Аутор Тема: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон  (Прочитано 59240 пута)

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 975
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #200 послато: Октобар 10, 2023, 04:51:10 поподне »
Контактирао сам једног запосленог у Вiosave. Послаће ми контакт неког од надређених који ћу онда проследити Друштву ради даљег договора.

Одлично, хвала унапред.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8543
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #201 послато: Октобар 10, 2023, 07:14:04 поподне »
Није искључено, само не видим повод.

Мувачина и намештање послова ортацима и буразерима, начин рада који је у овој земљи постао свакодневица, нажалост. Ето, ако нас неко са царине прати, да зна да нијесмо мутави.  ;)
« Последња измена: Октобар 10, 2023, 07:17:15 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sale1976

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 21
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #202 послато: Мај 15, 2024, 08:45:24 пре подне »
Očekujem da dobijem uskoro novi komplet za testiranje jer moj stari uzorak u FTDNA nije vise upotrebljiv za nadogradnju. Da li se nešto promenilo u medjuvremenu sto se tice slanja uzorka nazad jer čitajući prethodne poruke to sada izgleda kao neizvodiv "projekat"?

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 975
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #203 послато: Мај 15, 2024, 08:49:07 пре подне »
Očekujem da dobijem uskoro novi komplet za testiranje jer moj stari uzorak u FTDNA nije vise upotrebljiv za nadogradnju. Da li se nešto promenilo u medjuvremenu sto se tice slanja uzorka nazad jer čitajući prethodne poruke to sada izgleda kao neizvodiv "projekat"?

Ништа се није променило, слање узорка назад је велики проблем, од пријема у пошти до проласка царине, а своди се на "ако прође - прође".

Последњи узорак који смо слали у FTDNA послат је из Хрватске и тамо није било проблема.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5331
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #204 послато: Мај 15, 2024, 09:41:20 пре подне »
Ништа се није променило, слање узорка назад је велики проблем, од пријема у пошти до проласка царине, а своди се на "ако прође - прође".

Последњи узорак који смо слали у FTDNA послат је из Хрватске и тамо није било проблема.

Ствари су се промениле у толико што сада и код пријема прибора за узорковање праве проблем.
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 523
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #205 послато: Мај 15, 2024, 02:32:46 поподне »
Ствари су се промениле у толико што сада и код пријема прибора за узорковање праве проблем.

FTDNA шаље преко DHL-а па бих био ипак оптимиста што се тиче пријема. Знам човека коме је уредно стигао прибор у марту на адресу у Београду. Мада никад се не зна, увек може да запне.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 975
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #206 послато: Мај 15, 2024, 02:36:30 поподне »
FTDNA шаље преко DHL-а па бих био ипак оптимиста што се тиче пријема. Знам човека коме је уредно стигао прибор у марту на адресу у Београду. Мада никад се не зна, увек може да запне.

Тако је, сада шаљу преко DHL-a а не обичном поштом. Ево и ја чекам један FTDNA кит, на путу је, видећемо како ће да прође.