Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 67900 пута)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Митоманија
« Одговор #280 послато: Фебруар 22, 2018, 08:18:44 пре подне »
Што се мене тиче, срећа је па имамо много бољу, лепшу и приступачнију алтернативу-Грчку.
Ја се ипак не бих сложио за ово ''лепшу'' :) С'друге стране, менталитет Грка није ништа другачији од примораца из ЦГ, зависи само на кога стицајем околности наиђеш. Разлика је само у томе што су Грци углавном окренути свом породичном бизнису, па се стога и труде нешто више, али умеју да буду и јако ''кварни'' тј. некоректни. Наравно, већина њих је са патријархалним васпитањем и побожни су, па сходно томе остављају и нешто лепши утисак. У ЦГ сезонски посао налазе ''брђани'', који су опет у највећем броју ОК и пријатељски расположени према Србији и српском живљу јер се већина њих тако и осећа или има некога од ближе и даље родбине овде. Поједини ''сирови'' и ''некултивисани'' типови знају да покваре утисак, али тога је данас много мање него некада. Е...монтенегрини су посебна прича, они на туристе из Србије гледају као и на Румуне, Бугаре и остале јер наравно имају интереса и од њих као и од других, осим ако се са њима уђе у причу о политици и сл. Они своју мржњу углавном усмеравају на оне који се декларишу и живе у складу са својим вековним осећањима, са Србима из ЦГ.

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Митоманија
« Одговор #281 послато: Фебруар 22, 2018, 04:12:05 поподне »
Зар Крим ни за кога не долази у питање? Сада када је свршен мост, може се возилом пројездити цијела обала од Севастопоља до Сочија. У Криму су споменици јелинске културе, остатци турске владавине, у Сочију воља ти море, воља ти хајкинг по кавказу. Цијене повољне, а кавказска кухиња није лоша.

Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Митоманија
« Одговор #282 послато: Март 03, 2018, 10:49:24 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/nOglgs02Pko" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/nOglgs02Pko</a>
« Последња измена: Март 03, 2018, 11:10:50 поподне НиколаВук »

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Митоманија
« Одговор #283 послато: Март 04, 2018, 10:58:48 пре подне »
Не знам шта да мислим. Прво помислих да није 1. април а да сам ја то превидео. Не знам шта ми је невероватније. Да ли озбиљан тон чланка или људи који причају о својим "прецима" Немањићима и коментаришу серију.

POZVALI SMO JEDINE ŽIVE POTOMKE NEMANJIĆA: Evo šta oni misle o seriji koja je snimljena o NJIHOVOJ PORODICI!
http://www.espreso.rs/kultura/film/229001/pozvali-smo-jedine-zive-potomke-nemanjica-evo-sta-oni-misle-o-seriji-koja-je-snimljena-o-njihovoj-porodici?utm_source=Facebook&utm_medium=mi&utm_campaign=mi
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Митоманија
« Одговор #284 послато: Март 04, 2018, 07:29:47 поподне »
Све Немањић до Немањића  :D
Дај да их тестирамо.
Па ће сви испасти различите генетике.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Митоманија
« Одговор #285 послато: Март 04, 2018, 08:14:49 поподне »
 А да но. Е колико има Немањића... Боже драги. Шта презиме. Читаво(а) племе(на) не могу ви казат које (а) , е би се одма сјетили које(а). Што по мушкој, а тек по женској линији...

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Митоманија
« Одговор #286 послато: Март 07, 2018, 09:37:18 поподне »
Helmut Neitzel
3 hours ago

Care Prof Dereticu, jeste to je tacno, sto smo najbolji zato nas olos mrzi, ali mi smo ponosni na nasem nama netreba tudje, Srbi najcivilizovaniji narod na svijetu!!! Otpad hoce dase sa nasim perjem kiti, dzaba olosima oni nama nisu ni cipele da cistite, ti bijednici iskomplexirani, kozojebci i Njemci nase sluge., i danas se vidi njemci su jedna bijedna, glupava primiitivna rasa. 95%njemaca danas su genecki bolesni, a prirodno glup narod, najveci lazovi, falsifikatori, pakosan, podmukli i fasisticki narod, oni funkcionisu kao i za vrijeme Hitlera, oni su necivilizovani debili.
 


Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #287 послато: Март 07, 2018, 09:45:05 поподне »
Helmut Neitzel
3 hours ago

Care Prof Dereticu, jeste to je tacno, sto smo najbolji zato nas olos mrzi, ali mi smo ponosni na nasem nama netreba tudje, Srbi najcivilizovaniji narod na svijetu!!! Otpad hoce dase sa nasim perjem kiti, dzaba olosima oni nama nisu ni cipele da cistite, ti bijednici iskomplexirani, kozojebci i Njemci nase sluge., i danas se vidi njemci su jedna bijedna, glupava primiitivna rasa. 95%njemaca danas su genecki bolesni, a prirodno glup narod, najveci lazovi, falsifikatori, pakosan, podmukli i fasisticki narod, oni funkcionisu kao i za vrijeme Hitlera, oni su necivilizovani debili.

Аууууу, која дијагноза... :o
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Митоманија
« Одговор #288 послато: Март 07, 2018, 09:50:20 поподне »
Helmut Neitzel
3 hours ago

Care Prof Dereticu, jeste to je tacno, sto smo najbolji zato nas olos mrzi, ali mi smo ponosni na nasem nama netreba tudje, Srbi najcivilizovaniji narod na svijetu!!! Otpad hoce dase sa nasim perjem kiti, dzaba olosima oni nama nisu ni cipele da cistite, ti bijednici iskomplexirani, kozojebci i Njemci nase sluge., i danas se vidi njemci su jedna bijedna, glupava primiitivna rasa. 95%njemaca danas su genecki bolesni, a prirodno glup narod, najveci lazovi, falsifikatori, pakosan, podmukli i fasisticki narod, oni funkcionisu kao i za vrijeme Hitlera, oni su necivilizovani debili.
Неки пут имам дилему јесу ли нас превише или премало бомбардовали.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7260
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Митоманија
« Одговор #289 послато: Март 07, 2018, 10:00:31 поподне »
Helmut Neitzel
3 hours ago

Care Prof Dereticu, jeste to je tacno, sto smo najbolji zato nas olos mrzi, ali mi smo ponosni na nasem nama netreba tudje, Srbi najcivilizovaniji narod na svijetu!!! Otpad hoce dase sa nasim perjem kiti, dzaba olosima oni nama nisu ni cipele da cistite, ti bijednici iskomplexirani, kozojebci i Njemci nase sluge., i danas se vidi njemci su jedna bijedna, glupava primiitivna rasa. 95%njemaca danas su genecki bolesni, a prirodno glup narod, najveci lazovi, falsifikatori, pakosan, podmukli i fasisticki narod, oni funkcionisu kao i za vrijeme Hitlera, oni su necivilizovani debili.

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: Митоманија
« Одговор #290 послато: Март 07, 2018, 11:27:41 поподне »
Неки пут имам дилему јесу ли нас превише или премало бомбардовали.

Немој брате то о бомбардовању. И ова будалчина, као и још огроман проценат нашег народа, нису криви што су им интернет и демократија дозволили да о свему имају мишљење, да се око свачега питају итд.
Кад може неки тамо Деретко да поништава све резултате наше историјске науке и да још добије огроман број присталица, па што не би могао и неки тамо анонимус да се свађа са тастатуром и правописом.

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Митоманија
« Одговор #291 послато: Март 07, 2018, 11:38:54 поподне »
Немој брате то о бомбардовању. И ова будалчина, као и још огроман проценат нашег народа, нису криви што су им интернет и демократија дозволили да о свему имају мишљење, да се око свачега питају итд.
Кад може неки тамо Деретко да поништава све резултате наше историјске науке и да још добије огроман број присталица, па што не би могао и неки тамо анонимус да се свађа са тастатуром и правописом.
У праву си да су нас интернет и лак приступ информацијама уништили. Кад ти даш неписменом, полуобразованом човеку моћ да износи своје ставове и да пише и коментарише шта жели, добијеш ово. Већина таквих ликова се није потрудила да прочита ниједну једину књигу везану за историју, националну, а камоли туђу, а нађе се позван да коментарише на исту тему. Да је исти тај имао воље да погледа неки немачки филм, серију, да прочита неко дело немачких аутора, да не говорим о одласку у Немачку, можда не би имао такво мишљење. Али авај. И поред лаке доступности информација нашим људима је драже да гледају Деретића, читају о швалерацијама познатих и свађама у ријалитима. Као што рече Свети владика Николај: "Лако је научити животињу, лако је научити простака али је тешко научити онога ко је ненаучен већ постао учитељ другима."
« Последња измена: Март 07, 2018, 11:44:52 поподне Дробњак »
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: Митоманија
« Одговор #292 послато: Март 08, 2018, 12:20:50 пре подне »
Ма и жуту штампу да читају... макар би несвесно усвојили елементарни правопис.  ;D

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Митоманија
« Одговор #293 послато: Март 08, 2018, 02:35:24 пре подне »
У праву си да су нас интернет и лак приступ информацијама уништили. Кад ти даш неписменом, полуобразованом човеку моћ да износи своје ставове и да пише и коментарише шта жели, добијеш ово. Већина таквих ликова се није потрудила да прочита ниједну једину књигу везану за историју, националну, а камоли туђу, а нађе се позван да коментарише на исту тему. Да је исти тај имао воље да погледа неки немачки филм, серију, да прочита неко дело немачких аутора, да не говорим о одласку у Немачку, можда не би имао такво мишљење. Али авај. И поред лаке доступности информација нашим људима је драже да гледају Деретића, читају о швалерацијама познатих и свађама у ријалитима. Као што рече Свети владика Николај: "Лако је научити животињу, лако је научити простака али је тешко научити онога ко је ненаучен већ постао учитељ другима."

Da sehe ich mich etwas kompetenter als Herr Neitzel über die Deutschen eine Aussage zu treffen.  :)

Научни рад о мрзословљењу и анализа само- и туђеоцењења мотива

Мразословљењем или како би младеж рекла хејтовањем може се позабавити и научно. Наиме, када постоје две позиције и при том једна спочитава другој бити идиотској. На први поглед казало би се смешним, да један спочитава другому сасвим манит светопризор. Значи ли то, да онај који спочитава, има исто манит светопризор? Јер: обично се исходи из тога да је собствени унутарњи мисаони свет такав, какав је и у другога. Баш то се је испитало:

Две тисуће четврте надесет године у Boston College испитано је 3000 лица о том како оцењавају своју мотивацију своје погоњење а како погоњење свога противника. Резултат Наход је био занимљив: Противнику се спочитава обично баш супротност онога, што се верује бити својим погоњењем.

У том испитивању, Израилци сматрају, да су погоњени љубављу и жељом побољшати свет, а Палестинцим спочитавају, да ови баш ничим не желе улепшати свет, но им је једино погоњење мржња и ненавист. С друге стране, Палестинци су тврдо уверени, да су Израилци погоњени само мржњом, а они сами, да никому не желе зло.



Управо једнака слика оцене својепогоњења и туђепогоњења добива се и при испитим САД демократа и републиканаца. Испада да је такво правило, да се мисли, да сама особа чини све из љубве и неверојатне добронамере, а противник из пуке злонамере. Вазда је тако, да обе стране једна другој спочитавају злонамерност. По јесству и истини науке и здравога смисла, оба не могу бити управу и у том је нешто неваљано. За то у науци постоји стручан израз: motive attribution asimmetry

Научни рад овде: http://www.pnas.org/content/111/44/15687.short

Морамо се паке упитати, како заправо поступати при многим темам с оваквим мразословљењем. Можда би било најплодоносније привикавати себе, да при оним који су с другими особито драматично-фундаметалистични, особито критични, особито скептични и сл., мало осврнути поглед на самога себе и можда принципиално исходити из те позиције, да и друга страна има добре намјере. Паке и онда, када се зна, да је "добро намерио" уствари супротност од "добро извршио". Али ујти у спор са здравом мером пријатељства и можда милости, могло би многе тежине поолагшати и побољшати. На крају крајева можда би обе стране заметиле, да уобће нема смисла толико се нападати, но, да би се требало покушати, учинити најбоље могуће од онога што се има.

Ако уредници мисле, да ово припада у одвојену тему, нека онда по свому нахођењу уреде, а ако не, нека остане овде.
« Последња измена: Март 08, 2018, 02:43:07 пре подне сунце »
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #294 послато: Март 12, 2018, 06:33:43 пре подне »
Зукорлић каже да су кључна 2 племена из којих Санџаклије потичу, а то су Кучи и Клименти.
То је тачно, међутим "пара ми уши" што је за Куче рекао да су "балканско-староевропско-илирско-бошњачко" племе, а за Клименте да су "илирско-арнаутско" племе 2:01-2:25 https://youtu.be/SZ8bmWUnEk0?t=2m1s

Најјаче ми је код Бошњака што држе да су и Бошњаци и Арнаути и једни и друге некакви потомци Илира, а заправо са Илирима ни једни ни други немају никакве везе. И не само то него Бошњаци (из БиХ) немају генетски скоро никаквих додирних тачака са Арнаутима.  А то што су Санџаклије које се изјашњавају као Бошњаци генентски врло блиски Арнаутима не може да учини да због тога и Бошњаци из Босне буду блиски Арнаутима. 

Можда је ово требало да напишем на митоманији...

<a href="https://www.youtube.com/v/SZ8bmWUnEk0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/SZ8bmWUnEk0</a>   

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #295 послато: Март 12, 2018, 11:52:25 пре подне »
Зукорлић каже да су кључна 2 племена из којих Санџаклије потичу, а то су Кучи и Клименти.
То је тачно, међутим "пара ми уши" што је за Куче рекао да су "балканско-староевропско-илирско-бошњачко" племе, а за Клименте да су "илирско-арнаутско" племе 2:01-2:25 https://youtu.be/SZ8bmWUnEk0?t=2m1s

Најјаче ми је код Бошњака што држе да су и Бошњаци и Арнаути и једни и друге некакви потомци Илира, а заправо са Илирима ни једни ни други немају никакве везе. И не само то него Бошњаци (из БиХ) немају генетски скоро никаквих додирних тачака са Арнаутима.  А то што су Санџаклије које се изјашњавају као Бошњаци генентски врло блиски Арнаутима не може да учини да због тога и Бошњаци из Босне буду блиски Арнаутима. 

Можда је ово требало да напишем на митоманији...

<a href="https://www.youtube.com/v/SZ8bmWUnEk0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/SZ8bmWUnEk0</a>

Не би ме чудило да је заиста истина оно што каже онај професор чији си линк прије поставио, да је Зукорлићева опција криптоалбанска. Јако велик број Санџаклија има породично предање о албанском поријеклу, тако да је свако ко је покренуо Бошњачки ДНК Пројекат морао знати да ће им генетски резулати бити најкомпатибилнији са албанским, те да ће се тиме показати да муслимани Босне и Санџака немају скоро никаквих додирних тачака.
По мени, ово што раде Зукорлић и његови сарадници никако не одговара бошњачким националним интересима, већ искључиво албанским. Зукорлић форсира ДНК тестирање које ће доказати да су Санџаклије барем 2/3 албанског поријекла, док истих хаплогрупа код Бошњака углавном нема. Значи врло је лако могуће да је бошњаштво Санџаклија током свих ових година било димна завјеса и мамац како би се Србима пажња одвукла са Приштине и Тиране на Сарајево и како би се етнички простор муслиманских Албанаца још више проширио науштрб етничког простора православних Срба.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Митоманија
« Одговор #296 послато: Март 12, 2018, 01:03:59 поподне »
Најјаче ми је код Бошњака што држе да су и Бошњаци и Арнаути и једни и друге некакви потомци Илира, а заправо са Илирима ни једни ни други немају никакве везе.

Да ли баш може овако да се напише? Познато је да данас код Албанаца комбинација E-V13/J2b M241 иде и до 50%. На основу распореда и старе ДНК, јасно је су неке подгране ових хаплогрупа на Балкану присутне јако дуго, тако да су свакако имале везе и са Илирима. Ту треба додати и неке подгране R1b.

Нису конкретно прото-Илири, али колико народа може да се похвали да је генетски "чисто" у том смислу. Пођимо од нас самих.

У сваком случају, Албанци имају много више права да се зову Илирима (овим јужнијим огранком) ;) него ли Бошњаци. Али то су већ сада разне кризе идентитета, не знам коме је више интересанта та тема.


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #297 послато: Март 12, 2018, 01:11:55 поподне »
Да ли баш може овако да се напише? Познато је да данас код Албанаца комбинација E-V13/J2b M241 иде и до 50%. На основу распореда и старе ДНК, јасно је су неке подгране ових хаплогрупа на Балкану присутне јако дуго, тако да су свакако имале везе и са Илирима. Ту треба додати и неке подгране R1b.

Нису конкретно прото-Илири, али колико народа може да се похвали да је генетски "чисто" у том смислу. Пођимо од нас самих.

У сваком случају, Албанци имају много више права да се зову Илирима (овим јужнијим огранком) ;) него ли Бошњаци. Али то су већ сада разне кризе идентитета, не знам коме је више интересанта та тема.

Кад се откопају кости из илирских некропола и изврше ДНК анализе онда ћемо видети ко је ближи а ко даљи Илирима.

Питање је уопште ко су и шта су били Илири, а извесно је да они себе тим именом нису звали већу су им други прикачили то име (Грци, Римљани).
Кад се осврнем на грчке и римске изворе у којима је записано како су изгледали Илири нешто не препознајем сличности са Шиптарима...
Могу да се кладим да би аутосомална ДНК из "илирских" скелета била ближа данашњим Србима него данашњим Шиптарима.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Митоманија
« Одговор #298 послато: Март 12, 2018, 01:16:00 поподне »
Кад се откопају кости из илирских некропола и изврше ДНК анализе онда ћемо видети ко је ближи а ко даљи Илирима.

Питање је уопште ко су и шта су били Илири, а извесно је да они себе тим именом нису звали већу су им други прикачили то име (Грци, Римљани).
Кад се осврнем на грчке и римске изворе у којима је записано како су изгледали Илири нешто не препознајем сличности са Шиптарима...
Могу да се кладим да би аутосомална ДНК из неког илирског узорка била ближа данашњим Србима него данашњим Шиптарима.

Класично настављаш по свом. Негирање свих могућих доказа, а терање неке своје приче на основу личног осећаја/политичких фрустрација и данашњег физичког изгледа? Питам се докле с овом причом и хоћеш ли престати једном? Како се не умориш. :)

Али ако идеш том методологијом, не може се ни рећи онако како си написао "немају никакве везе", пошто то једноставно није тачно.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #299 послато: Март 12, 2018, 01:24:43 поподне »
Класично настављаш по свом. Негирање свих могућих доказа, а терање неке своје приче на основу личног осећаја/политичких фрустрација и данашњег физичког изгледа? Питам се докле с овом причом и хоћеш ли престати једном? Како се не умориш. :)

Али ако идеш том методологијом, не може се ни рећи онако како си написао "немају никакве везе", пошто то једноставно није тачно.

Дај ми линк са научним радом где је генетски анализарана нека илирска некропола (са репрезентативним узорком) и да се испоставило да данашњи Шиптари имају највише поклапања преко Y ДНК са узорцима из илирске некрополе???

Може и доказ где је рађена аутосомална ДНК из илирских скелета и где се доказало да су им данашњи Шиптари најближи и ближи од данашњих Срба???

Један Шиптар на једном другом форуму који је као и сви Шиптари заговорник теорије да су Шиптари директни потомци Илира је рекао да би Срби врв. били аутосомално ближи Илирима зато што сматра да су Илири имали више северне генетике од данашњих Шиптара.