Порекло становништва > Србија

Порекло Јеремића из Лепенца код Бруса, који потичу од Фртунића из Вучитрна

<< < (3/3)

НиколаВук:

--- Цитат: Tragač  Јул 18, 2019, 10:14:33 пре подне ---Hvala na tomee,stvarno nigde nisam mogao da nadjem koren...problem je sto imam 15 godina, ne znam jel smem sad da se testiram? Ako nista bar da ae dokopam te nusiceve knjige da procitam. Ako bilo ko zna bilo sta pisite molim vas. Ja sam kod nusica samo nasao da je u vucitrnu zive prota dqnilo danca frtunic. Kad bi imao naslov ili ga neko citirao puno bi znacilo... u stvari bilo koja informacija bi puno znacila

--- Крај цитата ---

Што се тиче тестирања, мислим да није никакав проблем што си малолетан. Треба се само распитати код лабораторије. Ово ти је линк за њихов сајт па их можеш контактирати и питати:

www.dnk.rs

Милош:

--- Цитат: Слатинац  Јул 18, 2019, 02:06:56 пре подне ---Фртунићи из Вучитрна славе светог Николу као и сви Новокучи. Већ се тестирао један Фртунић у оквиру подухвата тестирање Срба староседелеца са КиМ-а, али његов резултат још није јаван.

--- Крај цитата ---

Постајала је жеља да се тестира неки Фртунић, али их нисмо нашли. Тако да Фртуниће немамо тестиране.

Perhan:
Mislim da je u pitanju Nušićeva knjiga "Kosovo - opis zemlje i naroda" gde se Frtunići pominju kao jedna od najvećih (ili najstarijih, ne drži me za reč) porodica Vučitrnskih.
Osim toga, Dragan Frtunić je napisao dve zanimljive knjige o Kosovskoj Mitrovici, "Povesti i slike" i "Šeher Mitrovica pod Zvečanom". Nisam siguran da u tim knjigama imaš nešto značajno u Frtunićima jer sam ih čitao davno ali u belešci o piscu, piše da živi u Beogradu.
Probaj da dodješ do njega, ako je još uvek živ, verovatno će on imati neke korisne informacije...

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију