Аутор Тема: Тражим корене породица Ристић са Озрена, село Раковац (општина Маглај)  (Прочитано 1251 пута)

Ван мреже Петар1

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 22
Добро вече,
Са очеве стране познајем своје корене до 1750. године, са мајкине знам до прадеде који је рођен почетком 20. века..Срамота ме.
Деда ми је у животу , питао сам њега и причао са њим али он не зна име свога деде..Вероватно је погинуо као младић, а ко зна дал му је отац причао о томе..

Наиме, ради се о селу Раковац на Озрену. Презивају се Ристић, славе светог Стефана. Да ли неко зна до кад су били присутни Ристићи у том селу и одакле су озренци углавом пореклом? Да ли неко може нешто више да ми каже о историји усоре (ако то спада под област усоре) ту није било крајишника за време отоманске империје..

Ван мреже PetarD95

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Dobar dan.

U selu Rakovcu živeli su moji preci, ali nikakve podrobnije podatke nemam. Deda Milos je još u životu i rođen 1938. godine, njegov otac se zvao Sima (predpostavljam oko 1910-te godine rođen), a koliko me sećanje služi Simin otac je Borisko.

Da li imaju bilo kakve informacije? Dokumenta?
Unapred zahvalan.

Ван мреже PetarD95

  • Гост
  • *
  • Поруке: 11
Zaboravio sam da kažem da slave krsnu slavu Svetog Stefana.

Ван мреже Саша Ристић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Тражим корене породица Ристић са Озрена, село Раковац (општина Маглај)
« Одговор #3 послато: Новембар 20, 2021, 10:21:43 поподне »
Pozdrav,moj deda Vojislav Ristić je rođen 1930g u Gornjem Rakovcu.Slavimo Svetog Stefana.Kolonizovan je u selo Mokrin,opština Kikinda.Živeo i umro u Novom Bečeju,gde mi njegovi potomci i dalje živimo.

Ван мреже Саша Ристић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Тражим корене породица Ристић са Озрена, село Раковац (општина Маглај)
« Одговор #4 послато: Новембар 20, 2021, 10:34:14 поподне »
Pozdrav,moj deda Vojislav Ristić je rođen 1930g u Gornjem Rakovcu.Slavimo Svetog Stefana.Kolonizovan je u selo Mokrin,opština Kikinda.Živeo i umro u Novom Bečeju,gde mi njegovi potomci i dalje živimo.

Ван мреже Гаџић Црнчевић

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 103
  • I1>P109>FGC22045, ГАЏИЋИ, Рељино село/Гламоч
Одг: Тражим корене породица Ристић са Озрена, село Раковац (општина Маглај)
« Одговор #5 послато: Новембар 22, 2021, 03:07:29 поподне »
Добро вече,
Са очеве стране познајем своје корене до 1750. године, са мајкине знам до прадеде који је рођен почетком 20. века..Срамота ме.
Деда ми је у животу , питао сам њега и причао са њим али он не зна име свога деде..Вероватно је погинуо као младић, а ко зна дал му је отац причао о томе..

Наиме, ради се о селу Раковац на Озрену. Презивају се Ристић, славе светог Стефана. Да ли неко зна до кад су били присутни Ристићи у том селу и одакле су озренци углавом пореклом? Да ли неко може нешто више да ми каже о историји усоре (ако то спада под област усоре) ту није било крајишника за време отоманске империје..
Ако деда зна, да је погинуо као војник (АУ војник), има Ристић Недјељко(1892 годиште) погинуо 1917 године.