Аутор Тема: "Мерење" политичке оријентације  (Прочитано 2145 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
"Мерење" политичке оријентације
« послато: Април 08, 2019, 04:51:30 поподне »
Наиђох на један забаван сајт који путем квиза од 42 питања на разне теме одређује ваше опште политичко опредељење:


Надам се да овом објавом не кршим правило Форума о избегавању дневнополитичких тема  ;).

На моје велико изненађење ја испадох леви либерал, близак идејама Бернија Сандерса ;D


Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #1 послато: Април 08, 2019, 11:25:02 поподне »
Врло је дугачко и неопходно је најнапредније знање енглеског да би се схватила нека питања. Вероватно бих био у горњем десном ћошку, код Мусолинија, мада имам и неке комунистичке идеје. Диктатура у сваком случају.
« Последња измена: Април 08, 2019, 11:29:02 поподне Зрно »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #2 послато: Април 08, 2019, 11:53:35 поподне »
Врло је дугачко и неопходно је најнапредније знање енглеског да би се схватила нека питања. Вероватно бих био у горњем десном ћошку, код Мусолинија, мада имам и неке комунистичке идеје. Диктатура у сваком случају.

Можда би се и изненадио. И ја сам себе замишљао много ближе центру.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #3 послато: Април 09, 2019, 12:59:54 пре подне »
Мислим да овакви квизови нису меродавни за људе ван англоамеричког подручја, јер неки одговори попут онога на питање о здравственој заштити и правима свих људи на исту ипак представљају моралну норму подручја попут нашег, док код њих та питања управо одређују ко је ''левица'' а ко ''десница'', јер се код њих ипак подразумева да је ''фри маркет'' односно слободно тржиште неки јединствен став. Што ''слободније'' то је неко мање левица и обрнуто. Ја сам тако испао лево од центра а тик изнад зелене зоне што му дође по њима неки титоизам, а мислим да је то ипак далеко, далеко од реалности.  :D

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #4 послато: Април 09, 2019, 01:13:15 пре подне »
Мислим да овакви квизови нису меродавни за људе ван англоамеричког подручја, јер неки одговори попут онога на питање о здравственој заштити и правима свих људи на исту ипак представљају моралну норму подручја попут нашег, док код њих та питања управо одређују ко је ''левица'' а ко ''десница'', јер се код њих ипак подразумева да је ''фри маркет'' односно слободно тржиште неки јединствен став. Што ''слободније'' то је неко мање левица и обрнуто. Ја сам тако испао лево од центра а тик изнад зелене зоне што му дође по њима неки титоизам, а мислим да је то ипак далеко, далеко од реалности.  :D

Слажем се. Тест мало "баца" доле лево за наше услове. Зрно би вероватно по тесту испао следбеник Черчила ако себе види код Мусолинија.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #5 послато: Април 09, 2019, 01:27:39 пре подне »
Слажем се. Тест мало "баца" доле лево за наше услове. Зрно би вероватно по тесту испао следбеник Черчила ако себе види код Мусолинија.
Мислим да би био отприлике где и ја, далеко од Черчила, а поприлично лево. Док би у нашим условима био где и Пиноче.  ;D

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #6 послато: Април 09, 2019, 06:32:33 поподне »
Ево и мене на цртежу свѣтоназорнога усмѣрења. И я сам, изгледа, врло благи лѣвичар.

Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже achillea millefolium

  • Одбор за дигитализацију
  • Гост
  • ******
  • Поруке: 19
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #7 послато: Април 11, 2019, 11:26:31 поподне »
Симпатичан тест!
Ја - поприлично левље од центра, што се и очекивало :)

Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #8 послато: Април 19, 2019, 05:38:34 поподне »
Занимљив тест Ојлер, хвала. Тест је донео забаву и навео на размишљање. Ви то изгледа желите да мало померате границе дозвољеног на форуму.  ???  :D

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #9 послато: Април 19, 2019, 05:43:42 поподне »
Занимљив тест Ојлер, хвала. Тест је донео забаву и навео на размишљање. Ви то изгледа желите да мало померате границе дозвољеног на форуму.  ???  :D

Ма не, ово је баш било забаве ради  ;). Није никаква дневна политика у питању. Ако смета, може слободно да се уклони, не замерам...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Бећар

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
Одг: "Мерење" политичке оријентације
« Одговор #10 послато: Април 19, 2019, 06:08:14 поподне »
На основу мојих резултата овог теста, мени не смета.  :D