Аутор Тема: Бошковић порекло Ваљево  (Прочитано 2070 пута)

Ван мреже Boskovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Бошковић порекло Ваљево
« послато: Јануар 23, 2018, 12:38:18 пре подне »
Помаже Бог народе
Јављам се из Шведске порекло, водим од Ваљева, село причевић надомак Бошковић. Е овако немојте ми замерити на неке ствари у правопису потрудићу се да урадим и пишем најбоље. Треба ми помоћ око потраге одакле воде моји Бошковићи конкретно порекло како смо дошли у Ваљево и у село Причевић. Ја и моја браћа смо успели да нађемо до 1850 и ту се ради о смрти најстаријег члана ту 1850 Пантелије Бошковићa. После тога где можемо видети рођење његових синова Ђуку и Спасоја Бошковић па даље. Мене интересује сад дали постоји могућност неко овде дам и помогне  са неком информацијом ја ћу додати још ако је шта потребно.
Док не заборавим кућа наша слави Светог Алимпија. Кумови смо са Ковачевићима. По неким причама што сам чуо од старих неки кажу да водимо порекло од Бијелог Поља да смо славили Мратиндан а да смо због околности због неког османлије што су прећи наводно убили морали да пребегну. И узели Алимпијевдан да их не бих лако пронашли.

Још једном немојте ми замерити за нешто ако сам погрешио слободно ме исправите и пребаците у другу групу ако неваља овде.

Ја сам захвалан на  помоћи унапред свима!


Jelic

  • Гост
Одг: Бошковић порекло Ваљево
« Одговор #1 послато: Јануар 23, 2018, 12:44:08 пре подне »
-Бошковићи* су по времену досељења одмах иза претходних је породица Бошковића, досељена из Осата у Босни, чији се предак населио као мајстор пред аустријску окупацију. Бошковићи су се расељавали, њих је 12 кућа и славе Алимпијевдан.

*Из ове породице је отац чувеног српског књижевника и академика пок. Милана Кујунџића-Абердара.

https://www.poreklo.rs/2013/06/30/poreklo-prezimena-selo-pričević-valjevo/

Ван мреже DraganP-BG

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 130
Одг: Бошковић порекло Ваљево
« Одговор #2 послато: Јануар 04, 2019, 02:03:32 пре подне »
Vi ste poreklom iz sela Caričine kod Sjenice ukoliko ste slavili Mratindan definitivno ste iz tog kraja gotovo ista priča sa Boškovićima iz Postenja kod N.pazara po knjizi S.Selimovića Prezimena .

Ван мреже DraganP-BG

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 130
Одг: Бошковић порекло Ваљево
« Одговор #3 послато: Јануар 04, 2019, 02:24:08 пре подне »
Bilo bi dobro da uradite halpogrupu

Ван мреже DraganP-BG

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 130
Одг: Бошковић порекло Ваљево
« Одговор #4 послато: Јануар 04, 2019, 05:11:19 поподне »
Mratinjci u Bjelom polju su iz Brestovika takodje ima nešto Fuštića Mratinjaca.Izvor Miljanič i Krsne slave stanovništva Bjelog Polja.Da ne zaboravim Fuštići smatraju da potiču od Boškovića iz Grblja ...neki autori smatraju da je ovaj rod došao iz Sjenice.