Аутор Тема: Местна хералдика  (Прочитано 14977 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5315
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Местна хералдика
« Одговор #20 послато: Април 19, 2017, 09:25:55 пре подне »
Искрено, ни један ми се не свиђа. Ови са лоптом су апсурдни а сви заједно су бледи и неупечатљиви.
Најжалије ми је што Ацовић наставља штанцовање ових грбова са "хуманоидним" чуварима, без удубљивања и креативности. Као да је потпуно изгубио интересовање и сад буквално "тезгари". Очекујем да се у неком следећем решењу на грбу као чувари појаве фотографије председника општине и локалне власти.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Тромеђа

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 200
  • R1a M458 A11460
Одг: Местна хералдика
« Одговор #21 послато: Април 19, 2017, 10:21:49 пре подне »
Вероватно због њих двојице који су из Уба, ал' опет као да су у питању народни хероји...


   

Има њих још.  :) Мада се слажем да лопта није најсрећније решење за грб.

"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Местна хералдика
« Одговор #22 послато: Април 19, 2017, 10:35:57 пре подне »


Има њих још.  :) Мада се слажем да лопта није најсрећније решење за грб.
Раћа Петровић је баш познат као фудбалска величина.  :D
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Местна хералдика
« Одговор #23 послато: Април 19, 2017, 12:10:38 поподне »
Искрено, ни један ми се не свиђа. Ови са лоптом су апсурдни а сви заједно су бледи и неупечатљиви.
Најжалије ми је што Ацовић наставља штанцовање ових грбова са "хуманоидним" чуварима, без удубљивања и креативности. Као да је потпуно изгубио интересовање и сад буквално "тезгари". Очекујем да се у неком следећем решењу на грбу као чувари појаве фотографије председника општине и локалне власти.

Апсолутно. Нема више оног елана.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Тромеђа

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 200
  • R1a M458 A11460
Одг: Местна хералдика
« Одговор #24 послато: Април 19, 2017, 02:48:48 поподне »
Раћа Петровић је баш познат као фудбалска величина.  :D

хахахахаахха :D Нисам хтео да ме оптуже као острашћеног па сам и њега ставио :D Али чињеница је да тако мало место има велики број познатих фудбалера.
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3437
  • Васојевић
Одг: Местна хералдика
« Одговор #25 послато: Април 19, 2017, 07:07:08 поподне »
Неозбиљно стављати лопте на званични грб једне оштине...
Да, заиста крајње неозбиљно. Ајде да постоји велики фудбалски клуб са дугом традицијом из те варошице тј. да фудбал битно утиче на живот мештана, али стављати фудбалску лопту због једног познатог играча који је из потекао тог места је ван сваке памети. Не би ме чудило да на наредном предлогу Џајић буде један од чувара...

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1850
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Местна хералдика
« Одговор #26 послато: Април 19, 2017, 08:14:31 поподне »
Не би ме чудило да на наредном предлогу Џајић буде један од чувара...

  ;D ;D ;D

mladjo

  • Гост
Одг: Местна хералдика
« Одговор #27 послато: Мај 07, 2017, 05:47:23 поподне »
Мислио сам да су небулозе о ”хералдичкој заступљености народа и народности” на државним, општинским и сеоским знамењима, праксам само на територији Дејтонске БиХ...када оно испаде и чудо:

”Старо” знамење Пријепоља, аутор професор Драгомир Ацовић:

Извор: Српско хералдичко друштво Бели орао - Београд


Тренутно знамење Пријепоља:

Извор: Српско хералдичко друштво Бели орао - Београд

Грб је подијељен на проценте заступљености симбола Срба и Бошњака:  :o :o :o
24% Срби
17% Бошњаци

<a href="https://www.youtube.com/v/FGgE7RJqmSM" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/FGgE7RJqmSM</a>
Извор: YouTube прилог B92
« Последња измена: Мај 08, 2017, 11:47:46 пре подне млађо »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Местна хералдика
« Одговор #28 послато: Мај 07, 2017, 06:09:07 поподне »
Мене и даље копка, да ли је ово исто оно Српско хералдичко друштво "Бели орао", или је неко кукавичје јаје које се подметнуло под тим именом?

Реално гледано, не верујем да би било ко тамо пристао да инаугурише на било који грб квази симбол квази области зване Санџака?

Иначе, све заједно, ради се о кретенизму, због кога би надлежне требало стрпати у лудару, а ове из Српског хералдичког друштва позвати на обавештајни разговор, у циљу утврђивања идентитета друштва за које се представљају.

Битно да су Бошњаци, ex србизовани Албанци, закључили да ове круне немају везе са њиховим Котроманићима, али су се одлично нашли у овом нехералдичком симболу, који су конципирали Алијини политички следбеници у Рашкој, у коме су поред османлијских вексилолошких мотива, присутни и кринови са грба краља Стефана Твртка Котроманића (или како се зваше, краља Србије и Босне итд. итд. итд.), који су им за разлику од Тврткове круне прихватљиви... ваљда зато што њима босанска круна не треба, али им треба босанско наслеђе.

Тренутно сам за то да се Пријепољу укине грб, Срби ни овај нису ценили, а Бошњацима хералдика и тако не треба, јер су они муслимански народ.



mladjo

  • Гост
Одг: Местна хералдика
« Одговор #29 послато: Мај 07, 2017, 06:25:21 поподне »
Мене и даље копка, да ли је ово исто оно Српско хералдичко друштво "Бели орао", или је неко кукавичје јаје које се подметнуло под тим именом?

Реално гледано, не верујем да би било ко тамо пристао да инаугурише на било који грб квази симбол квази области зване Санџака?

Иначе, све заједно, ради се о кретенизму, због кога би надлежне требало стрпати у лудару, а ове из Српског хералдичког друштва позвати на обавештајни разговор, у циљу утврђивања идентитета друштва за које се представљају.

Битно да су Бошњаци, ex србизовани Албанци, закључили да ове круне немају везе са њиховим Котроманићима, али су се одлично нашли у овом нехералдичком симболу, који су конципирали Алијини политички следбеници у Рашкој, у коме су поред османлијских вексилолошких мотива, присутни и кринови са грба краља Стефана Твртка Котроманића (или како се зваше, краља Србије и Босне итд. итд. итд.), који су им за разлику од Тврткове круне прихватљиви... ваљда зато што њима босанска круна не треба, али им треба босанско наслеђе.

Тренутно сам за то да се Пријепољу укине грб, Срби ни овај нису ценили, а Бошњацима хералдика и тако не треба, јер су они муслимански народ.


Изгледа да ће ипак бити да је то учинило Српско хералдичко друштво, на челу са новим руководством на коме се налази један млади историчар, ако се не варам Драшковић...мислим да професор Ацовић нема више никакву функцију у истом...за разлику од његовог радa и дјела, данас ново руководство изгледа ништа не ради и да се затворило само у себе и постало мјесто за ужи круг одабраних.
« Последња измена: Мај 08, 2017, 11:56:02 пре подне млађо »

mladjo

  • Гост
Одг: Местна хералдика
« Одговор #30 послато: Мај 07, 2017, 06:30:26 поподне »
Иначе, јако сам остао фасциниран да се од данас па на даље хералдика, могу мјерити проценти заступљености ”народних”? симбола у знамењима...  ::) :P
« Последња измена: Мај 08, 2017, 11:57:04 пре подне млађо »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Местна хералдика
« Одговор #31 послато: Мај 07, 2017, 06:37:29 поподне »
Не верујем да је ово Бели орао. Ако јесте, онда заиста могу ставити кључ у браву, јер ово што су урадили овде довољно је срамотно, да се трајно повуку из света јавне хералдике. :P



mladjo

  • Гост
Одг: Местна хералдика
« Одговор #32 послато: Мај 07, 2017, 06:52:05 поподне »
Не верујем да је ово Бели орао. Ако јесте, онда заиста могу ставити кључ у браву, јер ово што су урадили овде довољно је срамотно, да се трајно повуку из света јавне хералдике. :P

Из поузданог извора имам потврду да су то баш они.
Иначе, наставља се пракса скрнављања исправих хералдичких знамења.
« Последња измена: Мај 08, 2017, 11:57:30 пре подне млађо »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Местна хералдика
« Одговор #33 послато: Мај 07, 2017, 07:08:59 поподне »
Рак-рана српске хералдике.
Некако, увек ми је боље и кад насеље остави комунистички грб, него кад овако падне с коња на магарца. У ствари, не ни на магарца, него у овом случају, с коња на неко пашче.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3437
  • Васојевић
Одг: Местна хералдика
« Одговор #34 послато: Мај 11, 2017, 06:26:12 поподне »
Тренутно знамење Пријепоља:


Аутори се нису чак ни потрудили да узму српски штит са новог емблазона грба Србије, већ су ставили штит са "привременог" (како рече једном Ацовић) емблазона из 2004. године.

Иначе, ова верзија новог грба се донекле разликује у односу на верзију која је раније објављена у медијима. Бели анђео рецимо није унакажен и не лебди у ваздуху изнад круне:


Тачно се види да је аутор те прве верзије буквално исекао Белог анђела са старог грба (са све дршком од бајрака) и прекопирао га изнад круне.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Местна хералдика
« Одговор #35 послато: Мај 11, 2017, 08:32:03 поподне »
Аутори се нису чак ни потрудили да узму српски штит са новог емблазона грба Србије, већ су ставили штит са "привременог" (како рече једном Ацовић) емблазона из 2004. године.

Иначе, ова верзија новог грба се донекле разликује у односу на верзију која је раније објављена у медијима. Бели анђео рецимо није унакажен и не лебди у ваздуху изнад круне:


Тачно се види да је аутор те прве верзије буквално исекао Белог анђела са старог грба (са све дршком од бајрака) и прекопирао га изнад круне.

Социјалистички амблеми су мила мајка за нас. Ово је ништа више до понижавајућа карикатура од грба Пријепоља. Слично оним француским револуционарним франкенштајн-грбовима којима се исмевала монархија.

Монголске туге и турски барјаци су и симбол и уметност своје врсте. a ово је задња категорија грбова, како је говорио покојни vujadin.