Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 67644 пута)

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #100 послато: Децембар 02, 2017, 05:30:03 поподне »
Интегрисасмо се брже у Османско царство него у ЕУ. Или још боље, ми смо у 15. вијеку ушли у персоналну унију са Турцима, као наши западни рођаци раније с Мађарима. :D
Иначе, наши противници су јако контрадикторни. Кад су они под османском окупацијом вјековима, онда су "невине жртве муслиманске репресије", те сматрају да се Турци морају стидјети што су их окупирали. А кад смо ми под османском окупацијом, онда је супротно, онда ми треба да се стидимо, јер је као срамота бити под вјековном окупацијом. Лицемјерје до кости.


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #101 послато: Децембар 03, 2017, 09:11:42 пре подне »
Колико год скраћивао Свевладе, дуго смо били, и ту нема помоћи. ;)

Осим тога, хоћеш рећи да је народни песник више волео српски него математику? ;D

Краљ Марко Мрњавчевић након 1371. године постаје вазал Турцима, малолетни кнез Стефан 1389. године, доцније вазал угарски, па Ђурађ Бранковић, на крају и дефинитивно добисмо међународно признање да смо Турска царевина.

На пример Београд је био под Турцима 315 година.


- Турци су освојили Београд 1521. године

- Аустријанци га освајају од Турака 1688. и држе га до 1690.

- Аустријанци га поновом освајају 1717. и држе га до 1739.

- Српски устаници га узимају од Турака 1806. и држе га до 1813.

- Кнез Михаило Обреновић 1867. добија кључеве Београда од Али Ризе паше и Турци напуштају београдску тврђаву чиме је турска владавина коначно окончана
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 09:14:34 пре подне Свевлад »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Митоманија
« Одговор #102 послато: Децембар 03, 2017, 11:57:25 пре подне »
На пример Београд је био под Турцима 315 година.


- Турци су освојили Београд 1521. године

- Аустријанци га освајају од Турака 1688. и држе га до 1690.

- Аустријанци га поновом освајају 1717. и држе га до 1739.

- Српски устаници га узимају од Турака 1806. и држе га до 1813.

- Кнез Михаило Обреновић 1867. добија кључеве Београда од Али Ризе паше и Турци напуштају београдску тврђаву чиме је турска владавина коначно окончана

Па није сам Београд симбол робовања под Турцима, и наравно да нису сви крајеви једнако били под турском влашћу, али ту је народни песник узео време губитка самосталности српских држава, и време трајања турске на њеном простору, а српске државе су почеле да је губе већ након српске пропасти на Марици 1371. године.




Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #103 послато: Децембар 03, 2017, 12:59:49 поподне »
Па није сам Београд симбол робовања под Турцима, и наравно да нису сви крајеви једнако били под турском влашћу, али ту је народни песник узео време губитка самосталности српских држава, и време трајања турске на њеном простору, а српске државе су почеле да је губе већ након српске пропасти на Марици 1371. године.

Наравно да није сваки крај био једнако под Турцима, мој крај је био дупло краће под Турцима него Београд.  :D
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 01:04:34 поподне Свевлад »

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #104 послато: Децембар 03, 2017, 01:12:54 поподне »
Срби који су се преселили на територије које су контролисале Мађарска и Аустрија такође су се де факто ослободили османске окупације чим су закорачили на тло на којем не важи шеријатско право. Осим тога, не знам зашто нам Хрвати приговарају за османску окупацију, кад су њихови сународници из БИХ били под османском окупацијом чак и дуже него већина српског етничког простора.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #105 послато: Децембар 03, 2017, 01:37:26 поподне »
Срби који су се преселили на територије које су контролисале Мађарска и Аустрија такође су се де факто ослободили османске окупације чим су закорачили на тло на којем не важи шеријатско право. Осим тога, не знам зашто нам Хрвати приговарају за османску окупацију, кад су њихови сународници из БИХ били под османском окупацијом чак и дуже него већина српског етничког простора.

Једном сам се расправљао преко интернета са једним Хрватом из средње Босне који рекао оно што говоре сви Хрвати да су Срби били 500 година под Турцима и још неке ствари који боље да не спомињем. 
Онда сам му ја рекао одакле сам и да је мој завичај био под Турцима 166 година (1522-1688), а да је његов завичај био по Турцима два и по века дуже односно 415 година (1463-1878). Кад сам то рекао он је онда рекао да је мислио на Србе из Србије а не на Србе из Хрватске и Војводине, као да Срби живе само у границама "авнојевске" Србије али без Војводине.

Они иначе често Војводину раздвајају од Србије, и она њихова Чоколинда односно Колинда одвојила Војводину од Србије као да је назависна држава.     

« Последња измена: Децембар 03, 2017, 01:42:34 поподне Свевлад »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #106 послато: Децембар 03, 2017, 01:42:38 поподне »
Једном сам се расправљао преко интернета са једним Хрватом из средње Босне који рекао оно што говоре сви Хрвати да су Срби били 500 година под Турцима и још неке ствари који боље да не спомињем. 
Онда сам му ја рекао одакле сам и да је мој завичај био под Турцима 166 година (1522-1688), а да је његов завичај био по Турцима 415 година (1463-1878). Кад сам то рекао он је онда рекао да је мислио на Србе из Србије а не на Србе из Хрватске и Војводине, као да Срби живе само у границама "авнојевске" Србије али без Војводине.

Они иначе често Војводину раздвајају од Србије, и она њихова Чоколинда односно Колинда одвојила Војводину од Србије као да је назависна држава.   

Па и ако се гледа само централна Србија, опет је тај простор био мање под турском влашћу од централне Босне. Али расправа са њима о томе је само млаћење празне сламе, што каже дон Шарић.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #107 послато: Децембар 03, 2017, 01:59:24 поподне »
Па и ако се гледа само централна Србија, опет је тај простор био мање под турском влашћу од централне Босне. Али расправа са њима о томе је само млаћење празне сламе, што каже дон Шарић.  ;)

Средња Босна је била под Турцима 415 године (1463-1878) без прекида, а нпр. Шумадија је била под Турцима 365 година.

Шумадија је дошла под турску власт 1459. године, онда постоји прекид од 1717-1739. кад је била под аустријском влашћу, затим прекид у Првом српском устанку (1804-1813), а ослобођена је од Турака 1833 године.

1833. године престаје турска власт у већем делу централне Србије кад је Србија добила аутономију Хатишерифом и кад је укинут турски феудализам а муслиманско становништво исељено (остало је само у пар градова).
Хрвати из средње Босне су били турски (муслимански кметови) до 1878. године, а Срби из Шумадије су имали Кочину Крајину 1788. године, а затим Први и Други српски устанак.
Католици (ака Хрвати) из Градачца су писали 1807. године писмо Карађорђу где му се диве на јунаштву и прижељкују да ослободи и Босну од Турака, а за себе кажу да су турско робље.
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 02:02:42 поподне Свевлад »

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #108 послато: Децембар 03, 2017, 02:41:06 поподне »
Средња Босна је била под Турцима 415 године (1463-1878) без прекида, а нпр. Шумадија је била под Турцима 365 година.

Шумадија је дошла под турску власт 1459. године, онда постоји прекид од 1717-1739. кад је била под аустријском влашћу, затим прекид у Првом српском устанку (1804-1813), а ослобођена је од Турака 1833 године.

1833. године престаје турска власт у већем делу централне Србије кад је Србија добила аутономију Хатишерифом и кад је укинут турски феудализам а муслиманско становништво исељено (остало је само у пар градова).
Хрвати из средње Босне су били турски (муслимански кметови) до 1878. године, а Срби из Шумадије су имали Кочину Крајину 1788. године, а затим Први и Други српски устанак.
Католици (ака Хрвати) из Градачца су писали 1807. године писмо Карађорђу где му се диве на јунаштву и прижељкују да ослободи и Босну од Турака, а за себе кажу да су турско робље.

Ја сам све мислио да ће ова генетска истраживања промијенити неке ствари набоље, али сам се преварио. Од њихових шовиниста најбоље што можемо очекивати јесте да нас прогласе "посрбљеним Хрватима", уколико припадамо словенским хаплогрупама. У супротном смо Власи, Албанци и Бугари, што нас одмах, према њиховој логици, сврстава у "Б-категорију" расног квалитета.
Али Бог и судбина (ил'ко зна шта ли је, што би рекао Бајага  :D ) учинише да јужни динарик (грана коју највише својатају и сматрају "протохрватском") буде процентуално заступљенији у Србији него у ЦГ или међу Србима из Хрватске и БИХ. Тј. јужни динарик је код нас, ако изузмемо источну Херцеговину, најјачи тамо гдје Срби никад нису живјели са Хрватима, тј. тамо гдје Хрвата никад било није, осим у занемарљивом броју, а то је територија данашње Србије.
Тако да кад би Срби из Хрватске и БИХ који припадају словенским хаплогрупама били "посрбљени Хрвати", онда би логично било да имају процентуални однос словенских хаплогрупа сличан оном међу околним католицима и муслиманима. А управо је супротно - што Срби живе даље од босанскохерцеговачких и далматинских Хрвата (изузимамо источну Херцеговину), то су им генеалошки сличнији. :D
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 02:44:36 поподне Одисеј »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #109 послато: Децембар 03, 2017, 03:02:26 поподне »
Ја сам све мислио да ће ова генетска истраживања промијенити неке ствари набоље, али сам се преварио. Од њихових шовиниста најбоље што можемо очекивати јесте да нас прогласе "посрбљеним Хрватима", уколико припадамо словенским хаплогрупама. У супротном смо Власи, Албанци и Бугари, што нас одмах, према њиховој логици, сврстава у "Б-категорију" расног квалитета.
Али Бог и судбина (ил'ко зна шта ли је, што би рекао Бајага  :D ) учинише да јужни динарик (грана коју највише својатају и сматрају "протохрватском") буде процентуално заступљенији у Србији него у ЦГ или међу Србима из Хрватске и БИХ. Тј. јужни динарик је код нас, ако изузмемо источну Херцеговину, најјачи тамо гдје Срби никад нису живјели са Хрватима, тј. тамо гдје Хрвата никад било није, осим у занемарљивом броју, а то је територија данашње Србије.
Тако да кад би Срби из Хрватске и БИХ који припадају словенским хаплогрупама били "посрбљени Хрвати", онда би логично било да имају процентуални однос словенских хаплогрупа сличан оном међу околним католицима и муслиманима. А управо је супротно - што Срби живе даље од босанскохерцеговачких и далматинских Хрвата (изузимамо источну Херцеговину), то су им генеалошки сличнији. :D

У задње време од кад су ова генетска истраживања узела маха мало су ревидирали ставове.  Сад говоре да су Срби мешавина Хрвата, Влаха, Шиптара и Бугара.  Нпр. до недавно су говорили да су Срби мешавина Влаха, Турака и Рома, има још увек оних који то говоре али све их је мање а и ти што то говоре знају да су то небулозе али тако желе да нас што горе нагрде.

Мене је једна Хрватица на једном форуму "прозивала" да су Срби западно од Дрине тј. Срби из БиХ и Хрватске аутосомално ближи Хрватима и Бошњацима ("Хрвати исламске вере") него Србима из Србије који су наводно блиски Бугарима и Румунима, чак је и качила неке графиконе аутосомалне ДНК на којој су неке жврљотине које нисам успео да протумачим.
Ја сам јој рекао да бих волео да сам аутосомално ближи Бугарима него Хрватима (иако вероватно нисам). Зато што сам био једном у Бугарској а познајем и неколико Бугара из Србије и видео сам да не мрзе Србе и врло су дружељуби и пријатни за разлику од Хрвата. Још сам јој рекао да су Бугарке лепше од Хрватица (то је стварно тачно :D) и да са Бугарима мој народ дели исту веру и византијско културно наслеђе што није случај са Хрватима. Рекао сам наравно и да моји преци и рођаци нису имали проблема са Бугарима а од Хрвата су страдали и имали врло негативна искуства са њима чак и у мирнодобском периоду.   Ја знам да Бугари нису били цвећке и да су оба велика рата починили велике злочине на југу Србије, али са усташким геноцидом у НДХ ништа не може да се мери.  Бугари нас бар данас не дирају за разлику од западних комшија који су опседнути Србима, како политичари тако и обични људи.   
 
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 03:08:30 поподне Свевлад »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #110 послато: Децембар 03, 2017, 03:12:43 поподне »
Мене је једна Хрватица на једном форуму "прозивала" да су Срби западно од Дрине тј. Срби из БиХ и Хрватске аутосомално ближи Хрватима и Бошњацима ("Хрвати исламске вере") него Србима из Србије који су наводно блиски Бугарима и Румунима, чак и качила неке графиконе аутосомалне ДНК на којој су неке жврљотине које нисам успео да протумачим.
Ја сам јој рекао да бих волео да сам аутосомално ближи Бугарима него Хрватима (иако вероватно нисам). Зато што сам био једном у Бугарској а познајем и неколико Бугара из Србије и видео сам да не мрзе Србе и врло су дружељуби и пријатни за разлику од Хрвата. Још сам јој рекао да су Бугарке лепше од Хрватица (то је стварно тачно :D) и да са Бугарима мој народ дели исту веру и византијско културно наслеђе што није случај са Хрватима. Рекао сам наравно и да моји преци и рођаци нису имали проблема са Бугарима а од Хрвата су страдали и имали врло негативна искуства са њима чак и у мирнодобском периоду.   Ја знам да Бугари нису били цвећке и да су оба велика рата починили велике злочине на југу Србије, али са усташким геноцидом у НДХ ништа не може да се мери.  Бугари нас бар данас не дирају за разлику од западних комшија који су опседнути Србима, како политичари тако и обични људи.   

Да су твоји преци били изложени "љубави" те наше "бугарске православне браће", мислим да не би тако писао. Њихови злочини, и од стране ВМРО и од стране регуларне бугарске војске, се по својој бруталности потпуно могу упоредити са злочинима хрватских усташа (клање, сакаћење, пржење стомака и груди усијаним гвожђем, сахрањивање живих људи, итд.). Требамо пазити кад и кога називамо братом; то што твоји преци нису искусили њихову "братску" руку (нису ни моји) не треба да те тера њима у загрљај. Након свега што су урадили, а већином су за то прошли некажњено, исто као и Хрвати, никада их и ни у ком случају не смемо доводити у "братски" контекст, јер је то врло неукусно (да не кажем неку тежу реч) према људима који су преживели њихова зверства, и њиховим потомцима.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #111 послато: Децембар 03, 2017, 03:19:48 поподне »
У задње време од кад су ова генетска истраживања узела маха мало су ревидирали ставове.  Сад говоре да су Срби мешавина Хрвата, Влаха, Шиптара и Бугара.  Нпр. до недавно су говорили да су Срби мешавина Влаха, Турака и Рома, има још увек оних који то говоре али све их је мање а и ти што то говоре знају да су то небулозе али тако желе да нас што горе нагрде.

Мене је једна Хрватица на једном форуму "прозивала" да су Срби западно од Дрине тј. Срби из БиХ и Хрватске аутосомално ближи Хрватима и Бошњацима ("Хрвати исламске вере") него Србима из Србије који су наводно блиски Бугарима и Румунима, чак и качила неке графиконе аутосомалне ДНК на којој су неке жврљотине које нисам успео да протумачим.
Ја сам јој рекао да бих волео да сам аутосомално ближи Бугарима него Хрватима (иако вероватно нисам). Зато што сам био једном у Бугарској а познајем и неколико Бугара из Србије и видео сам да не мрзе Србе и врло су дружељуби и пријатни за разлику од Хрвата. Још сам јој рекао да су Бугарке лепше од Хрватица (то је стварно тачно :D) и да са Бугарима мој народ дели исту веру и византијско културно наслеђе што није случај са Хрватима. Рекао сам наравно и да моји преци и рођаци нису имали проблема са Бугарима а од Хрвата су страдали и имали врло негативна искуства са њима чак и у мирнодобском периоду.   Ја знам да Бугари нису били цвећке и да су оба велика рата починили велике злочине на југу Србије, али са усташким геноцидом у НДХ ништа не може да се мери.  Бугари нас бар данас не дирају за разлику од западних комшија који су опседнути Србима, како политичари тако и обични људи.   

Довољно сам видио ових дана након овог Праљковог самоубиства. Човјече, хрватским шовинистима је важније да РС нестане (чак је називају и "геноцидном творевином", иако на њеном тлу злочина над хрватским цивилима скоро није било, чак је иста спасила средњобосанске Хрвате од Алијине војске) него да њихови сународници у БИХ опстану. Морам признати да сам доживио пријатно изненађење од средњобосанских Хрвата, никад ме нико од њих није увриједио нити сам од њих чуо једну ријеч против РС, исти су ми причали о томе како им је Славко Лисица спасио животе, али ови Хрвати из источне Хрватске и Далмације су катастрофа, они би у амбис скочили ако би знали да ће тиме Србима нашкодити. Штовише, патолошки мрзе ислам и Арапе, урлају како су велики католици, али би ипак заједно са бошњачким шовинистима рушили наше цркве и ломили крстове. Они намјерно заговарају унитарну БИХ, иако би иста била смрт за Хрвате. Јер Срби би у том случају опстали, држе урбане центре и највећи дио територије, а губитком ентитета, стекли би нулту толеранцију према било каквом повратку несрба на те територије. А онда би се бошњачки шовинисти усмјерили управо на преостале хрватске енклаве, јер су ови незаштићени. И у том би имали подршку званичне Хрватске, која на све могуће начини урушава опстанак свог народа у БИХ.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #112 послато: Децембар 03, 2017, 03:26:21 поподне »
Да су твоји преци били изложени "љубави" те наше "бугарске православне браће", мислим да не би тако писао. Њихови злочини, и од стране ВМРО и од стране регуларне бугарске војске, се по својој бруталности потпуно могу упоредити са злочинима хрватских усташа (клање, сакаћење, пржење стомака и груди усијаним гвожђем, сахрањивање живих људи, итд.). Требамо пазити кад и кога називамо братом; то што твоји преци нису искусили њихову "братску" руку (нису ни моји) не треба да те тера њима у загрљај. Након свега што су урадили, а већином су за то прошли некажњено, исто као и Хрвати, никада их и ни у ком случају не смемо доводити у "братски" контекст, јер је то врло неукусно (да не кажем неку тежу реч) према људима који су преживели њихова зверства, и њиховим потомцима.

Рекао сам да су Бугари чинили злочине у оба рата у јужној па и у централној Србији, причао ми је један старији човек из околине Куршумлије каква зверства су Бугари радили у његовом селу.

Међутим ја сам мислио на обичне људе Бугаре и Хрвате.  Бугари које сам ја упознао немају предрасуде и мржњу према Србима, што није случај са Хрватима.  Ја Хрвате имам малтене у породици и знам из прве руке њихов однос према Србима.

Колинда свако мало даје неке анти-српске изјаве а не Бојко Борисов, у Хрватској се лупају кола са српским таблицама и премлаћују Срби а не у Бугарској, Месић је изјавио да ће напасти РС а Бојко Борисов или ко је већ тамо на власти није изјавио да ће напасти Србију итд. 
« Последња измена: Децембар 03, 2017, 03:29:01 поподне Свевлад »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #113 послато: Децембар 03, 2017, 03:47:13 поподне »
Колинда свако мало даје неке анти-српске изјаве а не Бојко Борисов, у Хрватској се лупају кола са српским таблицама и премлаћују Срби а не у Бугарској, Месић је изјавио да ће напасти РС а Бојко Борисов или ко је већ тамо на власти није изјавио да ће напасти Србију итд.

Само онако "братски" желе да откину читаву једну Архиепископију из јурисдикције наше цркве...Архиепископију на чијој територији се налазе најлепши примери немањићких и манастира и цркава њихове властеле из 14. века... ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Dr Vlasic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 18
Одг: Митоманија
« Одговор #114 послато: Децембар 05, 2017, 05:21:05 пре подне »

 


Cyprien Robert
"Le monde slave" izdato 1852. god.

Cyprien tvrdi da su Srbi vec u praistorijsko vrijeme bili na Dunavu.
citat iz njegova djela:

"dans les provinces Illyriennes et sur le Danube"

sta se moze dokazati, dalje tvrdi Cyprien:
"...par une foule de dans de lieux, de fleuves, et de montagnes, qui portent
evidemment une empreinte slave... Une cite considerable de Macedonine s'appelait
Serbitsa. Dans Ptolemee, Serbinum est le nom d'une antre ville de Pannonie,
que la table de Peutinger appellee Servitium... Le geographe Guido De Ravenee
Copiant les antiques cartes, romanines, fait couler a travess la Pannonie la riviere de Bustricius en serbe Bystrytsa..."

Prevod:

Moze se dokazati mnostvom imena mjesta, rijeka I planina, koje ocito nose slovenski pecat... Jedna znacajan grad u Makedoniji zvao se Srbica. Kod Ptolomeja, Srbinum jedan drugi grad u Panoniji (juzno od Save), koji Pojtingerova karta oznavava kao Servicijum... Geograf Gvido Ravenski kopirajuci anticke karte, oznacava kako tece kroz Panoniju rijeka Bustricius, na srpskom jezku Bistrica..."

 Casimurusa Szulc
"De orgine et sedibus veterum Illirioum"

Šulc citira u svom dijelu Strabona:

" Illyrii et Thraces alienissimi inter se neque esse neque fieri ullo mode potuerunt, qens eiusdem esset orginis, praeterea etiam iisdem usa esset moribus ac institutis, eosdem coleret deos."

Nastavljajuci dalje u istom smislu Šulc piše:

" Verisimile videture esse, voces Thrax et Illyrius due nomina unius eiusdem gentis,
quorum alterum Graecis, romanis alterum usitatum. Quum enim priores omnem
terram septentrionalem a Thracibus at Illyriis inhabitatam appellarent Thraciam,
alteri eandem terram postea nominaverunt Illyriam."

Prijevod:

"Iliri i Tracani nisu mogli da budu tudji jedni drugima ni na koji nacin jer su oba roda istog porijekla, a osim toga takodje imaju iste obicaje i uredjena i postuju iste bogove."

Nastavljajuci dalje u istom smislu Šulc piše:

" izgleda uistinu, da su nazivi Tracan i Ilir dva imena jednog te istog roda cije su ime drugacije upotrebljavali Grci, a drugacije Rimljani. Naime citavu sjevernu zemlju tj. sjeverno od Grcke u kojoj su zivjeli Tracani i Iliri,
stari su nazivali Trakijom dok su tu istu zemlju drugi kasnije nazivali Ilirijom." 
 
 


Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #115 послато: Децембар 05, 2017, 09:36:51 пре подне »
Др. Влашићу, поздравио вас фра Шарић.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Митоманија
« Одговор #116 послато: Децембар 06, 2017, 12:57:00 пре подне »
Они иначе често Војводину раздвајају од Србије, и она њихова Чоколинда односно Колинда одвојила Војводину од Србије као да је назависна држава.
Док нисам за сопствене потребе (5 пута) морао да прочитам аустријски попис Земуна са краја 19. века можда је неко могао да ми прода причу "до Земуна". Сада више не може. Њих је у Земуну било отприлике 1-2%, слично као и Мађара. Мало више је било Јевреја.

Имам идеју да кад год они крену да набрајају делове Србије један по један... да ми лепо набројимо Хрватску и Славонију (јер им се тако звала краљевина коју им је Беч доделио), и да још поменемо Далмацију и Истру који су у то време били под управом Беча, а не "персоналноуниоване" Будимпеште.


п.с. и радујем се днк испитивањима, јер ће кад тад да одувају све глупости ових простора

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8506
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #117 послато: Децембар 06, 2017, 05:13:30 поподне »
Највећи албанофил међу срб-аутохтонистима.  ;)

<a href="https://www.youtube.com/v/MHuGmIQVAFQ" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/MHuGmIQVAFQ</a>
Чињеницама против самоувереног незнања.

симо

  • Гост
Одг: Митоманија
« Одговор #118 послато: Децембар 06, 2017, 05:27:27 поподне »
Највећи албанофил међу срб-аутохтонистима.  ;)

Некад се питам да ли је овај човјек нормалан.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Митоманија
« Одговор #119 послато: Децембар 06, 2017, 05:33:42 поподне »
Некад се питам да ли је овај човјек нормалан.


;D