Аутор Тема: Како да се учланим у Друштво?  (Прочитано 5513 пута)

Ван мреже Херцеговац (Вујовић)

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 35
  • Y: E-V13>Z5017>Z19851>A18833 / мт-DNA:J1c5a
Како да се учланим у Друштво?
« послато: Октобар 19, 2017, 01:54:27 поподне »
Може ли неко да ми помогне. Желио бих да постанем члан форума. Не могу да нађем (или да се снађем) потребне информације. Интересује ме број рачуна на који треба да уплатим чланарину (уплата из Холандије) и колика је годишња чланарина у еурима? Унапријед захваљујем.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #1 послато: Октобар 19, 2017, 01:57:20 поподне »
Може ли неко да ми помогне. Желио бих да постанем члан форума. Не могу да нађем (или да се снађем) потребне информације. Интересује ме број рачуна на који треба да уплатим чланарину (уплата из Холандије) и колика је годишња чланарина у еурима? Унапријед захваљујем.

Ти би вероватно желео да се учланиш у Друштво српских родословаца "Порекло", пошто члан форума већ јеси чим можеш да шаљеш поруке.
Овде је упутство за учлањење у Друштво: http://www.poreklo.rs/registracija/
Kамене рабъ и госодинъ

симо

  • Гост
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #2 послато: Октобар 19, 2017, 02:02:42 поподне »
Ти би вероватно желео да се учланиш у Друштво српских родословаца "Порекло", пошто члан форума већ јеси чим можеш да шаљеш поруке.
Овде је упутство за учлањење у Друштво: http://www.poreklo.rs/registracija/

Сад видим да на овом линку за регистрацију нема напомене да чланови Порекла имају могућност коришћења више него богате дигиталне Библиотеке, у којој се налазе претраживе књиге управо из области којима се бавимо на форуму. Мислим да је то потребно додати, чисто да нови чланови знају шта добијају плаћањем чланарине.

Ван мреже Херцеговац (Вујовић)

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 35
  • Y: E-V13>Z5017>Z19851>A18833 / мт-DNA:J1c5a
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #3 послато: Октобар 19, 2017, 02:05:57 поподне »
Velibore, hvala do neba. Baš to želim.

Ван мреже Херцеговац (Вујовић)

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 35
  • Y: E-V13>Z5017>Z19851>A18833 / мт-DNA:J1c5a
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #4 послато: Октобар 19, 2017, 02:10:50 поподне »
Ово је за уплате из Србије, мени треба рачун за уплату из ЕУ (Холандија).

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #5 послато: Октобар 19, 2017, 02:11:31 поподне »
Ово је за уплате из Србије, мени треба рачун за уплату из ЕУ (Холандија).
Бојим се да ћеш морати замолити неког из Србије за услугу.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #6 послато: Октобар 19, 2017, 02:38:22 поподне »
Бојим се да ћеш морати замолити неког из Србије за услугу.

Овде су подаци за уплате из иностранства: http://www.poreklo.rs/donacije/



Ван мреже стеф

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
ПејПал, ВУ?
« Одговор #7 послато: Децембар 03, 2017, 01:34:05 пре подне »
Овде су подаци за уплате из иностранства: http://www.poreklo.rs/donacije/

Ја бих такође желео да се учланим у друштво из иностранства, међутим безвезе је да ми банка узима провизију за уплату више него што је чланарина.

Може ли се именовати "повереник" да прими ПејПал или Вестерн Унион уплату од нас из дијаспоре, па да уплати на рачун друштва у наше име? Плус наравно трошкови овакве администрације, опет ће мање да изађе.




Ван мреже Дервента

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
  • I2-PH908-FT16449-Y126296-FT19919
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #8 послато: Децембар 06, 2017, 10:17:50 поподне »
Поштовано уредништво,

Желио бих да се придружим Небојши и замолим да се размотре могућности уплате чланарине из иностранства. Покушао сам прије неку недјељу да уплатим чланарину овдје из Америке, али моја банка није у могућности за трансфере испод одређеног износа а трошкови трансфера су такође јако велики. Да ли би се могао отворити Порекло PayPal рачун?

Поздрави,

Игор






Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #9 послато: Децембар 06, 2017, 10:27:23 поподне »
Поштовано уредништво,

Желио бих да се придружим Небојши и замолим да се размотре могућности уплате чланарине из иностранства. Покушао сам прије неку недјељу да уплатим чланарину овдје из Америке, али моја банка није у могућности за трансфере испод одређеног износа а трошкови трансфера су такође јако велики. Да ли би се могао отворити Порекло PayPal рачун?

Поздрави,

Игор
Поштовани Игоре,
За сад немамо могућности за отварање PayPal рачуна. Можда је најбоље да уплатите неком новац путем Western Union или неког сличног сервиса у Србији, а да онда тај уплати из Србије износ чланарине на рачун Друштва.

Ван мреже Милан Илић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • J2b2-M241>Z638>Z631
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #10 послато: Март 12, 2018, 11:18:12 пре подне »
Поштовани, када се региструјем на сајту порекло.рс да постанем члан и када урадим уплату од 2000 динара као годишњу чланарину, на који начин после тога могу да добијем права приступа интерној дигиталној библиотеци? Попунио сам захтев за регистрацију али ме нико није контатирао након тога да ме усмери шта даље да радим...

Хвала на одговору.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #11 послато: Март 12, 2018, 11:32:41 пре подне »
Поштовани, када се региструјем на сајту порекло.рс да постанем члан и када урадим уплату од 2000 динара као годишњу чланарину, на који начин после тога могу да добијем права приступа интерној дигиталној библиотеци? Попунио сам захтев за регистрацију али ме нико није контатирао након тога да ме усмери шта даље да радим...

Хвала на одговору.
Поштовани г. Илићу, послах Вам управо одговор на имејл адресу.

Ван мреже Бобан Цветковић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #12 послато: Март 09, 2020, 02:37:23 пре подне »
Уплато сам 30е преко paypala за чланство и попунио кратку форму са именом и адресом, шта даље?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Како да се учланим у Друштво?
« Одговор #13 послато: Март 09, 2020, 08:51:40 пре подне »
Уплато сам 30е преко paypala за чланство и попунио кратку форму са именом и адресом, шта даље?
Поштовани г. Цветковићу, процедура је следећа: по уплати годишње чланарине шаље Вам се приступни допис у којем су Статут Друштва и упитник за чланове.
Дакле, потребно је да пратите Вашу електронску пошту и по пријему овог дописа попуните упитник за чланове и пошаљете га на адресу са које сте добили допис. Потом ћете добити приступне податке за све интерне странице намењене члановима Друштва (претраживу дигиталну библиотеку са преко 4.400 књига и часописа, заштићени део Српског ДНК пројекта, регистар грбова и племства - Грбовник, Регистар архивске грађе, каталог књига, интерну страницу Друштва и, коначно, заштићени део форума).