ДНК порекло > ГГ Разно

Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта

(1/26) > >>

МучаСR1bин:
Примећујем да многи учесници на нашем разговаралишту размењују мишљења око везе хаплотипа и фенотипа.
Како ми, овде тестирани учесници знамо наше хаплотипове, предложио бих да ко жели (уколико то не задире у приватност учесника или крши правила разговаралишта) постави своју фотографију, како бисмо могли да на најнепосреднији начин, оправдамо или срушимо тезу о међузависности ова два чиниоца. Шта мислите о предлогу?

НиколаВук:

--- Цитат: МучаСРБ  Септембар 23, 2016, 11:43:15 поподне ---Примећујем да многи учесници на нашем разговаралишту размењују мишљења око везе хаплотипа и фенотипа.
Како ми, овде тестирани учесници знамо наше хаплотипове, предложио бих да ко жели (уколико то не задире у приватност учесника или крши правила разговаралишта) постави своју фотографију, како бисмо могли да на најнепосреднији начин, оправдамо или срушимо тезу о међузависности ова два чиниоца. Шта мислите о предлогу?

--- Крај цитата ---

Мислим да је овај предлог одличан.  :) Нарочито због тога што у теми о припадницима различитих хаплогрупа у сликама ми означавамо углавном познате личности, које се нису директно тестирале већ смо им хаплогрупу сазнали преко неких њихових (ближих или даљих) рођака. Нигде не постоји нека база фотографија људи који су се директно тестирали. Мислим да би ово био добар почетак, наравно, само ко жели да постави своју слику, и уколико то није супротно правилима форума...

Небојша:
Као што рече Николавук, то би био добар "тест". На оној теми качимо слике људи за које верујемо да припадају одређеној хг. Код многих немамо дефинитивну потврду.

Питање је како би то све изгледало и да ли се коси са правилима форума. Мени лично звучи занимљиво, али ту постоји други "проблем".

Ево нпр. мој случај. Ја рецимо личим на своју мајку, па самим тим нисам добар пример за "наследни изглед мушке линије". Са друге стране, ни мој отац не би био добар пример, зато што он веома личи на своју мајку (имамо чак и потпуно другачији кефални индекс). Сигурно има неких карактеристика које смо наследили и само по мушкој линији.

Можда је право питање за почетак, на коју страну више личите, на очеву, или на мајчину?:)

НиколаВук:

--- Цитат: Небојша  Септембар 24, 2016, 12:05:56 пре подне ---Као што рече Николавук, то би био добар "тест". На оној теми качимо слике људи за које верујемо да припадају одређеној хг. Код многих немамо дефинитивну потврду.

Питање је како би то све изгледало и да ли се коси са правилима форума. Мени лично звучи занимљиво, али ту постоји други "проблем".

Ево нпр. мој случај. Ја рецимо личим на своју мајку, па самим тим нисам добар пример за "наследни изглед мушке линије". Са друге стране, ни мој отац не би био добар пример, зато што он веома личи на своју мајку (имамо чак и потпуно другачији кефални индекс). Сигурно има неких карактеристика које смо наследили и само по мушкој линији.

Можда је право питање за почетак, на коју страну више личите, на очеву, или на мајчину?:)

--- Крај цитата ---

Да, све то стоји. Међутим, добили би одговор да ли су истините тврдње да су R1a, I1 и I2a углавном светлији, E1b, Ј2a углавном тамнији, итд. Мислим да би се многе "мистерије" и нагађања развејала... :)

Frontier1768:
Ево, ја ћу почети.



хаплогрупа: J2b-M205, род Крича
боја косе: тамно смеђа
боја очију: тамно смеђа
висина: 185 cm
тежина: 90 kg

Физички углавном личим на оца (који опет личи на своју мајку), али имам нешто свјетлији уплив захваљујући мајчиној страни.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију