Вјера и култура Срба > Традиционална култура

Зашто су Херцеговци омиљени у Београду а омражени у Загребу?

<< < (3/13) > >>

Wolf Sagash:

--- Цитат: Rimidalv  Фебруар 11, 2017, 10:52:29 пре подне ---Од кошаркаша су ту још и Гуровић и Авдаловић.Од одбојкаша знам Ђурића и Козића, као и браћу Грбић.

--- Крај цитата ---
Козић ми је зет и то прави! :). Мислим да Грбићи вуку поријекло из Лике и да им је дјед или прадјед доселио у Требиње као радник на жељезници. Ту је и од кошаркаша Немања Бјелица.

Nebo:

--- Цитат: Wolf Sagash  Фебруар 11, 2017, 09:43:08 пре подне ---Ваше мишљење?

Мислим да је један од разлога зато што се за разлику од Загреба, Херцеговци у Београду мање петљају у политику и бизнис а више се баве неким лијепим занимањима.

--- Крај цитата ---

Зато што у Загребу нема Црногораца  :D
Херцеговци су, за разлику од Црногораца, некако "мекша" сорта и пријемчивији шумадијском и београдском духу.
Да нема Црногораца, нашао би се неко "другачији".

Wolf Sagash:

--- Цитат: Nebo  Фебруар 11, 2017, 10:59:16 пре подне ---Зато што у Загребу нема Црногораца  :D
Херцеговци су, за разлику од Црногораца, некако "мекша" сорта и пријемчивији шумадијском и београдском духу.
Да нема Црногораца, нашао би се неко "другачији".

--- Крај цитата ---
:) У Загребу су Херцеговцима опасна конкуренција избјегли  Јањевци. Да их је више, и тамо би Херцеговци били омиљени.

Nebo:
Међу знаменитим пословним Херцеговцима у Београду, треба поменути и Вука Хамовића.

Лепеничанин:

--- Цитат ---Зато што у Загребу нема Црногораца  :D
--- Крај цитата ---

Његошевска констатација!  :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију