ДНК порекло > Народи и њихова генетика
Албанци и Арбереши
сɣнце:
Разлика између Гег и Тоск говора и процјена временскога разлаза.
https://spw.uni-goettingen.de/projects/aig/mp4/SQI-INT-003.mp4
Be like Bill:
Na YFull tabeli pojavio se uzorak iz Libanona koji pripada J1 FT196614, kojoj pripada i većima albanskih J1 haplotipova. Po proračunu, starost TMRC je oko 2000 godina što je starost koja može dati i određeni istorijski okvir pomenutoj vezi. Pomenuti Libanonac je testiran preko Nebule što u ovom slučaju omogućuje i potragu za njegovom mitohondrijskom linijom. Po onom što mi izbacuje Google u pitanju je pripadnost jednoj od H1 grana, no zanimljivo je da je na stablu mitohondrijske DNK kod uzorka YF109833 stoji oznaka VEN [VE-A] koja bi upućivala na Venecuelu.
https://www.yfull.com/tree/J-FT196614/
Moguće je da se radi o libanonskom iseljeniku u Venecuelu. Zanimljivo je da tamo postoji dosta brojna libanonska isečlljenička zajednica sastavljena uglavnom od libanonskih hrišćana što bi moglo olakšati i potragu za zajednicom iz koje potiče većina današnjih albanskih J1 haplotipova.
--- Цитат ---In religion, the majority of Lebanese-Venezuelans are Christians who belong to the Maronite Catholic Church, Roman Catholic, Eastern Orthodox and Melkite Catholic. A scant number are Muslims.
--- Крај цитата ---
https://en.wikipedia.org/wiki/Lebanese_Venezuelans
НиколаВук:
--- Цитат: сɣнце Децембар 01, 2022, 03:32:19 поподне ---Разлика између Гег и Тоск говора и процјена временскога разлаза.
https://spw.uni-goettingen.de/projects/aig/mp4/SQI-INT-003.mp4
--- Крај цитата ---
Занимљиво. Постоји ли још оваквих предавања?
Драган Обреновић:
--- Цитат: НиколаВук Децембар 02, 2022, 08:45:41 пре подне ---Занимљиво. Постоји ли још оваквих предавања?
--- Крај цитата ---
https://spw.uni-goettingen.de/projects/aig/
НиколаВук:
--- Цитат: Драган Обреновић Децембар 02, 2022, 08:54:05 пре подне ---https://spw.uni-goettingen.de/projects/aig/
--- Крај цитата ---
Свака им част на концепту. Поред староалбанског, ту су и предавања о старословенском, класичном јерменском, авестанском, готском, старогрчком, хетитском, старогрчком, старолитванском, ранолатинском, тохарском и рановедском.
Навигација
[0] Индекс порука
[#] Следећа страна
[*] Претходна страна
Иди на пуну верзију