Траг - корисне књиге, сајтови > Старе фотографије

Албум фотографија из Другог светског рата

<< < (7/14) > >>

Јовица Кртинић:

--- Цитат: НиколаВук  Мај 19, 2020, 01:28:58 поподне ---

nepoznata grupa ljudi u civilnim odelima pozira nemačkom fotografu ispred originalne Njegoševe kapele na Lovćenu. Moguće je da je reč o lokalnim saradnicima u prvim danima okupacije. Kapela je uz velike kontroverze bila srušena nakon rata da bi na vrhu Lovćena bilo podignuto sadašnje zdanje za Njegošev počinak.



--- Крај цитата ---
Ово заправо није оригинална капела на Ловћену већ она коју је пројектовао Николај Краснов. Оригиналну капелу су разрушили Аустријанци у Првом светском рату.

НиколаВук:

--- Цитат: gillle  Мај 19, 2020, 01:44:37 поподне ---
Браво, Никола!

Већину ових фотографија нисам видео.

--- Крај цитата ---

Има на том профилу са којег сам скидао фотографије и њихове описе још доста материјала из Првог светског рата, међуратног периода, Другог светског рата итд. Мислим да је власник профила колекционар старих и ретких фотографија.

ДушанВучко:
Руске "амбасадорке" које су давале "визе" Немцима у другом светском рату за "вечна ловишта"...Процедура: ненајављено и без чекања у редовима :)  8)

ДушанВучко:
Интересовање Немаца за "вечна ловишта" је било велико, па претпостављам да треба упутити извињење онима који нису ушли у ову листу као "потврђених 775" , а да су "добили визу" од стране ових лепих дама и јунакиња!

Malesevic:

--- Цитат: Nebo  Фебруар 22, 2018, 08:10:22 поподне ---Знам један такав случај из околине Врњачке Бање. Наш човек, интернирац, краљевски војниик у заробљеништву, није хтео да се врати кући, јер му је било много добро код deutsche frau, а нарочито кад је стигао глас да јој је муж погинуо на Руском фронту... После рата, једва су га натерали да се врати дома, где су га чекали жена и ситна деца...

--- Крај цитата ---

Овде у Бранау има једна породица где је Србин после Првог светског рата остао да живи у Аустрији, оженио Аустријанку, преузео имање, итд. Ту су до данас :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију