Ovde su na najvećoj muci oni koji nemaju bliska poklapanja sa nekim ko je već ranije uradio neki dublji test kao što je BigY ili slično. Tu je maltene svejedno i da li rade testiranje na 17 markera ili na 111. Tu uzimam za primer situaciju kod Grka kod kog je tek J1 panel kod YSEQ donekle raščistio situaciju da bi ju do kraja razjasnilo tek BigY testiranje kod FTDNA. Ova 23 markera sasvim sigurno nisu za bacanje i ukoliko se iz njih ne može sa izvesnošću raščistiti kojoj užoj grani testirani pripada, prilično sam skeptičan na ostale STR testove da mogu nešto više reći bez SNP panela ili BigY. Ovo se pre svega odnosi na J1 haplogrupu ali siguran sam da je slična situacija i u drugim grupama

--- Крај цитата ---
Одлично је када велики тест некоме реши питања, не мора потпуно, али се сасвим добро разуме где неко припада.
А постојимо и ми (верујем не пуно нас) које ни велики тест није приближио осталим резултатима за које Порекло зна.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију