ДНК порекло > Народи и њихова генетика

Албанци и Арбереши

<< < (374/407) > >>

Небо_Сав:


--- Цитат ---Is Anila Omari anti-Albanian?


Anila Omari is a scientist. She does scientific work. She does not make political statements. However, I believe she has become a target of hatred by illyro-pellasgists who follow the “genius" inspiration of Agron Dalipaj & Co (a pseudo linguist who's study method is the equivalence of homeopathy), because of her participation in the publishing of a study that allegedly identifies a very large number of loanwords in the Albanian language.

But they have been accused as such by Illyro-pellasgists, within the framework of the larger hatred campaign towards the Albanian Academy of Sciences, which has been accused of being controlled by foreign agents, supposedly working for Serb and Greek intelligence agencies. The AAS is a small institution with a tiny budget and without any real power or authority over scientific issues.


--- Крај цитата ---
Случајно налетех на овај текст, на Quora-i.

НиколаВуче, да ли ти је познат рад Аниле Омари? Изгледа да аутохтонисти свих  балканских народа имају примедбе на своје Академије наука (и уметности).
Бојим се се не удруже, попут пролетера, и  да не направе нешто попут кинеске културне револуције на брдовитом Балкану...

НиколаВук:

--- Цитат: Небо_Сав  Јануар 16, 2023, 01:39:28 поподне ---Случајно налетех на овај текст, на Quora-i.

НиколаВуче, да ли ти је познат рад Аниле Омари? Изгледа да аутохтонисти свих  балканских народа имају примедбе на своје Академије наука (и уметности).
Бојим се се не удруже, попут пролетера, и  да не направе нешто попут кинеске културне револуције на брдовитом Балкану...

--- Крај цитата ---

Добро си ме засмејао овом последњом реченицом.  :D Није ми познат њен рад, али хвала што си ово поделио, проучићу шта то она пише што толико нервира те арбанашке пролетере.  ;)

Ивица Јовановић:
Зна ли ко можда шта се у народу у 18. или почетком 19 века подразумевало под Арнаутлуком? Пример: родови који су дошли из Арнаутлука. Може и приватном поруком.

barbarylion:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Фебруар 16, 2023, 12:06:48 пре подне ---Зна ли ко можда шта се у народу у 18. или почетком 19 века подразумевало под Арнаутлуком? Пример: родови који су дошли из Арнаутлука. Може и приватном поруком.

--- Крај цитата ---

Možda gdrešim ali mislim da su to predeli u kojima je albanski živalj činio relativnu većinu, mislim da je to KiM, i eventualno još neki predeli.

НиколаВук:
Данашња Рашка област такође, можда и запад Македоније, али и Топлица, Јабланица, Пуста Река итд. Нема везе са већином, јер су они демографски превагнули касније, већ са пределима где су живели упоредо са Србима.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију