Аутор Тема: Филмови и серије са простора Ex Yu  (Прочитано 820 пута)

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 521
Филмови и серије са простора Ex Yu
« послато: Август 28, 2020, 12:32:33 поподне »
Какав Кадијевић људи, шта вам је. То мора да уради неко млађи, попут оног дечка што је снимио Јужни ветар. Ове старије филмаџије појма немају како једна модерна серија треба да изгледа, а и мрзи их да се уче новим технологијама. Зато, овако нешто мора да уради неко ко није укаљан тиме, неко ко је од самог почетка почео да снима савременом технологијом и у савременом брзом формату

Па ако је серија "Јужни ветар" коју сам игром околности погледао јер сам био принуђен мерило "модерне и добре серије", онда сам ја свакако застарео. Дотична серија је обично смеће у поређењу са серијама таквог жанра какве се раде на Западу.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5148
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #1 послато: Август 28, 2020, 12:44:35 поподне »
Не могу рећи да баш редовно пратим домаћу тв продукцију, напротив у посљедње вријеме углавном избјегавам. Свидјело ми се како је урађена серија Корени и то можда највише због начина како је дочарана атмосфера Србије 19. вијека. Прије тога, серија Вратиће се роде је била солидно урађена. Ништа ми друго не пада на памет.

Видим да је била популарна ова нека Сјенке Балкана, али оно што сам видио дјелује ми као домаћа радиност, јефтина имитација неких енглеских серија. Код нас никако да науче златно правило, испружи се колико си дугачак.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #2 послато: Август 28, 2020, 02:28:13 поподне »
Па ако је серија "Јужни ветар" коју сам игром околности погледао јер сам био принуђен мерило "модерне и добре серије", онда сам ја свакако застарео. Дотична серија је обично смеће у поређењу са серијама таквог жанра какве се раде на Западу.

Додуше, ти исти западњаци (из Холивуда) су се одушевили филмом и понудили су да откупе сценарио како би направили свој филм на исту тему, у америчком руху и са америчким ликовима.  ;)

https://mondo.rs/Zabava/Film/a1349405/Juzni-vetar-film-Juzni-vetar-serija-Amerikanci-snimaju-Juzni-vetar-Milos-Avramovic.html
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #3 послато: Август 29, 2020, 12:02:49 пре подне »
Видим да је била популарна ова нека Сјенке Балкана, али оно што сам видио дјелује ми као домаћа радиност, јефтина имитација неких енглеских серија.

Чуди ме да ниси гледао "Сенке над Балканом". Кад погледаш, сигуран сам да ћеш променити мишљење.

За "Роде" се слажем, онако добра мешавина урбаног и руралног, добра прича, добри глумци.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #4 послато: Август 29, 2020, 12:18:40 пре подне »
Од домаћих серија издвајам: "Грлом у јагоде", "Више од игре", "Врућ ветар", "Мирис кише / Цват липе на Балкану", "Вратиће се роде", "Мој рођак са села", "Јагодићи / Сва та равница", "Монтевидео", "Сенке над Балканом".

Од оних камерних, лаганих, за уз кафу, "Оно као љубав", "Државни посао".

И легендарна "Нијесмо ми од јуче".
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #5 послато: Август 29, 2020, 12:31:22 пре подне »
А од Ex-YU легендарна је "Velo misto".

Не знам колико вас се сећа словеначке серије из 1980-их "Strici so mi povedali".

"Bitange i princeze", забавно до суза.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7254
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #6 послато: Август 29, 2020, 02:42:44 пре подне »
Од домаћих серија издвајам: "Грлом у јагоде", "Више од игре", "Врућ ветар", "Мирис кише / Цват липе на Балкану", "Вратиће се роде", "Мој рођак са села", "Јагодићи / Сва та равница", "Монтевидео", "Сенке над Балканом".

Од оних камерних, лаганих, за уз кафу, "Оно као љубав", "Државни посао".

И легендарна "Нијесмо ми од јуче".
Meни су од домаћих серија са историјском тематиком непревазиђени "Вук Караџић" и "Крај династије Обреновић" (Тихомир Станић као "створен" за улогу коју је играо, а и све остале улоге су биле "потаман", Кривокапић као Генчић итд) , а волео сам и сатиричну историју ,"Црног Грују" (прва фаза са Сергејем Трифуновићем...његов лик је савршено пристајао за ту улогу, за разлику од Ненада Јездића коме више пристаје лик неког "кабадахије". Са променом главног глумца, серија је постала ближа "Курсаџијама", док је прва фаза била "авангарда")...од осталих домаћих серија, волео сам "Отворена врата"
« Последња измена: Август 29, 2020, 02:55:13 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7254
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #7 послато: Август 29, 2020, 03:05:40 пре подне »
Могу пар последњих порука са теме "Немањићи-сјај и сенке" да се пребаце на ову тему, пошто смо скренули са ње :)
Од серија могу да се помену и "Сиви дом" и филм "Заборављени" који је наставак те серије
Заборављени је југословенски филм из 1988. године. Режирао га је Дарко Бајић по сценарију Гордана Михића.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%99%D0%B5%D0%BD%D0%B8_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC)
« Последња измена: Август 29, 2020, 03:09:47 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7254
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Филмови и серије са простора Ex Yu
« Одговор #8 послато: Август 29, 2020, 03:42:55 пре подне »
Moже и да се промени назив теме у "Филмови и серије са простора Ex Yu"