Аутор Тема: Озринићи I2-PH908>BY93199  (Прочитано 82760 пута)

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #480 послато: Март 18, 2023, 10:18:37 пре подне »
Да, и ја мислим тако. Рачвања су предмигратона, чак је и  веза са Украјинцем  предмиграторна, и  вероватно ће се и I-BY127711 померити уназад у светлу будућих резултата.

 Иначе,  Н. Драшковић ми је скренуо пажњу, на основу својих увида у Архиве Котора, да постоје  спискови најамника  из Озринића из периода Кандијског и Морејског рата, и да сматра да је за већину успоставио генеалошки низ у Озринићима.
 
У вези са Ераковићима и Килибардама, који су у то време (17 век) живели у Велестову,  он претпоставља да је један од тих војника, извесни Вуксан,   заједнички предак Ераковића и Килибарди. Тај Вуксан је  "дужио" копље звано "хелебарда" у јединици Озринића која је учествовала у Морејском рату (рат за Пелопонез измеђе Млетака и Турака, 1684—1699 г.), и постоји забележба да је због насртаја на млетачког официра  изведен пред суд и да је демобилисан. Могуће је да је повратак из Грчке демобилисаног војника   довео до "мутног предања" и код Ераковића и код Килибарди о доласку из Грчке. У том случају би Ерак, родоначелник Ераковића, рођен негде око 1700 г.,  вероватно, био син  поменутог Вуксана (Н. Драшковић каже да се након тога помињу неки Вуксановићи на Велестову), а други син је можда понео презиме Килибарда...Кажем, можда...   
Узгред, да су ова два Грка у нашој грани, могло би се помислити да су ови "ђетићи" са спискова током рата  били активни и не само у војним акцијама...  али, не, везе су старије... :)

Здраво Небојша..

Та теорија о Грчкој је интересантна. Нама поред села Кртоле стоји само Грчка записана у књиге поријекла. Чак локација гдје живе Миљешковићи и Раичи у Грбљу се наводи као град који су градили Грчки поморци високог раста и напустили изненада тај град прије него је потопљен у море. Интересантно је да једна стара кућа у Кртоле кад се продавала, на огласу је писало ,,грађена 17-ти вијек као кућа грчког свештеника,,.


Прије неки дан сам сједио са Мићуновићем којем је матер од Килибарда са Бањана. Изузетан историчар иначе, познаје и Руски језик добро..

Монографија Мићуновић рода записује да њихов родоначелник Мићун уз доба Кандијског рата, добија Зеленилу као посјед у данашњи Херцег Нови. Ту је сазидао цркву ђе је и сахрањен по свему судећи.. Оно памте да је био потомак Херака у Велестово који је убио једног Мићуновића. Што је био разлог исељења Сарића, Килибарда и других Хераковића из Велестово у Бањане.

И ја дијелим Ваш став о миграцији нас као Словена на Балкан. Тој теорији сам склонији! Колико год ја био анти комуниста, штое значи да сам противник концепта црквене економије или зелене и плаве, жуте на којима се гради комунизам, зелене партије... Ја сам противник културно рушилачког склоности.. По томе вјерујем да је Неандреталац како и наведе неки западни медији и наука на референцама. Нестао у последицама консангвинитета као и Јустинианов Европљанин у значајној мјери. У Кртоле се гради резорт за 5000 становника у 21 вијек, учешће Руса је већ и без тога скоро 20% нових становника. А овим резортом се надбројава локалац. Жупа Грбаљ има више Руса и других Словена који купују земљу у последњих 40 година, него што има мушких становника у цијелу жупу. Имамо и код муслимана тај феномен, поменуо да сам читао Суре, заправо мислим на Хадите који су теолошки у ниво откровења библијских, али их званични Куран не признаје као релевантне! Њихов утицај је огроман, тако је Исил настао и иселио пола Сирије у Европу! Тако Јустианов период либерализма бракова сигурно изазива потресе, то нису мале ствари напаст фундамент цркве. Па чак у периоду болести његове, кад је владала његова жена из секте монофизиста. Белисарис као најбољи генерал бива ухапшен на ратиште Африке, јер се развео од супруге. Развео се из разлога што га је преварила са кумом њиховим. Али супруга је била најбоља пријатељица Јустинијанпве жене, па је овај са ратишта као најпопуларнији генерал завршио у тамницу, све док се није покајао и опростио бившој жени превару. Не кажем џаба, да је гори од Нерона био за хришћане тај Јустинијан. И иако је канонизован од потомака секти због политичке улоге уједињења Рима.  И данас католичка црква дозвољава инвест ако он не изазва скандале, што је остатак Јустинијановог доба!! Он је довео до сеобе Словена који су могли без рата да се населе у некадашњи Илирикум, као што након Тита у Црну Гору могу да нас надброје разни народи који ће квадрат земље купити по 50 еуро центи. Што у феудализму није било могуће.. самим тим, мени је као и Вама ближа ова теорија о миграцији наших предака на Балкан.. Само што по мени, наши претци могу бити Остроготи који долазе из Украјине и Белорусије, подједнако као Словени који долазе два вијека касније на Балкан из истог простора.. Та два народа су у коегзистенцији стварали разне краљевине као словенске..

На мрежи Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #481 послато: Март 18, 2023, 12:26:46 поподне »
Здраво Небојша..

Та теорија о Грчкој је интересантна. Нама поред села Кртоле стоји само Грчка записана у књиге поријекла. Чак локација гдје живе Миљешковићи и Раичи у Грбљу се наводи као град који су градили Грчки поморци високог раста и напустили изненада тај град прије него је потопљен у море. Интересантно је да једна стара кућа у Кртоле кад се продавала, на огласу је писало ,,грађена 17-ти вијек као кућа грчког свештеника,,.


Прије неки дан сам сједио са Мићуновићем којем је матер од Килибарда са Бањана. Изузетан историчар иначе, познаје и Руски језик добро..

Монографија Мићуновић рода записује да њихов родоначелник Мићун уз доба Кандијског рата, добија Зеленилу као посјед у данашњи Херцег Нови. Ту је сазидао цркву ђе је и сахрањен по свему судећи.. Оно памте да је био потомак Херака у Велестово који је убио једног Мићуновића. Што је био разлог исељења Сарића, Килибарда и других Хераковића из Велестово у Бањане.

...
Хвала, Миљане, на овом податку.   Тај потомак Херака кога помињеш  је Тодор,  један од Херакових синова (Вукота, Радуле, Станоје, Тодор). Ераковићи из Бањана од Вукоте, Радуле и Станоја а од Тодора су, наводно, Бошковићи, Перовићи, Аджићи из Богмиловића у Пјешивцима. Ту има разних верзија овог предања, и судећи по тим верзијама, изгледа да се то убиство заиста било десило, и да је након тога процес исељавања Еракових потомовака из Велестова био у неколико таласа.   Ерак је рођен крајем 18-века, тако да се овај догађај десио  почетком 18-века. 
У Богмиловићима "памте" да је Тодор Ераков, а да је Ерак од "Рајка Озринића из Брешковог дола". Тако је записао Петар Пејовић у својој књизи "Озринићи, племе Старе Црне Горе". Сличну причу је забележио и Ж. Остојић у својој књизи "Озринићи".

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #482 послато: Март 19, 2023, 08:35:07 поподне »
Хвала, Миљане, на овом податку.   Тај потомак Херака кога помињеш  је Тодор,  један од Херакових синова (Вукота, Радуле, Станоје, Тодор). Ераковићи из Бањана од Вукоте, Радуле и Станоја а од Тодора су, наводно, Бошковићи, Перовићи, Аджићи из Богмиловића у Пјешивцима. Ту има разних верзија овог предања, и судећи по тим верзијама, изгледа да се то убиство заиста било десило, и да је након тога процес исељавања Еракових потомовака из Велестова био у неколико таласа.   Ерак је рођен крајем 18-века, тако да се овај догађај десио  почетком 18-века. 
У Богмиловићима "памте" да је Тодор Ераков, а да је Ерак од "Рајка Озринића из Брешковог дола". Тако је записао Петар Пејовић у својој књизи "Озринићи, племе Старе Црне Горе". Сличну причу је забележио и Ж. Остојић у својој књизи "Озринићи".

Вјерујем Мићуновићу, јер он збиља пробира историјске наводе по изворима. Он ми је први поменуо хералдику Мићуновића која носи јединствено обиљежја орла са 6 глава. Питање се њему поставило, колико је то збиља грб фамилије? А колико плод неке фантазије или покушај реконструкције, аматерске симболичне израде Грба фамилије по симболици коју би заслужили у случају да је постојала по том питању уређенија земља. Ја сам лично такође мало скептичан за неке родове Мелешка и Миљешковића који се помињу као страни племство у доба Ивана Грозног, тако да их прогони он због везе са Рурјиковићима, док ипак неке је поштедио Иван Грозни и дао им посједе ка Сибиру а истовремено забранио коришћење тог породичног имена за све који нису та породица из племићког регистра! Скоро сви родови Миљешка (источнику дио Русије) и Мелешка (западни дио Русије, Украјина, Бјелорусија, Пољска, Литванија) имају предање биолошког поријека претка на југо западу словенских земаља из нашег региона. Ономастика то такође потврђује. Иако у последње 3 године је Украјина почела заступати став да је православни Мелешковић у Кијеву као власник двора Рурјиковића, био татарског поријека, без икакве референце! То је одговор на Руске наводе о поријеку тога рода као руског или про-руског. Самим тиме је можда род проглашаван страним фактором, јер са једне стране их тјера Иван Грозни заједно са доказаним потомцима Рурјиковића да би утврдио власт. А касније исто родови са тим презименом и поријеком ,,одавде,, пишу манифесте против Пољске и Литваније у циљу заштите Бјелорусије чије границе крећу од старог двора Мелешка у Бресту до њихових огранака у Гомелској области.. У Укриани такође негирају Пољску, Комонвелт унијата итд. Самим тим је најлакше написат да су одавде, бугарске, влашке јер нема друге православне земље из које могу доћи као православни Словени..

Кажем то јер, данас сам нашао да постоји род Ерака на Луштици, тј. сазнам у разговору са једним антропологом аматером. Да постоји теорија о њиховом поријеклу од Ераковића из старе Херцеговине. Али је то вазда одбацивано у науви, јер по предању Луштички Ераци, долазе у околину Кртола тек половином 18-ог вијека. Потомци су Ерака, из старе херцеговине.. А тада у Бањане нема формирани род Ераковића!? Што можемо теоретски предпоставит у овој ситуацији? Има ли неки навод за формирање Ваших Ераковића у почетак 18-ог вијека на територији старе Херцеговине?

Ја сам данас рецимо нашао књигу нову да купим. То је књига канонских обичаја у бракове римокатолика. Гдје се наводе правни процеси развода брака. Има Миљешковића римокатолика које помињу да живе у Венецији 1757-те године.. користе их као примјере неких спорова у сврхе правних референци. Што значи у 18-ти вијек има можда огранак наш тамо у Венецији.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #483 послато: Март 19, 2023, 09:26:54 поподне »
Да не заборавим да напоменем један детаљ! Који мене копка на теми исељења из Велестово на Бањане.

Н.Драшковић је након анализе мога ДНК и оних из базе коју он посједује. Утврдио највишу блискост не мене и Миловића (који јесу моји рођаци у Кртоле а има их на Грахово такође). Већ са Гардашевићима, Ђукановићима и Вукотићима у Чево. Ту је интересантно предање о најдужој крвној освети у ЦГ нахије које се налази баш између Гардашевића и Вујовића у Чево са преко 200 година хроника сукоба. Нико се још није иселио из Чева од тих родова, последњи злочин је био 70-их када је једна страна користила експлозив неки на дому друге куће.. ја њих видим као потомке Вука Миљешковића и можда других кртољана.. Самим тиме овај сукоб Гардашевића и Вујовића се догађа у периоду кад ,,страда,, и један Мићуновић од поменутих родова. И чудим се да, једни због сукоба мигрирају, док други остају у истом периоду одприлике 18-ог вијека.

Кад већ помињем, Гардашевиће и Вујовићке.. Мени су Вујовићи на Чево крвно блиски преко женске стране, тако што је баба од моје матере била шћер од Мила Билала који је оженио Његосаву Радуловић из Пјешиваца, чија мати је била од Вујовића са Чева.

Мило Билал је од рода Билала који у 14-ти вијек ваљда долазе у Грбаљ са бродом. Славе арханђелдан, потичу од Вукасовића или Андровића из Грбаљ. Рекох раније да је презиме често схваћено као исламског коријена, али је етимологија највјероватније изведена из опреме за ратног коња. Иако има огранака те куће да су примили Ислам и отишли у Скадар или Истанбул ако се не варам.. Мило Билала је био зидар поред разних споменика и храмова градио и гумно са капелом на Ловћену. Њега су завели као четника жртву партизана, што је чудно јер Мило одлази у добровољце Грбљанске гериле, али није сигурно за Александра који није хтио обновити капелу на Ловћену по вољи Његоша..иначе, та кућа је имала мигранте монархисте на страну краља Николе који су били против стварања Југославије тако да се укину СЦГ, препише Хрватима цијела Далмација, протјеран је Петровић итд. Мислим да је из ватреног оружја убијен један од тих Билала у Марсеју током свог боксерског меча у рингу. Он се издржавао као борац у рингу након егзила, по подацима које је та породица добијала а мени пренешено.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #484 послато: Март 25, 2023, 08:34:06 пре подне »
Мило Билал је од рода Билала који у 14-ти вијек ваљда долазе у Грбаљ са бродом. Славе арханђелдан, потичу од Вукасовића или Андровића из Грбаљ. Рекох раније да је презиме често схваћено као исламског коријена, али је етимологија највјероватније изведена из опреме за ратног коња. Иако има огранака те куће да су примили Ислам и отишли у Скадар или Истанбул ако се не варам.. Мило Билала је био зидар поред разних споменика и храмова градио и гумно са капелом на Ловћену. Њега су завели као четника жртву партизана, што је чудно јер Мило одлази у добровољце Грбљанске гериле, али није сигурно за Александра који није хтио обновити капелу на Ловћену по вољи Његоша..иначе, та кућа је имала мигранте монархисте на страну краља Николе који су били против стварања Југославије тако да се укину СЦГ, препише Хрватима цијела Далмација, протјеран је Петровић итд. Мислим да је из ватреног оружја убијен један од тих Билала у Марсеју током свог боксерског меча у рингу. Он се издржавао као борац у рингу након егзила, по подацима које је та породица добијала а мени пренешено.

Ово за Мила Билала, сам скоро помињао са рођаком који ме исправио. Тако да заправо је поменути Мило, обнављао као зидар капелу 1920-их година, након што је аустроугарска срушила ону већ изграђену. То је ипак у доба краља Александра. Тако да ипак могуће да је Мило био четник како и стоји на једном споменику његовом, док је од супруге Радуловића било народних хероја комунистичких, имају споменик на улазу у Подгорици један брат и сестра. Али ја вазда подвучем оно што је мене ђеде причао, на његова имања у Кртоле су партизански посленици подигнути, он је сведочио неким стријељањима као дијете. Ријетко су комунисти стријељани, бирани су обично најстарији у села који не могу да раде. А од партизана је ријетко ко прочитао једну реченицу Карла Маркса или одслучао предавање те идеологије. То су били борци или жртве и хероји којима су подметнуте црквене петокраке да се комунисти представе као јунаци. Никад јунак не може бити луде памети, нити способан за логичке процесе потребне за побједу јачег непријатеља, држат Карла Маркса као логички одрживог. И мој пријатељ доби Чечур који из рода има игумана Острога Герасима Чечура који је страдао од партизана. Исто тако има и једног који је овце чувао и тако је видио Италијанску војску па их сам напао и побио неколико. Он је колико сам чуо, исто проглашен за партизана, као и стријељани у том селу од стране Италијана у каснијој одмазди за први напад тог Чечура. Ја мислим да су сви они добили петокраку, па због те људске особине ја вазда ревизију неку спроведем на теми историје да се увјерим у доказане ,,чињенице" или теорије.

Билали поред навода поријекла од Андровића и Вукасовића, имају наводе поријекла који воде у 14-ти вијек (1370-ту годину по неким наводима које неки из тога рода познају). Као потомци помораца из данашње Албаније или Епира.. Мислим да ће то ускоро уз секвенционирање генома бити јасније, ја мало ипак сумњам да су и они ова Хаплогрупа због крсне славе и старине рода..
« Последња измена: Март 25, 2023, 08:36:29 пре подне Miljeskovic »

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #485 послато: Март 25, 2023, 08:38:24 пре подне »
И да додам науспут. Наком новог пресабирања, род Милешка, Мелешка у сјеверној источне словенске земље, са њиховим миграцијама у Америку прелази 1000 мушких и женских родова. Још смо ја и неколико сараднике у поменуте државе, далеко од прецизније цифре.

Притом сам нашао родове потенцијално блиске нама, на острву Крит у Грчку, презиме носе Милескос и Малескос (мушко), или Милескоу-Малескоу (женско). Родослов им почиње након Кандијског рата, приписују им словенско поријекло. Тек сам прије неки дан у контакт ступио конкретније са неколицињом женских лица и позвао их на ДНК мушких линија, обзиром да они са Крита иду у Пелопонез, има их на Епиру итд... Ја мислим да могу бити наши

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #486 послато: Март 25, 2023, 09:05:45 пре подне »
А нисам имао успјеха у расвијетљавања навода о заједничком поријеклу мене, Миловића и других који славе Ивањдан. Па и Микијеља и Микијељевића у Грбаљ који се наводе као братственици. Био сам у Кртоле прије неки дан, па реког науспут да упознам и позовем Миловића неког на секвенционирање њиховог ДНК. У село Миловићи је и стара кућа Миљешковића ђе мене наслеђе неко припада од предака.. Али како сам информисан, Миловићи су збирно гледано на ниво рода, или продали имања или их напустили у то село. Можда има нека кућа у Радовиће од њих?! И сада је уз стару кућу Миљешковића први комшија један господин Драшковић поријеклом са Чева који је скоро купио стару кућу неких Миловића. Није много Миловића остало по свему судећи, Микијеља који се такође наводе као блиски потомци Раича. Њих је у једној кући прије 100 година, било +50 на рту Траште код Бигове, данас их нема много. Микијељевића такође има једна кућа данас али су у Београду ови из моје генерације. Ипак вјерујем да ће упркос томе, њихове Хаплогрупа бит познате.  И ја сам последњи мушки Миљешковићу Црну Гору данас..

Да се неко не увриједи, али ја кад се сјетим мени испричаног предања о Радуловићима рецимо, које комунизам држи за велике народне хероје и комунисте. Ту је био случај да сестра носи брату храну и гардеробу у затвор. Баш тада су га извели на стријељање и сестра је потрчала па га загрлила везаног, тако су их обоје стријељали. Али они су били из хришћанске куће, не неки комунисти који иду около и пале цркве и родослове, него били храбри људи и борци. Можда су срели неђе неког марксисту, али врло тешко да је ту неко читао Марксизам.. ја се тиме бавим, јер на имања Миљешковића стоје споменици стријељаних у Кртоле..
« Последња измена: Март 25, 2023, 09:14:17 пре подне Miljeskovic »

Ван мреже Bokez

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 437
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #487 послато: Април 16, 2023, 05:08:45 поподне »
Видим на YFull новог члана YF111803. Да ли је то претходно поменути Украјинац или ??

На мрежи Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #488 послато: Април 22, 2023, 02:26:22 поподне »
Видим на YFull новог члана YF111803. Да ли је то претходно поменути Украјинац или ??
Рекао бих да је неко нови.
 Пише да се тестирао код Nebula Genomics, а наш Украјинац је био тестиран на FTDNA. 



На мрежи Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #489 послато: Април 22, 2023, 03:15:10 поподне »
Видим на YFull новог члана YF111803. Да ли је то претходно поменути Украјинац или ??

Узгред,  један од ових Грка се изјашњава као Macedo-Romanian.



Цитат
From Wikipedia, the free encyclopedia
Macedo-Romanians or Macedo-Romanian may refer to:

The Aromanians, an Eastern Romance people inhabiting the Balkans, including the region of Macedonia
The Aromanian language, the language of the Aromanians
The Megleno-Romanians, another Eastern Romance people exclusively inhabiting the region of Macedonia
The Megleno-Romanian language, the language of the Megleno-Romanians

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 882
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #490 послато: Април 22, 2023, 04:15:51 поподне »
Da nije Nedelku?
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

На мрежи Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #491 послато: Април 22, 2023, 05:59:53 поподне »
Овај Macedo-Ro.anian је изобласти Етолија и Акарнанија, између Епира и Пелопонеза отприлике. Постоје аромунске оазе, даљим пореклом са севера, са Пинда.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #492 послато: Април 22, 2023, 06:00:37 поподне »
Da nije Nedelku?

Няма кой друг да е и двете проби FT382557* в Yfull с GRC флаг са BIGY700 а във FTDNA има две проби под FT382557* и двете отново с гръцки флаг едната е 385305 от Logothetianika, Kithira, Greece другата е Неделку/Неделкович.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #493 послато: Април 22, 2023, 10:26:35 поподне »
Данас сам стиго да прочитам критике за Марва Орбина. Податци о Тривалу и сину Бити су измишљени. Сматра се да су узети из књиге Павла Скалића а не Попа Дукљанина. Павле Скалића у 16-ти вијек наводи Чудомира, Зелимира и Тривала.

Самим тиме једина романска веза Миљешка је пала у воду. Остаје ово словенско, не види ја везу нас и Влаха као заједнице. Говоримо о Влаху из доба Немањића, не говоримо о османском Влаху који је по статусу могао бити и Србин тада ако се не варам.

Међутим баш данас сам читао да постоји у записе Немањића неки Љешки град на шар планини из доба Стефана Немање. Е у томе крају у данас има Милешковића. Ако нису иселили скорије, онда они и данас постоје као род у Македонско Тетово испод планине Шаре на границу са Косовом. А то је велико поклапање пронаћи Љешки град ја мислим. Јер Љешевићи су ође сусједи Миљешка у Боку, исто у катуну Љеша Тузија гдје се наводи град Миљеш по литератури.

Дефинитивно то даје право да се говори о пред-османском добу настанка презимена и топонима који и данас трају. Онда кад се развија род Миљешка и Љеша неког, тада нису били Власи сигурно или аромани као ови тестирани скоро у Македонији и Грчкој што мисле да су аромани поријеклом

На мрежи Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #494 послато: Април 23, 2023, 01:02:45 пре подне »
Данас сам стиго да прочитам критике за Марва Орбина. Податци о Тривалу и сину Бити су измишљени. Сматра се да су узети из књиге Павла Скалића а не Попа Дукљанина. Павле Скалића у 16-ти вијек наводи Чудомира, Зелимира и Тривала.

Самим тиме једина романска веза Миљешка је пала у воду. Остаје ово словенско, не види ја везу нас и Влаха као заједнице. Говоримо о Влаху из доба Немањића, не говоримо о османском Влаху који је по статусу могао бити и Србин тада ако се не варам.

Међутим баш данас сам читао да постоји у записе Немањића неки Љешки град на шар планини из доба Стефана Немање. Е у томе крају у данас има Милешковића. Ако нису иселили скорије, онда они и данас постоје као род у Македонско Тетово испод планине Шаре на границу са Косовом. А то је велико поклапање пронаћи Љешки град ја мислим. Јер Љешевићи су ође сусједи Миљешка у Боку, исто у катуну Љеша Тузија гдје се наводи град Миљеш по литератури.

Дефинитивно то даје право да се говори о пред-османском добу настанка презимена и топонима који и данас трају. Онда кад се развија род Миљешка и Љеша неког, тада нису били Власи сигурно или аромани као ови тестирани скоро у Македонији и Грчкој што мисле да су аромани поријеклом
Код Тетова постоји село Лешок и истоимена тврђава изнад њега. За време Немањића се помиње као Лешак, али не знам колико има везе са Љешњанима.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #495 послато: Мај 01, 2023, 04:11:11 поподне »
Не би било лоше да корисник Miljeskovic контролише мало боље своје расуло мисли. Није превише смислено оно што износи, а претерује се са количином произвољних конструкција, што се може подвести под спамовање. Прилично се удаљило од основне теме.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #496 послато: Мај 02, 2023, 12:10:55 поподне »
Обрисан је низ објава од Miljeskovic-а који се прилично удаљио од теме о којој је реч. Подсећам још једном све форумске саговорнике да се држе теме и да не пишу обимне објаве које немају превише смисла, јер се тиме обесмишљава и умртвљује форумска комуникација. Такве објаве ће им бити брисане, а ако буду упорни у постављању таквих објава и самим тим кршењу Правилника, бићу принуђен да их и санкционишем.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #497 послато: Мај 04, 2023, 12:54:41 поподне »
Не би било лоше да корисник Miljeskovic контролише мало боље своје расуло мисли. Није превише смислено оно што износи, а претерује се са количином произвољних конструкција, што се може подвести под спамовање. Прилично се удаљило од основне теме.

Поштовани администратор или члан,

Због неслагања са овом одлуком, ја неповратно иступам из чланства друштва, моју чланарину Ви надокнадите друштву или како већ то иде у вашем кодексу у који увид нисам имао.

И објасните будућим припадницима ове хаплогрупе, како може да стоји записано на првој страни да смо влашког поријекла. Ни род Миљешка ни Озра нису влашког поријека ако дијелимо хаплогрупу, тиме се ја бавим као прозван индиректно раније. Нисам ја тражио да се бришу коментари и писања таквих аутора, већ их довео у питање. А то вама смета?

Ја сам био близак са неколико чланова одбора овог друштва, али то мене не везује да останем поред све моје добре намјере коју сам имао да обрадимо овдје оно што је Гордијев чвор поријекла ове хаплогрупе?!

Међутим ако је вриједност друштва Порекло, дозвољено дириговање границе члановима, да покривају теорију етничког дефинисања своје хаплогрупе. На начин да се не може ући у детаље, поређења итд. Ја сматрам да само аутохтониста или неко ко види Влаха, или Илира, Трачанима у осталима и себи. Може да себи оправда ове одлуке да моје коментаре види као погрешне, или мене да обрише са форума. Жао ми је али испали сте из елана и могућности да пратите ове области наука, Посебно не требате теме отварати о другим родовима, ако неко може да напише да су Озринићи Власи, Илири. Али не смије се то (наводи без референци озбиљних) разматрати од других који имају или хоће да траже референце. Толико од мене

Поздрав

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #498 послато: Мај 04, 2023, 01:56:11 поподне »
Поштовани администратор или члан,

Због неслагања са овом одлуком, ја неповратно иступам из чланства друштва, моју чланарину Ви надокнадите друштву или како већ то иде у вашем кодексу у који увид нисам имао.

И објасните будућим припадницима ове хаплогрупе, како може да стоји записано на првој страни да смо влашког поријекла. Ни род Миљешка ни Озра нису влашког поријека ако дијелимо хаплогрупу, тиме се ја бавим као прозван индиректно раније. Нисам ја тражио да се бришу коментари и писања таквих аутора, већ их довео у питање. А то вама смета?

Ја сам био близак са неколико чланова одбора овог друштва, али то мене не везује да останем поред све моје добре намјере коју сам имао да обрадимо овдје оно што је Гордијев чвор поријекла ове хаплогрупе?!

Међутим ако је вриједност друштва Порекло, дозвољено дириговање границе члановима, да покривају теорију етничког дефинисања своје хаплогрупе. На начин да се не може ући у детаље, поређења итд. Ја сматрам да само аутохтониста или неко ко види Влаха, или Илира, Трачанима у осталима и себи. Може да себи оправда ове одлуке да моје коментаре види као погрешне, или мене да обрише са форума. Жао ми је али испали сте из елана и могућности да пратите ове области наука, Посебно не требате теме отварати о другим родовима, ако неко може да напише да су Озринићи Власи, Илири. Али не смије се то (наводи без референци озбиљних) разматрати од других који имају или хоће да траже референце. Толико од мене

Поздрав

Написаћу скраћени одговор из ПП-а:

Миљешковићу,

Ваша је воља ако желите да иступите, као и начин на који то желите да урадите. Поруке су вам обрисане јер нису поседовале кохерентан ток мисли већ је тај "ток" био прилично хаотичан, скачући са једне на другу па потом на десету тему, скоро све у једној реченици, и самим тим су биле тешке за праћење и без превише смисла. Жао ми је ако вас то вређа али ја само износим чињенично стање, а Небојша није први који је имао притужбе на тај ваш начин писања. Тиме сте кршили Правилник нашег форума у његовом 13. члану:

Члан 13.
Није дозвољено постављање садржаја који нису у вези са темом или подфорумом на коме су постављени и масовних порука без икаквог критеријума.


Као што сам навео, често сте се удаљавали од саме теме Озринића у вашим објавама и то на прилично хаотичан начин и притом прилично опширно, што се уклапа у горе наведени члан. Поруке вам свакако не би биле обрисане да сте своју комуникацију прилагодили стандардном форумском начину писања.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Miljeskovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 73
Одг: Озринићи I2-PH908>BY93199
« Одговор #499 послато: Мај 04, 2023, 04:32:59 поподне »
Ви сте Већ пресудили, обрисали и идете даље. Ја сам своје рекао такође и идем даље.

Међутим због евентуалне потребе да Ви и Небојша мене боље разумијете. Ја ћу Вам одговорити..

Ја сам назначио да овим текстом, чији сегмент бришете касније, заправо баш рјешавамо проблематику поријекла и ниједне друге теме саме по себи. Да ја то нисам написао водећи се предањем или другим наводима. Стајала би ваш ваш ознака да смо грчки Власи као доминантна на првој страни, нисте ми никад стигли одговорити на питање одакле вам избори за такво писање. Али сте кадри да дођете да ме обришете кад обарам такве небулозе које су неповезане.

Ја сам  погледам сва видео предавања Небојше Д. по којему сам ја већ Илир иако ме није био ни упознао, нити је он знао да је мој род од ове хаплогрупе, самим тиме и предања као старог рода који носи словенско предање! И већ имамо формирано презиме прије него се формирала грана Драшковића којој он припада. А камоли да је нашао директног претка у археогенетици код Илирских остатака.

Чиме сам се ја бавио?
Кратким доношењем извора за теме поријекла, не друге неке теме. Разлог је који? Одговарање на предавања Небојше Драшковића којег цијеним јер је добар у сакупљању података. Али лоше тумачи јер увози ставове и закључке некад. Он не користи црквене архиве и заоставштину вјерских предања која ми имамо као шира заједница.

Разлог је што?

Ја нисам Ромеј или Илир, Трачанин по предању, али сигутно ни по ,,доказима,, које помињу теоретичари који мени то поријекло приписују! То је сигурно интересантно бити и проучавати онима који јесу Трачког поријекла. Али у мојој ситуацији ја морам одговорити логично да то не схватам!

Зашто дјелује писање неповезано, без редослиједа и са прескакањем цијелог периода историје?

Код Небојше Драшковића, можете да увидите енциклопедијско тумачења од доба Неандреталаца па надаље за нашу хаплогрупу коју зове етнички Илирским јер себе тако назива. Ко је пратио, зна о чему говорим и одакле ти ставови. Док ја као раније формирани род, имам обавезу кратко да напишем нешто о предању и моме ставу на скорашње тумачење од Небојше Д. МакедоноРомеја , у теми о нашем поријеклу, не ван тема и код других родова. Нисам ја дошао код Вас двојице у теме п Вашим родовима па Вас напао да сте Ван контекста јер говорите о уско познатим наводима који га сетили било од неког теоретичара из вашега рода или самих података који се морају упоредити.,