Аутор Тема: Нај-прихватљивији према људима тамније коже а можда и више од тога  (Прочитано 700 пута)

Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Ово је научни рад од Харвард Универзитета у Бостону која је врло комплиментарна за наше људе Србије.  Харвард води пројекат који се зове Project Implicit и у коме и ви можете учествовати ако довољно командујете Енглеским језиком за тај тест. Ако желит можете узети The Implicit Association Test (IAT) овде:

https://implicit.harvard.edu/implicit/research/

Академија Харварда се ту бави анализама свесних и несвених избора које људи праве у односу са другим људима, и које кавим изборима. Ради се о томе да како ми себе видимо или бар представљамо није увек исто онако како и размишљамо у доношењу својих одлука.

Они су дошли до интересантних резултата о расним предрасудама (или је можда боње рећи прихватљивости) људи Европских земаља. Фокус је на став према људима тамније коже, као људи Афричког порекла, међутим, могуће је да се ово може интерпретирати и шире. Интересовање за ово је сада актуелно због недавних демонстрација у САД. Многи медији, не само у Америци, дискусију овакве теме јер су још увек врло активне и теме миграната у Европи. Како било, интересантно је видети мапу Европе по нивоу предрасуда прем људима који су по појави другачији од нас. Врло похвалан за људе Србије.  :)

https://www.rferl.org/a/racism-europe/28497700.html

Интересантан је контраст измђу Србије и Бугарске и између Црне Горе и Албаније.




На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Ово је научни рад од Харвард Универзитета у Бостону која је врло комплиментарна за наше људе Србије.  Харвард води пројекат који се зове Project Implicit и у коме и ви можете учествовати ако довољно командујете Енглеским језиком за тај тест. Ако желит можете узети The Implicit Association Test (IAT) овде:

https://implicit.harvard.edu/implicit/research/

Академија Харварда се ту бави анализама свесних и несвених избора које људи праве у односу са другим људима, и које кавим изборима. Ради се о томе да како ми себе видимо или бар представљамо није увек исто онако како и размишљамо у доношењу својих одлука.

Они су дошли до интересантних резултата о расним предрасудама (или је можда боње рећи прихватљивости) људи Европских земаља. Фокус је на став према људима тамније коже, као људи Афричког порекла, међутим, могуће је да се ово може интерпретирати и шире. Интересовање за ово је сада актуелно због недавних демонстрација у САД. Многи медији, не само у Америци, дискусију овакве теме јер су још увек врло активне и теме миграната у Европи. Како било, интересантно је видети мапу Европе по нивоу предрасуда прем људима који су по појави другачији од нас. Врло похвалан за људе Србије.  :)

https://www.rferl.org/a/racism-europe/28497700.html

Интересантан је контраст измђу Србије и Бугарске и између Црне Горе и Албаније.
Oво није изненађујуће, без обзира на западну пропаганду последњих 30 година. Лично сам се уверио када сам путовао и студирао у Словачкој, да Роми напр. имају много бољи статус код нас, у смислу односа већинског народа према њима, а и да Ромима , где год да живе, ако би се код њих провела анкета , "који већински народ им је најомиљенији" (у зависности од тога где живе), да би то били ми :) У Словачкој и Чешкој су гетоизирани у смислу односа према њима и влада антагонизам између њих и већинског народа. Ром код нас ће рећи "брате" Србине, али у Чешкој да каже "брате Чеху" , тешко :)...Мислим да и међу земљама у окружењу, мањине имају најбољи положај код нас, што се тиче односа према мањинама (демографија сукобљених народа за време ратова у бившој Југославији, једино је остала стабилна на територији Србије)
« Последња измена: Јун 11, 2020, 11:53:55 поподне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Нај-прихватљивији према људима тамније коже а можда и више од тога
« Одговор #2 послато: Јун 12, 2020, 12:23:07 пре подне »
(демографија сукобљених народа за време ратова у бившој Југославији, једино је остала стабилна на територији Србије)
Не рачунам ту део територије Србије који је под окупацијом, јер једино у том делу је дошло до демографских промена, на нашу штету. Али мањине које су део народа са којима смо били у сукобу, нису претрпеле демографске промене и Србија је једина матична држава неке од сукобљених страна, где се то није десило
« Последња измена: Јун 12, 2020, 12:29:58 пре подне ДушанВучко »