Аутор Тема: Јунгов тест личности  (Прочитано 24087 пута)

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1671
  • I-A1328
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #60 послато: Август 23, 2018, 10:52:56 поподне »
Protagonist
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #61 послато: Август 23, 2018, 11:03:13 поподне »
Радио сам сличан тест пре неколико година и добио сам исти резултат као и сада: ISTJ (логистичар).

INFP (Посредник/Mediator)

Координатор  ;)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #62 послато: Август 23, 2018, 11:05:04 поподне »
Радио сам сличан тест пре неколико година и добио сам исти резултат као и сада: ISTJ
Ја сам радио три пута за две године, и исто, ИНФЈ ... (не мењам се, "зацементиран" сам ту где јесам :) )
« Последња измена: Август 23, 2018, 11:11:36 поподне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #63 послато: Август 23, 2018, 11:17:10 поподне »

симо

  • Гост
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #64 послато: Август 24, 2018, 08:39:20 пре подне »
Координатор  ;)

  :) Па и нисам баш неки координатор.

Ван мреже Миша

  • Гост
  • *
  • Поруке: 8
  • N2-P189.2>Y7130>FGC28435 mtDna -H5m
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #65 послато: Април 24, 2019, 01:33:22 поподне »
Ево да се и овде упишем потребни сви маркери  ;)
Активиста ЕНФП-Т
Nemoj da izgubiš tu “iskricu ludila”

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #66 послато: Април 24, 2019, 03:09:25 поподне »
Aktivista

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #67 послато: Април 24, 2019, 03:54:21 поподне »
Бранилац

Tip ličnosti Branilac prilično je jedinstven, jer mnogi njegovi kvaliteti otežavaju definisanje njegovih pojedinačnih odlika. Uprkos svojoj empatiji, Branioci mogu da budu žestoki u odbrani svoje porodice ili prijatelja; iako tihi i rezervisani, obično imaju dobro razvijene veštine komunikacije s drugim ljudima i snažne društvene veze; i mada tragaju za sigurnošću i stabilnošću, ove osobe mogu biti zapanjujuće otvoreni za promene dokle god osećaju da ih drugi razumeju i poštuju. Kao i u mnogim drugim slučajevima, osobe tipa Branilac su mnogo više od pukog zbira svojih delova, i upravo je način na koji oni koriste te svoje vrline ono što ih definiše.

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #68 послато: Април 24, 2019, 06:57:02 поподне »
Активиста и ја  :D

ENFP-A / ENFP-T

Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #69 послато: Април 24, 2019, 07:31:51 поподне »
ИНТЈ - Архитекта



Иначе, ово није Јунгов тест, него тест заснован на Јунговој теорији личности. Ауторке су Kетрин Кук Бригс и Изабел Бригс Мајерс, а тест (упитник) је познат као Мајерс-Бригс индикатор типа личности (Myers-Briggs Type Indicator, MBTI).


Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #70 послато: Април 24, 2019, 07:54:59 поподне »
ИНТЈ - Архитекта

Иначе, ово није Јунгов тест, него тест заснован на Јунговој теорији личности. Ауторке су Kетрин Кук Бригс и Изабел Бригс Мајерс, а тест (упитник) је познат као Мајерс-Бригс индикатор типа личности (Myers-Briggs Type Indicator, MBTI).

Управо тако мариголд.  Овај тест личности је већ извесно време под великом критиком у САД јер показује различите резултате у различито време за исту особу.  Тако га сада и мање користе компаније за провери кандидате и позиције за посао.  Ево шта каже Адам Грант, ПхД Психологије и који је поста професор на врло угледној школи бизниса са само 28 година.
https://www.psychologytoday.com/us/blog/give-and-take/201309/goodbye-mbti-the-fad-won-t-die

Adam M. Grant is an American psychologist and author who is currently a professor at the Wharton School of the University of Pennsylvania specializing in organizational psychology. He received academic tenure aged 28, making him the youngest tenured professor at the Wharton School.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #71 послато: Април 24, 2019, 08:02:42 поподне »
INFP (Посредник/Mediator)

Морам признати прилично добро погођено. Поготово онај дио о губљењу везе са реалношћу.  :)
И ја испадох посрeдник! :)

“Posrednik” ličnost
Osobe tipa Posrednik pravi su idealisti, uvek u potrazi za tračkom dobrote čak i u najgorim ljudima i situacijama, kao i načinima da stvari učine boljim. Mada mogu ostavljati utisak mirnih i rezervisanih, pa čak i stidljivih osoba, Posrednici nose u sebi plamen i strast koji zaista mogu da zablistaju. Iako čine svega 4% stanovništva, rizik da budu neshvaćeni je za Posrednike, nažalost, visok – ali kad pronađu istomišljenike sa kojima mogu da provode vreme, sklad koji budu osećali doneće im mnogo radosti i nadahnuća.

Ван мреже ЛукаОБ

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 227
  • G2a-L42
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #72 послато: Април 24, 2019, 08:40:39 поподне »
Ево ја испадох "извршилац"... Нађох се у дружини са Џон Рокфелером, Џејмс Монроом и Линдом Џонсоном :)
Судећи по овоме можда и ја некада засједнем у предсједничку фотељу или будем на врху пирамиде  ;D

Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #73 послато: Април 24, 2019, 11:34:04 поподне »
Овај тест личности је већ извесно време под великом критиком у САД јер показује различите резултате у различито време за исту особу.  Тако га сада и мање користе компаније за провери кандидате и позиције за посао.  Ево шта каже Адам Грант, ПхД Психологије и који је поста професор на врло угледној школи бизниса са само 28 година.
https://www.psychologytoday.com/us/blog/give-and-take/201309/goodbye-mbti-the-fad-won-t-die[/i]

Мене чуди да су га Американци уопште користили. Какав је то "прави тест личности" (са свим метријским карактеристикама) који се налази на интернету (а не може да се набави у стручним друштвима, нпр. у Друштву психолога Србије)? Схватам га као хороскоп и нисам хтела да будем партибрејкер на форуму, посебно што и мени понекад прија таква врста разоноде  :).

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #74 послато: Јун 17, 2019, 11:41:17 поподне »
Овде од 4:35 обрађује Европу, пре тога САД, одакле је и овај блогер, иначе ИНФЈ, као и ја  :)
Which Country Best Fits Your Personality?
<a href="https://www.youtube.com/v/dIECZs4DPBs" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/dIECZs4DPBs</a>
Још један прилог од Френка Џејмса:
Dealing with Negativity (Toxic People?)
<a href="https://www.youtube.com/v/-x0iREH41EU" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/-x0iREH41EU</a>
« Последња измена: Јун 17, 2019, 11:48:14 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #75 послато: Јун 18, 2019, 04:38:37 пре подне »
<- Konzul  :)
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 225
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #76 послато: Јун 18, 2019, 07:55:04 пре подне »
Ненавидим психологије и психолоштва (између осталог и зато што се жене тиме највише баве  ;) ), и не знам шта ми би, те испуних овај тест.

Вели да сам посредник.
Што ми је обашка драго, баш лепо диване тамо за нас посреднике. Од Шекспира до Јосифа из Трбушнице.  :D
Не знам само како је Шекспир тестиран, дал су гледали у кристалну куглу, призивали духа? То би баш било у складу са шекспиризмом.

Ван мреже Гвер

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 66
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #77 послато: Јун 18, 2019, 09:44:56 пре подне »
Радио сам више тестова током година и увек добијао ИНФЈ "Аdvocate", не знам како бих то превео, не волим реч "адвокат".

А радио сам давно и неки баш детаљан тест за откривање која сам класа и алајнмент из света "Тамнице и Змајеви" и испадох lawful good Паладин.  :D

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #78 послато: Фебруар 28, 2020, 12:35:36 пре подне »
 ;D
« Последња измена: Фебруар 28, 2020, 12:37:30 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Јунгов тест личности
« Одговор #79 послато: Фебруар 28, 2020, 01:39:45 пре подне »
Дебатник.  :D

Sledi put riskantnog, nezavisnog mislioca. Izloži svoje ideje opasnostima kontroverze, izrazi svoje mišljenje i ne plaši se etikete „ludaka“, već ljage konformizma. A na pitanja koja ti se čine važnim odgovaraj stojeći, tako da te vide po svaku cenu. Osoba tipa Debatnik poslednji je đavolov advokat, uspešna u procesu uništavanjа argumenata i uverenja, ostavljajući njihove komadiće da lepršaju na vetru tako da ih svi vide. Za razliku od odlučnijih tipova ličnosti, Debatnici to ne čine zbog toga što nastoje da ostvare neku dublju svrhu ili strateški cilj, već prosto zato što im je to zabavno.

И још:

Osećajući izvesno zadovoljstvo u ulozi autsajdera, Debatnici uživaju u mentalnoj vežbi koju pronalaze u preispitivanju preovlađujućih načina razmišljanja, što ih čini nezamenjivim u situacijama kada treba preurediti postojeće sisteme ili razmrdati i ka novom smeru pokrenuti ustajale ideje. Debatnici čine svega oko tri odsto stanovništva, što je sasvim po meri, jer im to omogućava da smišljaju originalne ideje i zatim se povuku, puštajući druge, brojnije i zahtevnije tipove ličnosti da se bave logistikom sprovođenja i održavanja.

Посебно ми се свидео овај део:

Ponašajući se prema drugima onako kako bi voleli da se drugi ophode prema njima, Debatnici slabo tolerišu ulizivanje i ne vole ljude koji okolišaju, naročito kad traže neku uslugu.

Моји "другари": Том Хенкс  8), Марк Твен, Томас Едисон, измишљен лик Џокер  ;D