Вјера и култура Срба > Традиционална култура

Зашто су Херцеговци омиљени у Београду а омражени у Загребу?

(1/13) > >>

Wolf Sagash:
Ваше мишљење?

Мислим да је један од разлога зато што се за разлику од Загреба, Херцеговци у Београду мање петљају у политику и бизнис а више се баве неким лијепим занимањима.

Лепеничанин:

--- Цитат ---Ваше мишљење?

Мислим да је један од разлога зато што се за разлику од Загреба, Херцеговци у Београду мање петљају у политику и бизнис а више се баве неким лијепим занимањима.
--- Крај цитата ---

Не знам Волфе, мој утисак је да се у Београду једноставно мање гледа на нечије порекло (а мање се и зна о томе). По томе је Београд једина метропола овог дела Европе.

Само, није баш да се не баве политиком и бизнисом, чини ми се чак да се итекако тиме баве.

Политичари Шешељ и Драшковић, од млађих Шаровић, Ного...то ми пада на памет за 10 секунди, сигурно их има на стотине.

Бизнисмени Антељ, па други Драшковић, онда чији је "Неретва комерц", ето то ми пада на памет за 10 секунди...

Wolf Sagash:

--- Цитат: Лепеничанин  Фебруар 11, 2017, 09:52:59 пре подне ---Не знам Волфе, мој утисак је да се у Београду једноставно мање гледа на нечије порекло (а мање се и зна о томе). По томе је Београд једина метропола овог дела Европе.

Само, није баш да се не баве политиком и бизнисом, чини ми се чак да се итекако тиме баве.

Политичари Шешељ и Драшковић, од млађих Шаровић, Ного...то ми пада на памет за 10 секунди, сигурно их има на стотине.

Бизнисмени Антељ, па други Драшковић, онда чији је "Неретва комерц", ето то ми пада на памет за 10 секунди...

--- Крај цитата ---


Неретва комерц је власништво Стевића из Клепаца. Да има их у бизнису, али ипак претежу та нека занимања везана за умјетност.

На филму и телевизији падају ми на памет: Гордан Михић, Здравко Шотра, Драган Бјелогрлић, Бранимир Брстина, Наташа Нинковић, Небојша Глоговац, Бранислав Лечић... у музици су ту Иван Тасовац, Здравко Чолић, покојни Влада Дивљан, Цукић дијелом...ту је од књижевника био Момо Капор, Гојко Ђого, сад овај мали Табашевић. Од кошаркаша ту су Даниловић, Бодирога, Савић, Бјелица, Далипагић, Шилобад....онда познати београдски добротвор и задужбинар Лука Ћеловић...

Лепеничанин:

--- Цитат ---На филму и телевизији
--- Крај цитата ---

стварно импресиван списак, а сигурно није коначан. Од побројаних највише ме задивљује Михић који је у стању да генијалан текст напише на задату тему, то је по мени већи таленат и умеће од Андрића који је писао шта му се ћефне.


--- Цитат ---Бранислав Лечић
--- Крај цитата ---

Имаш ли неко појашњење за њега? Гледао сам емисију у којој је причао да потиче из околине Шапца, али није објаснио детаље.


--- Цитат ---Цукић
--- Крај цитата ---

Цукићи из Крчмара су наше "лепеничко племство". Јел по женској линији повезан с Херцеговином?

Wolf Sagash:

--- Цитат: Лепеничанин  Фебруар 11, 2017, 10:20:16 пре подне ---стварно импресиван списак, а сигурно није коначан. Од побројаних највише ме задивљује Михић који је у стању да генијалан текст напише на задату тему, то је по мени већи таленат и умеће од Андрића који је писао шта му се ћефне.

Имаш ли неко појашњење за њега? Гледао сам емисију у којој је причао да потиче из околине Шапца, али није објаснио детаље.

Цукићи из Крчмара су наше "лепеничко племство". Јел по женској линији повезан с Херцеговином?

--- Крај цитата ---
Мајка му од Стајчића. Деда му је рођен у селу Обзир код Љубиња, био Американац, затим трговац у Фоћи и Сарајеву. А Лечић сам тврди да је из Херцеговине. Лечићи иначе живе у околини Требиња и Љубиња.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију