Вјера и култура Срба > Храмови

Godina gradnje

(1/2) > >>

CrmnicaKrnjice:
Pozdrav svima
Da li neko zna na koji nacin Moze da se ustanovi, kada je neka seoska crkva gradjena?
Ima li neki registar, koji Moze da se pogleda.
Pozdrav

Amicus:

--- Цитат: CrmnicaKrnjice  Август 07, 2020, 05:47:45 поподне ---Pozdrav svima
Da li neko zna na koji nacin Moze da se ustanovi, kada je neka seoska crkva gradjena?
Ima li neki registar, koji Moze da se pogleda.
Pozdrav

--- Крај цитата ---

Па сад... ако је активна, може се проверити у црквеним шематизмима, да ли постоји колико толико објективан коментар о градњи цркве. У смислу, да није само по предању, које може бити тачно, али и не мора. Која те црква интересује?

CrmnicaKrnjice:

--- Цитат: Amicus  Август 07, 2020, 06:50:22 поподне ---Па сад... ако је активна, може се проверити у црквеним шематизмима, да ли постоји колико толико објективан коментар о градњи цркве. У смислу, да није само по предању, које може бити тачно, али и не мора. Која те црква интересује?

--- Крај цитата ---

Znam da je tesko, Ali Ne mora bit tacno Dan u Dan.
Interesuju me crkve kroz crmnicku regiju, Pa Sam mislio da “Mozda” ima neki registar ili nesto
Pozdrav

Amicus:

--- Цитат: CrmnicaKrnjice  Август 07, 2020, 07:05:25 поподне ---Znam da je tesko, Ali Ne mora bit tacno Dan u Dan.
Interesuju me crkve kroz crmnicku regiju, Pa Sam mislio da “Mozda” ima neki registar ili nesto
Pozdrav

--- Крај цитата ---

Јединствени регистар свакако да не постоји. И наравно да нико не датира грађевине у дан кад су изграђене.

Мора се знати шта се тражи, да би се евентуално могао дати неки одговор. Мимо тога, могу само рећи да регистра или нечег сличног нема.

CrmnicaKrnjice:

--- Цитат: Amicus  Август 07, 2020, 07:08:11 поподне ---Јединствени регистар свакако да не постоји. И наравно да нико не датира грађевине у дан кад су изграђене.

Мора се знати шта се тражи, да би се евентуално могао дати неки одговор. Мимо тога, могу само рећи да регистра или нечег сличног нема.

--- Крај цитата ---

Ok Hvala

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију