Науке и научне дисциплине > Хералдика

Грб Порекла?

<< < (10/10)

ДамјанЋ:

--- Цитат: Amicus  Јул 04, 2021, 04:51:49 поподне ---Сада је златна боја гурнула огњила у први план. :)

Ако су кресива у корену стабла онда би се могла тумачити као стваралачки елемент прошлости.

То јесте Порекло у својој идеји, трагање за искром из прошлости, у којој су зачети сви плодови садашњости.

--- Крај цитата ---

Па да, намјерно сам желио да буду уз коријење :)

Неродимац:
Овај је леп али је стари такође добар и не знам зашто би га мењали, људи су навикли на њега и ништа му не хвали.

Amicus:

--- Цитат: Мића  Јул 04, 2021, 04:56:32 поподне ---Мени је овај предлог одличан. :) Питање је само може ли се блазонирати?

--- Крај цитата ---

Подељено сребрно и плаво, стабло храста са кореном у роду раздељено црвено и сребрно, у стопи два огњила златна бридовима окренута средишту поља?


--- Цитат: ДамјанЋ  Јул 04, 2021, 05:09:45 поподне ---Па да, намјерно сам желио да буду уз коријење :)

--- Крај цитата ---

Не сумњам да је тако. :)


--- Цитат: Неродимац  Јул 04, 2021, 05:19:19 поподне ---Овај је леп али је стари такође добар и не знам зашто би га мењали, људи су навикли на њега и ништа му не хвали.

--- Крај цитата ---

Нема старог грба. Има Велиборов предлог. И постоји званични лого Друштва "Порекло". :)

Овде немамо претензију да мењамо симболе Друштва, али размишљамо које би решење било најбоље ако бисмо некада то радили.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију