Аутор Тема: Фалсификати оправдавају циљ  (Прочитано 78030 пута)

На мрежи Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13131
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #100 послато: Октобар 29, 2015, 04:07:04 поподне »
Не сјећам се да сам икад прихватио Богдановићеве тврдње.

Наравно, зато сам и ставио под наводнике. Не знам онда како очекујеш да ико прихвати твоје ставове, који су на истом нивоу (само што се иде у другу крајност), с том разликом што се Богдановић не дури као мало дете када се неко не слаже са њим.

Radonić II

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #101 послато: Октобар 29, 2015, 04:11:48 поподне »
А сад мало о поријеклу хришћанског Бога.
Јахве (или како год ко тумачио "ЈХВХ") је био бог рата међу прото-хебрејским племенима, и временом је уздигнут на положај "једног јединог бога, творца свега на земљи". Тек тада настају библијске приче, које тврде да је он изабрао Јевреје за свој народ.
Прогласивши се за "божји народ Бога свестворитеља", дали су себи морално оправдање да као изабрани народ "по његовој наредби" кољу, силују и поробе све народе који настањују "обећану земљу". Неки од примјера геноцида:
"И узесмо тада све градове његове, и побисмо људе по свим тим градовима, и жене и децу, не остависмо живог ниједног. Само стоку запленисмо за се и плен што беше по градовима које узесмо. Од Ароира који је на потоку Арнону, и од града који је у долини, па до Галада не беше града који би нам одолео: све то даде нам Господ Бог наш". (Пета Мојсијева, 2:34-36)
"И раскопасмо их као што учинисмо Сиону, цару есевонском, побивши по свим местима и људе и жене и децу." (Пета Мојсијева, 3:6)
"Зато иди и побиј Амалика, и затри као проклето све што год има; не жали га, него побиј и људе и жене и децу и шта је на сиси и волове и овце и камиле и магарце." (Прва Самуилова, 15:3)

Затим хришћани прогласише Јевреје за христоубице, па преузевши на себе дужности "новог Израиља" одоше да опет убијају у име Бога. Слично учинше и муслимани (истријебивши све пагане по Арабији), јер су ислам и хришћанство синови једне исте мајке...

Škrnjo, razvoj jevrejske religije i Jehove kao njenog centralnog pojma je još uvek stvar sporova između naučnika u više različitih područja. Biblija iz koje navodiš delove nastala je u 6 veku pne, za vreme Babilonskog izgnanstva i, koliko se temeljila na ranijim predajama, toliko je bila i delo koje je trebalo poslužiti za učvršćivanje jevrejskog identiteta u trenutku kad se našao van područja koje mu je, po predaji Bog dao. U biblijskoj arheologiji se još uvek traga za dokazima koji bi potvrdili navode iz Biblije, pre svega one koji se tiču osvajanja obećane zemlje i tu je pronađeno jako malo dokaza za to. Jedna od teorija o nastanku Izraela jeste da se radi o lokalnom stanovništvu koje nije imalo nikakva osvajanja, i jedina razlika u odnosu na druge mesta oko planina oko Jordana gde se prvo pojavljuju naselja koja se mogu povezati sa Jevrejima jeste nedostatak svinjskih kostiju u otpadnim jamama gde su stanovnici sela bacali smeće. Opisi nasilja u Bibliji mogu poslužiti kao osnov za neka mišljenja, ali za istorijske događaje treba ih uzimati jako oprezno.

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #102 послато: Октобар 29, 2015, 04:43:22 поподне »
Наравно, зато сам и ставио под наводнике. Не знам онда како очекујеш да ико прихвати твоје ставове, који су на истом нивоу (само што се иде у другу крајност), с том разликом што се Богдановић не дури као мало дете када се неко не слаже са њим.
Мислим да и сам знаш да постоји граница до које је једна теорија дискутабилна. Људи попут њега и "Хрвоја22" прелазе ту границу.

Sasa123

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #103 послато: Октобар 29, 2015, 05:36:59 поподне »
Цитат
Што би Сократ рекао, знам да ништа не знам.

Главна мудрост је презрети мудрост која се садржи у речима и у привидним и непотребним противречјима.

(Свети Григорије Богослов)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #104 послато: Октобар 29, 2015, 09:33:45 поподне »
Шкрњо, као што ти не признајеш нпр. веродостојност Светог Писма, а камо ли нечије мишљење другачије од твог, ако си иоле разуман, мораш да прихватиш да ни други не морају да прихвате сваку небулозу коју ти окачиш као „референтни“ извор који доказује неку твоју тврдњу. Не знам зашто очекујеш да верујем неком Кристоферу Рејесу, за којег, верујем, није чуло 99% нас овде, а рецимо да не верујем неким домаћим ауторима који доводе у везу Свету Тројицу и словенског Триглава? Покушао сам да нађем тог Рејеса на интернету, и нађох под тим именом (све са средњим словом Е.) човека из државе Јута у САД. Па, одмах ми „замириса“ мормонизам...
Занимљиво је како неки овде тврдо и дрско истичу и заступају којекакве западне изворе и до крви бране њихову веродостојност, док су им домаћи аутори и извори, па чак и хришћанска литература, недостојни коментара... Нпр. твој навод: "Сви народи воде поријекло од Нојевих синова"... да није смијешно, било би глупо. Немој ово да схватиш лично...“ Схватам то лично, јер ме називаш глупим а и смешним. Али, што рече Саша123 – што вређаш мене, ни по јада, ни не познајемо се (мада, можда, утолико горе), али што вређаш реч Божју, то је већ озбиљна ствар. Али, нисам ја овде да тебе „просветљујем“, Бог нађе за сваког човека начин да га управи на пут Свој...
Пошто ти све наведено, очито, не можеш да схватиш / прихватиш, онда је свака даља прича бесмислена, и само води беспотребним тешким речима и свађама. А ја не волим да се свађам ни кад морам, а камо ли овде где смо сви добровољни учесници.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #105 послато: Октобар 29, 2015, 10:15:43 поподне »
С обзиром да је вређања било са више страна, независно од тога ко је први почео, сваки сљедећи пост који буде садржавао такву увреду биће обрисан, а члану ће бити онемогућен приступ форуму на 30 дана.

Раније сам замолио да се то више не ради, али слаба вајда...

Синиша, што се мене тиче нема проблема да сам себе искључим са форума и на дуже од 30 дана, јер не намеравам више да читам постове оних који на историјске чињенице које износим реагују тако што ме вређају, нити постове оних који вређају моје претке називајући их дивљацима. Надао сам се да ће овај форум остати имун на такве, али сам се преварио, изгледа да их има свуда...

Ван мреже вујас

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 28
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #106 послато: Октобар 29, 2015, 10:37:14 поподне »
Шкрњо, као што ти не признајеш нпр. веродостојност Светог Писма, а камо ли нечије мишљење другачије од твог, ако си иоле разуман, мораш да прихватиш да ни други не морају да прихвате сваку небулозу коју ти окачиш као „референтни“ извор који доказује неку твоју тврдњу. Не знам зашто очекујеш да верујем неком Кристоферу Рејесу, за којег, верујем, није чуло 99% нас овде, а рецимо да не верујем неким домаћим ауторима који доводе у везу Свету Тројицу и словенског Триглава? Покушао сам да нађем тог Рејеса на интернету, и нађох под тим именом (све са средњим словом Е.) човека из државе Јута у САД. Па, одмах ми „замириса“ мормонизам...
Занимљиво је како неки овде тврдо и дрско истичу и заступају којекакве западне изворе и до крви бране њихову веродостојност, док су им домаћи аутори и извори, па чак и хришћанска литература, недостојни коментара... Нпр. твој навод: "Сви народи воде поријекло од Нојевих синова"... да није смијешно, било би глупо. Немој ово да схватиш лично...“ Схватам то лично, јер ме називаш глупим а и смешним. Али, што рече Саша123 – што вређаш мене, ни по јада, ни не познајемо се (мада, можда, утолико горе), али што вређаш реч Божју, то је већ озбиљна ствар. Али, нисам ја овде да тебе „просветљујем“, Бог нађе за сваког човека начин да га управи на пут Свој...
Пошто ти све наведено, очито, не можеш да схватиш / прихватиш, онда је свака даља прича бесмислена, и само води беспотребним тешким речима и свађама. А ја не волим да се свађам ни кад морам, а камо ли овде где смо сви добровољни учесници.
Небо, не верују сви да је свет стар 6000 година и да Словени боље знају јеврејску митологију од Јевреја. Што пре сви то схватимо, пре ће престати свађе на форуму.

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #107 послато: Октобар 29, 2015, 11:47:14 поподне »
Only once before in our history was there the promise of a brilliant scientific civilization. Beneficiary of the Ionian Awakening, it had its citadel at the Library of Alexandria, where 2,000 years ago the best minds of antiquity established the foundations for the systematic study of mathematics, physics, biology, astronomy, literature, geography and medicine. We build on those foundations still. The Library was constructed and supported by the Ptolemys, the Greek kings who inherited the Egyptian portion of the empire of Alexander the Great. From the time of its creation in the third century B.C. until its destruction seven centuries later, it was the brain and heart of the ancient world.
The last scientist who worked in the Library was a mathematician, astronomer, physicist and the head of the Neoplatonic school of philosophy -- an extraordinary range of accomplishments for any individual in any age. Her name was Hypatia. She was born in Alexandria in 370. At a time when women had few options and were treated as property, Hypatia moved freely and unselfconsciously through traditional male domains. By all accounts she was a great beauty. She had many suitors but rejected all offers of marriage. The Alexandria of Hypatia's time -- by then long under Roman rule -- was a city under grave strain. Slavery had sapped classical civilization of its vitality. The growing Christian Church was consolidating its power and attempting to eradicate pagan influence and culture. Hypatia stood at the epicenter of these mighty social forces. Cyril, the Archbishop of Alexandria, despised her because of her close friendship with the Roman governor, and because she was a symbol of learning and science, which were largely identified by the early Church with paganism. In great personal danger, she continued to teach and publish, until, in the year 415, on her way to work she was set upon by a fanatical mob of Cyril's parishioners. They dragged her from her chariot, tore off her clothes, and armed with abalone shells, flayed her flesh from her bones. Her remains were burned, her works obliterated, her name forgotten. Cyril was made a saint.
The glory of the Alexandrian Library is a dim memory. Its last remnants were destroyed soon after Hypatia's death. It was as if the entire civilization had undergone some self-inflicted brain surgery, and most of its memories, discoveries, ideas and passions were extinguished irrevocably. The loss was incalculable. In some cases, we know only the tantalizing titles of the works that were destroyed. In most cases, we know neither the titles nor the authors. We do know that of the 123 plays of Sophocles in the Library, only seven survived. One of those seven is Oedipus Rex. Similar numbers apply to the works of Aeschylus and Euripides. It is a little as if the only surviving works of a man named William Shakespeare were Coriolanus and A Winter's Tale, but we had heard that he had written certain other plays, unknown to us but apparently prized in his time, works entitled Hamlet, Macbeth, Julius Caesar, King Lear, Romeo and Juliet.
From Cosmos by Carl Sagan

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #108 послато: Октобар 29, 2015, 11:50:10 поподне »
Шта си се човјече ухватио небитног Рејеса ко пијан плота? Знам да сам то о кнезу Владимиру негдје читао, па сам потражио по интернету и окачио први извор на који сам наишао, а не знам колико је вјеродостојан.
Али узмимо да овај навод није тачан, и да сам ја погријешио. То и даље не мијења чињеницу да је хришћанство свугдје у Европи наилазило на велики отпор. Не знам зашто си цио свој пост морао да заснујеш на критиковању једног јединог извора.

Можда ипак мислиш да су Словени, мимо свих европских народа, источних и западних, једини мирно примили хришћанство? У реду, не искључујем могућност, него објасни ми ти како то да су Словени имали представу о Светом тројству прије Христа? Тврдиш да се на Словене још од Нојевих дана пренијело предање о Светој Тројици, а очито је да концепт Светог Тројства ни у Израелу није постојао тако рано, јер је Христ (син) саставни дио њега.

Видим да ме због неприхватања Библије осуђујеш баш онако како су некада осуђивали "јеретике", и да хришћанску литературу сматраш као сасвим вјеродостојан извор. Зашто онда не би укључили и исламску, будистичку, хинду литературу?
Очекујеш од мене да прихватим вјерску књигу састављену од стране Јевреја у сврху самооправдања и величања као тачну? Зашто онда да не прихватим и свете књиге свих осталих?
Мора да по хришћанству вјерујеш и да је овај свијет стар само 7-8000 година и да су супротне тврдње "безбожничке лажи"?

Ако неког вријеђају чињенице- нека криви себе самог.

Radonić II

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #109 послато: Октобар 30, 2015, 07:06:06 пре подне »
Only once before in our history was there the promise of a brilliant scientific civilization. Beneficiary of the Ionian Awakening, it had its citadel at the Library of Alexandria, where 2,000 years ago the best minds of antiquity established the foundations for the systematic study of mathematics, physics, biology, astronomy, literature, geography and medicine. We build on those foundations still. The Library was constructed and supported by the Ptolemys, the Greek kings who inherited the Egyptian portion of the empire of Alexander the Great. From the time of its creation in the third century B.C. until its destruction seven centuries later, it was the brain and heart of the ancient world.
The last scientist who worked in the Library was a mathematician, astronomer, physicist and the head of the Neoplatonic school of philosophy -- an extraordinary range of accomplishments for any individual in any age. Her name was Hypatia. She was born in Alexandria in 370. At a time when women had few options and were treated as property, Hypatia moved freely and unselfconsciously through traditional male domains. By all accounts she was a great beauty. She had many suitors but rejected all offers of marriage. The Alexandria of Hypatia's time -- by then long under Roman rule -- was a city under grave strain. Slavery had sapped classical civilization of its vitality. The growing Christian Church was consolidating its power and attempting to eradicate pagan influence and culture. Hypatia stood at the epicenter of these mighty social forces. Cyril, the Archbishop of Alexandria, despised her because of her close friendship with the Roman governor, and because she was a symbol of learning and science, which were largely identified by the early Church with paganism. In great personal danger, she continued to teach and publish, until, in the year 415, on her way to work she was set upon by a fanatical mob of Cyril's parishioners. They dragged her from her chariot, tore off her clothes, and armed with abalone shells, flayed her flesh from her bones. Her remains were burned, her works obliterated, her name forgotten. Cyril was made a saint.
The glory of the Alexandrian Library is a dim memory. Its last remnants were destroyed soon after Hypatia's death. It was as if the entire civilization had undergone some self-inflicted brain surgery, and most of its memories, discoveries, ideas and passions were extinguished irrevocably. The loss was incalculable. In some cases, we know only the tantalizing titles of the works that were destroyed. In most cases, we know neither the titles nor the authors. We do know that of the 123 plays of Sophocles in the Library, only seven survived. One of those seven is Oedipus Rex. Similar numbers apply to the works of Aeschylus and Euripides. It is a little as if the only surviving works of a man named William Shakespeare were Coriolanus and A Winter's Tale, but we had heard that he had written certain other plays, unknown to us but apparently prized in his time, works entitled Hamlet, Macbeth, Julius Caesar, King Lear, Romeo and Juliet.
From Cosmos by Carl Sagan

Bez uvrede Kiriose, no Karl je ovde malo "začinio" pripovedanje. Sam ton liči na onaj koji je korišten za prozivanje i osuđivanje Jevreja zbog ubistva Hrista. Cilj mu je da izazove emocije, ne da rasvetli istorijske događaje. Civilizacija nije završila sa razaranjem Aleksandrijske biblioteke. I sama Vizantija i kasniji manastiri na zapadu bili su centri pismenosti do trenutka kad se stabiliziraju okolnosti koje dozvoljavaju procvat ekonomskih odnosa i njihov razvoj u Evropi van tih institucija. To su sve stvari koje znamo iz osnovne i srednje škole. Kategorička mišljenja su loša na ovakvim mestima ako hoćemo da održimo atmosferu u kojoj može da se radi. Uvrede ne treba shvatati lično. Na jednom drugom forumu, nakon kontakta sa jednim drugim forumašem, proširila se priča da je moj haplotip turski i da foliram jevrejstvo. Argumenti kod takvih ljudi jednostavno ne prolaze. A onda ljutnjom mogu samo samom sebi da pokvarim dan.
Pozdrav i svako dobro.

Sasa123

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #110 послато: Октобар 30, 2015, 08:02:57 пре подне »
Смеха се чувај, трпљењем. (Свети Кирил Александријски)

То је Светитељ коме се приписује састављање химне Богородице Дјево, Истине ради, без увреде.


Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #111 послато: Октобар 30, 2015, 08:40:21 пре подне »
Шта си се човјече ухватио небитног Рејеса ко пијан плота? Знам да сам то о кнезу Владимиру негдје читао, па сам потражио по интернету и окачио први извор на који сам наишао, а не знам колико је вјеродостојан.
Али узмимо да овај навод није тачан, и да сам ја погријешио. То и даље не мијења чињеницу да је хришћанство свугдје у Европи наилазило на велики отпор. Не знам зашто си цио свој пост морао да заснујеш на критиковању једног јединог извора.

Можда ипак мислиш да су Словени, мимо свих европских народа, источних и западних, једини мирно примили хришћанство? У реду, не искључујем могућност, него објасни ми ти како то да су Словени имали представу о Светом тројству прије Христа? Тврдиш да се на Словене још од Нојевих дана пренијело предање о Светој Тројици, а очито је да концепт Светог Тројства ни у Израелу није постојао тако рано, јер је Христ (син) саставни дио њега.

Видим да ме због неприхватања Библије осуђујеш баш онако како су некада осуђивали "јеретике", и да хришћанску литературу сматраш као сасвим вјеродостојан извор. Зашто онда не би укључили и исламску, будистичку, хинду литературу?
Очекујеш од мене да прихватим вјерску књигу састављену од стране Јевреја у сврху самооправдања и величања као тачну? Зашто онда да не прихватим и свете књиге свих осталих?
Мора да по хришћанству вјерујеш и да је овај свијет стар само 7-8000 година и да су супротне тврдње "безбожничке лажи"?

Ако неког вријеђају чињенице- нека криви себе самог.

Ти си, човече, скроз застранио...

Што се осуђивања тиче, ти самог себе осуђујеш својим богоборним речима.
Ја ни у једном посту нисам никог осуђивао. Позивам све форумаше да прочитају моје постове на овој теми и кажу јесам ли некога осуђивао. Једино што могу да осуђујем је твоја искључивост.

За мене је хришћанска литература сасвим веродостојан извор колико и сви други извори. Нисам био присутан кад је стваран свет, тако да не знам да ли је створен пре 7 хиљада или 4 милијарде година. Могу само да верујем да је било овако или онако и да прихватим једну верзију као могућнију, на основу доказа који су за мене прихватљивији. Кад наиђем на бољи доказ, рад сам да прихватим другачије мишљење. За разлику од тебе и теби сличних који оно што сматрају за тачно проглашавају за необориву истину, а све друго је за њих будалаштина и лудило.

Па ти сад размисли ко овде осуђује.

Што се тиче "концепта" Светог Тројства, очито је да ниси читао Стари Завет, јер се Отац, Син и Свети Дух помињу код свих пророка у најављивању доласка Сина Божјег.
Ти ћеш сада, претпостављам, одмах ући на Google, наћи текст Старог Завета, па на ctrl+F: "Отац, Син, Свети Дух", да потражиш доказ да се не помињу. Али, тешко да ћеш тако нешто наћи. Јер се Света Тројица најчешће помињу алегоријски. "Ко има очи да види, нека види".

И, можда није хришћански ово што ћу рећи, али стварно више немам живаца ни времена да губим с тобом у бесмисленим расправама.

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #112 послато: Октобар 30, 2015, 09:03:51 пре подне »
Bez uvrede Kiriose, no Karl je ovde malo "začinio" pripovedanje. Sam ton liči na onaj koji je korišten za prozivanje i osuđivanje Jevreja zbog ubistva Hrista. Cilj mu je da izazove emocije, ne da rasvetli istorijske događaje. Civilizacija nije završila sa razaranjem Aleksandrijske biblioteke. I sama Vizantija i kasniji manastiri na zapadu bili su centri pismenosti do trenutka kad se stabiliziraju okolnosti koje dozvoljavaju procvat ekonomskih odnosa i njihov razvoj u Evropi van tih institucija. To su sve stvari koje znamo iz osnovne i srednje škole. Kategorička mišljenja su loša na ovakvim mestima ako hoćemo da održimo atmosferu u kojoj može da se radi. Uvrede ne treba shvatati lično. Na jednom drugom forumu, nakon kontakta sa jednim drugim forumašem, proširila se priča da je moj haplotip turski i da foliram jevrejstvo. Argumenti kod takvih ljudi jednostavno ne prolaze. A onda ljutnjom mogu samo samom sebi da pokvarim dan.
Pozdrav i svako dobro.

Он је само један од оних који су писали о томе, цитирао сам га јер је то јако лепо написао. Можеш у милион извора да нађеш шта се дешавало. Историјска је чињеница да је руља растргла Хипатију и да их је на то нахушкао Кирил, као што је историјска чињеница и то да је прогањао Јевреје. Негирати те чињенице је исто као негирати да су Хитлер или Химлер одговорни за геноцид над Јеврејима. Они вероватно никога нису лично убили, али су навели друге да то учине.

Sasa123

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #113 послато: Октобар 30, 2015, 09:24:48 пре подне »
Против недоказане оптужбе, ћутање је најпогоднија заштита. (Свети Григорије Ниски)

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #114 послато: Октобар 30, 2015, 09:55:11 пре подне »
Ја предлажем администраторима да се форум подели на два независна дела. У једном од њих нека расправљају они чија се аргументација заснива на научној литератури, а у другом они који своје аргументе изводе из религијских текстова. Као што се овде види, а видели смо то и раније у баскрајним, јаловим расправама са оним креационистом, та два приступа су апсолутно неспојива.

Sasa123

  • Гост
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #115 послато: Октобар 30, 2015, 09:30:41 поподне »
Гордост је јабука, изнура трула, а споља лепотом бљешти. (Свети Јован Лествичник)

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #117 послато: Јун 04, 2016, 12:45:09 поподне »
https://vizionarski.wordpress.com/2015/05/23/%D0%B7%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BE/

Зашто им сметамо
Ма јесте, западњаци немају паметнија посла до да цио дан сједе и размишљају како ће осујетити Србе и сакрити њихову историју... приче за малу дјецу.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #118 послато: Јун 04, 2016, 01:44:56 поподне »
Шкрњо, ово нисам писао ја него можда они који су о свему обавештенији и од тебе и од мене. Ми, по обичају, само све прихватамо и аминујемо. Али, мораш признати да смо им још одавно на путу који им смета. Најлакше да га уклоне, што су већ неколико пута покушавали.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Фалсификати оправдавају циљ
« Одговор #119 послато: Јун 11, 2016, 09:56:15 пре подне »
ИСТОРИЈА СЕРБА ЈЕ ПЕРРМАНЕНТНА ЛАЖ

http://srbski.weebly.com/srbi-svi-i-svuda/37