Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 67817 пута)

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Митоманија
« Одговор #240 послато: Јануар 03, 2018, 02:38:39 поподне »
Погрешно си ме разумео Бакс. Ја сматрам да управо образовани и полуобразовани верују у овакве ствари. Необразовани су, по мени, људи традиционалног светоназора који се не баве глупостима. Зато сам рекао да митоманија и параноја више одговарају типчној београдској кафани, где се сусрећу разноразни мудраци са свакаквим пропалицма, и где све кува од знања и предања, ал кад би се зезали. А тек модерна виртуална кафана звана интернет, за најновије генерације образованих.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #241 послато: Јануар 03, 2018, 03:03:46 поподне »
Погрешно си ме разумео Бакс. Ја сматрам да управо образовани и полуобразовани верују у овакве ствари. Необразовани су, по мени, људи традиционалног светоназора који се не баве глупостима. Зато сам рекао да митоманија и параноја више одговарају типчној београдској кафани, где се сусрећу разноразни мудраци са свакаквим пропалицма, и где све кува од знања и предања, ал кад би се зезали. А тек модерна виртуална кафана звана интернет, за најновије генерације образованих.

Интернет - српска кафана 21. века. Само што нема ракије. ;)

Слажем се потпуно с овим горе написаним.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Митоманија
« Одговор #242 послато: Јануар 03, 2018, 03:07:39 поподне »
Интернет - српска кафана 21. века. Само што нема ракије. ;)

Слажем се потпуно с овим горе написаним.

И не знам да ли је могуће бити оптимиста, што си се питао пре неки дан...можда ће ова навала проћи...

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #243 послато: Јануар 03, 2018, 04:43:50 поподне »
Погрешно си ме разумео Бакс. Ја сматрам да управо образовани и полуобразовани верују у овакве ствари. Необразовани су, по мени, људи традиционалног светоназора који се не баве глупостима. Зато сам рекао да митоманија и параноја више одговарају типчној београдској кафани, где се сусрећу разноразни мудраци са свакаквим пропалицма, и где све кува од знања и предања, ал кад би се зезали. А тек модерна виртуална кафана звана интернет, за најновије генерације образованих.

У тој популацији се највише и сријећу ови типични њу ејџ теоретичари завјере. Они су проникли у ум Била Гејтса, па знају да он спрема помор човјечанства отровним вакцинама.
Мислим, јасно је да глобална завјера богате класе на штету сиромашне постоји, у супротном не би 1% човјечанства држало преко 90% капитала, до којег никако није дошло поштеним радом, већ пљачком и екслоатацијом.
Али правити сад од тога неку мистику и бајку, приписивати то неким окултним радњама, све је то крајње неозбиљно.

Ван мреже Dr Vlasic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 18
Одг: Митоманија
« Одговор #244 послато: Јануар 05, 2018, 03:23:00 пре подне »



Francisus - Maria Appendini
rodjen u Pijemontu, Italija
Više nauke završio u Rimu.

Njegovo djelo:
"Storia e Letteratura de'Ragusei i Grammatica della lingua ilirica", 1808.

"Porro Scytharum, Sarmatarunque gens una
et eadem ab origine cum Thracibus, Macedonibus,
Illiriis, Mysis, Dacis et Getis plane habenda est..."

Prevod:

"Porjeklo Skita i Sarmata isto je kao porjeklo Tračana, Makedonaca, Ilira,
Mižina, Dačana i Kelta..."


Riječi Sv. Jeronima koje je uputio papi Damazu u drugoj polovini četvrtog vjeka.
Originalni tekst:

"Ja nitkoga prvoga nego Isusa Hrista slijedeci, svetinji
tvojoj, to jes' stolu Petrovu opcenstrom zdruzen jesam.
Tko god izvan ove kuce jaganjca jest bude, pogan jes'.
Ako tko u korablji Nojinoj ne bude, izgubice se, kad dode potop."


Iz ovog vidimo da je ilirski tj. srbski jezik ovdje bio i prije 6. vjeka.


Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Митоманија
« Одговор #245 послато: Јануар 05, 2018, 03:46:30 пре подне »
Doktore
Da li da vam vjerujemo na rijec ili imate ozbiljne potvrde ovog sto pisete :)
Mislim pisite Vi slobodno,Vi znate svoje razloge,problem je sto cinjenice govore sasvim drugacije od ovog vaseg sanjarenja.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Митоманија
« Одговор #246 послато: Јануар 05, 2018, 02:14:00 поподне »
Какав сам БИСЕР ископао:
http://www.pirotskevesti.rs/zivot-drustvo/skrivena-istorija-sopa/

Piroćanac Jovan K. Igić – Jimmyjanus, koji je završio Fakultet političkih nauka, medjunarodno politički smer u Beogradu, radni vek proveo u Bezbednosno Informativnoj Agenciji, a potom i po liniji opšteg i privrednog kriminala u MUP R. Srbije, poslednjih godina bavi se proučavanjem i istraživanjem, kako kaže, skrivene, ili prećutane istorije Srba i Slovena u celini. U razgovoru za Pirotske vesti, o značaju istraživanja skrivene istorije Igić kaže da se danas malo u javnosti govori o tome, a mnogi naši sunarodnici, naročito u ovom delu Srbije, i ne znaju svoje korene, što je i jedan od njegovih motiva da se posveti istraživanju ove materije. Po njegovim rečima, svi mi živimo u falsifikovanoj i filtriranoj istoriji, sveta, pa i Srba i Slovena u celini. Igić za Pirotske vesti govori i o ulozi Vuka Karadžića u celoj toj priči, šopskom jeziku i Šopima.



Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Митоманија
« Одговор #247 послато: Јануар 05, 2018, 06:58:07 поподне »
У тој популацији се највише и сријећу ови типични њу ејџ теоретичари завјере. Они су проникли у ум Била Гејтса, па знају да он спрема помор човјечанства отровним вакцинама.
Мислим, јасно је да глобална завјера богате класе на штету сиромашне постоји, у супротном не би 1% човјечанства држало преко 90% капитала, до којег никако није дошло поштеним радом, већ пљачком и екслоатацијом.
Али правити сад од тога неку мистику и бајку, приписивати то неким окултним радњама, све је то крајње неозбиљно.

Знања и чињеница ради... То што је Гејтс поменуо вакцине, то је било у једном полусатном говору. Толико је мало о томе рекао да је једва вредно помена. То су тек 2-3 реченице које се завршавају тиме "да су нам потребне боље вакцине".
Тај цео уводни део се завршава до 5. минута или слично и онда следи добрих 20 минута главног дела - приче о другачијим нуклеарним реакторима, напомена да се у Русији прави први реактор који неће правити отпад и који као гориво може да користи отпад из централа старије технологије.

Запањен сам како је из буквално једне реченице направљено страшило, а 20 минута "ми волимо Русе јер нам помажу у технологији" је прошло потпуно неопажено.

Извин'те због спама, али знања ради.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Митоманија
« Одговор #248 послато: Јануар 05, 2018, 11:33:44 поподне »
Какав сам БИСЕР ископао:
http://www.pirotskevesti.rs/zivot-drustvo/skrivena-istorija-sopa/

Piroćanac Jovan K. Igić – Jimmyjanus, koji je završio Fakultet političkih nauka, medjunarodno politički smer u Beogradu, radni vek proveo u Bezbednosno Informativnoj Agenciji, a potom i po liniji opšteg i privrednog kriminala u MUP R. Srbije, poslednjih godina bavi se proučavanjem i istraživanjem, kako kaže, skrivene, ili prećutane istorije Srba i Slovena u celini. U razgovoru za Pirotske vesti, o značaju istraživanja skrivene istorije Igić kaže da se danas malo u javnosti govori o tome, a mnogi naši sunarodnici, naročito u ovom delu Srbije, i ne znaju svoje korene, što je i jedan od njegovih motiva da se posveti istraživanju ove materije. Po njegovim rečima, svi mi živimo u falsifikovanoj i filtriranoj istoriji, sveta, pa i Srba i Slovena u celini. Igić za Pirotske vesti govori i o ulozi Vuka Karadžića u celoj toj priči, šopskom jeziku i Šopima.






   Бисер или ђинђува, врх или дно дна: "Е баш ти Срби-Шопи аутори су и чувених античких  спевова Илијаде/ Илија да, даје, Одисеје/ човек који "оди" и "сеје" дакле Одисеј, и Енеиде/ у множини и рашчлањено на шопском "ене иде"...



 

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Митоманија
« Одговор #249 послато: Јануар 05, 2018, 11:47:45 поподне »
Бисер или ђинђува, врх или дно дна: "Е баш ти Срби-Шопи аутори су и чувених античких  спевова Илијаде/ Илија да, даје, Одисеје/ човек који "оди" и "сеје" дакле Одисеј, и Енеиде/ у множини и рашчлањено на шопском "ене иде"...

Ovdje stvarno nije lako razlučiti je li sve ovo sprdanje i duboka satira ili je čovjek ozbiljan.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #250 послато: Јануар 06, 2018, 10:09:55 пре подне »



   Бисер или ђинђува, врх или дно дна: "Е баш ти Срби-Шопи аутори су и чувених античких  спевова Илијаде/ Илија да, даје, Одисеје/ човек који "оди" и "сеје" дакле Одисеј, и Енеиде/ у множини и рашчлањено на шопском "ене иде"...

То ме подсјећа на ону псеудолингвистичку бљувотину у још већој интелектуалној бљувотини званој "Ударац руских богова", кад онај лик каже како В(ј)ера значи ВЕзати се за бога РА.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Митоманија
« Одговор #251 послато: Јануар 07, 2018, 08:48:53 поподне »
Морам да похвалим патријарха Иринеја што је у божићној посланици увијено, али ипак изнео став да су Срби дошли онако како је описано у у византијским изворима. Жалосно је што данас у 21. веку то доводи у ризик да будете попљувани и омрзнути од једног великог броја људи, поготово "побожних"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #252 послато: Јануар 08, 2018, 08:20:12 поподне »
Морам да похвалим патријарха Иринеја што је у божићној посланици увијено, али ипак изнео став да су Срби дошли онако како је описано у у византијским изворима. Жалосно је што данас у 21. веку то доводи у ризик да будете попљувани и омрзнути од једног великог броја људи, поготово "побожних"

И ја сад видех текст посланице. Нисам чуо, јер нисам ових дана бих близу ТВ-а.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #253 послато: Јануар 09, 2018, 06:06:42 поподне »
"Деда Вуканова" тешка дијагноза:

https://facebookreportermonitor.wordpress.com/2012/10/16/%D0%B4%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE/

Нарочито следећи део:

По твом мишљењу деда,ко је против нас?
ДЕТЕ, РЕКОХ ЛИ ТИ ВЕЋ ЈЕДАРЕД ДА СУ СТАРИ СОРАБИ БИЛИ ГОСПОДАРИ ОД ОВАЈ СВЕТ! ОВИ КОЈИ НАПАДАЈУ ДАНАШЊИ СРБИ СУ БИЛИ РОБОВИ ОД СТАРИ СОРАБИ. ЗАТО НАС ОНИ МРЗУ ОД ПОЧЕТКА. А СВОЈИ ЗЛОЧИНИ ПРИПИСУЈУ НАМА, А НАШУ ЉУБАВ ЗА СВЕТ ПРИПИСУЈУ СЕБИ.
Деда, зар се то не би могло све лепо заборавити и почети живот изнова,нормално?
ДЕТЕ, КОЛИКО СРБИ ПОПУШТАЈУ ТОЛИКО ОНИ ЗАТЕЖУ КОНОП ОКО ВРАТ.
Али деда, наша Влада улаже огромне напоре да се наша земља помири са светом.
ДЕТЕ, HE ТРЕБА МИ ДА СЕ МИРИМО СА СВЕТ, НЕГО СА ГОСПОД БОГ. ЗНАДЕШ ЛИ ТИ ДЕТЕ КО СУ БИЛИ ПРАВИ СРБИ?
Деда, сада ми више ништа није јасно из целе ове твоје приче.
ДЕТЕ, ПРАВИ СРБИ СУ БИЛИ СИНОВИ БОЖИЈИ! TO ТИ ЈЕ НАЈВЕЋА ТАЈНА KO.IA CЕ ЧУВА И КРИЈЕ ОД СРПСКИ НАРОД. ТЕ ТИ ИМА ОНА СТАРА ИЗРЕКА, ДА СЕ СРБИ HE ДОСЕТЕ.
Деда, када је то било и где?
ДЕТЕ, TO ЈЕ БИЛО У РАЈСКИ ВРТ. БОГ ЈЕ ИМАО СВОЈЕ СИНОВЕ,СТАРЕ СОРАБЕ. А СТВОРИО ЈЕ И ЉУДИ,АДАМ И ЕВА. АЛ СУ ТИ ЉУДИ БИЛИ СТВОРЕНИ ОД МАТЕРИЈУ,УДАХНУТ ИМ ЈЕ ДУХ. А СОРАБИ БЕХУ САТКАНИ ОД ЧИСТА СВЕТЛОСТ БОЖИЈА!
« Последња измена: Јануар 09, 2018, 06:13:27 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Митоманија
« Одговор #254 послато: Јануар 10, 2018, 01:18:47 пре подне »
"Деда Вуканова" тешка дијагноза:

https://facebookreportermonitor.wordpress.com/2012/10/16/%D0%B4%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE/
Легендарни митски лик... Према мојим информацијама, иза тог идентитета стоји извесни травар :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Митоманија
« Одговор #255 послато: Јануар 10, 2018, 08:18:14 пре подне »
Чoвeк oбjacниo, aли пo кoмeнтapимa видим дa му je зa пojeдинe узaлудaн тpуд...

http://www.kurir.rs/planeta/2973381/video-naucnik-zapusio-usta-teoreticarima-zavera-evo-zasto-i-dalje-verujete-da-je-zemlja-ravna?ref=fbkurir

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #256 послато: Јануар 10, 2018, 05:56:49 поподне »
Најсмјешнији митомански подухват је такозвано "родновјерје". Мислим, свако има право практиковати религију коју жели, али нек то буде добро документована религија, а не да измишљаш неку њу-ејџ будалаштину на основу штурих података о прастарим словенским обичајима који су варирали од регије до регије и који уопште нису имали форму организоване религије.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Митоманија
« Одговор #257 послато: Јануар 12, 2018, 12:29:11 поподне »
Одгледах говор Туска поводом бугарског преузимања председавањем ЕУ. Занимљиво, назвао их је "потомцима Спартака". По аналогији, чији ли су све потомци Срби? :)

<a href="https://www.youtube.com/v/e4COOhIieIk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/e4COOhIieIk</a>

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #258 послато: Јануар 12, 2018, 12:58:53 поподне »
Цитат
Romanian scholars such as Vatasescu and Mihaescu, using lexical analysis of the Albanian language, have concluded that Albanian was heavily influenced by an extinct Romance language that was distinct from both Romanian and Dalmatian. Because the Latin words common to only Romanian and Albanian are significantly less than those that are common to only Albanian and Western Romance, Mihaescu argues that the Albanian language evolved in a region with much greater contact to Western Romance regions than to Romanian-speaking regions, and located this region in present-day Albania, Kosovo and Western Macedonia, spanning east to Bitola and Pristina.

Добар покушај. Потплатиш неко звучно име (обично је то неки лингвиста, универзитетски професор, историчар) и тиме добијеш "аргумент" у своју корист. Ово ме подсјећа на докторе Мура и Букеја, које је саудијски режим потплатио да одређене кур'анске стихове протумаче као научна открића, те да тиме исламу потврде божанско поријекло, с обзиром да би било немогуће да Арапи у седмом вијеку знају како настаје ембрион и колико слојева има атмосфера.
Као друго, ова два лика смјештају албанску прадомовину тачно на подручја која албански иредентисти сматрају "природном Албанијом". :)

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #259 послато: Јануар 12, 2018, 12:59:21 поподне »
Одгледах говор Туска поводом бугарског преузимања председавањем ЕУ. Занимљиво, назвао их је "потомцима Спартака". По аналогији, чији ли су све потомци Срби? :)

<a href="https://www.youtube.com/v/e4COOhIieIk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/e4COOhIieIk</a>

Сад ће бугарски митомани да се ухвате Тусковог говора као наши Нетанјахуовог.  :D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"