ДНК порекло > Aрхеологија и археогенетика

Преминуо др Ђорђе Јанковић (1947-2016)

(1/4) > >>

Amicus:
Малопре прочитах на другом форуму да је јутрос преминуо наш чувени археолог др Ђорђе Јанковић (1947-2016).



На нашем милионском медијском аудиторијуму вест још није није постала вест. :P

Вечна му слава и хвала!

НиколаВук:

--- Цитат: Amicus  Новембар 13, 2016, 02:57:37 поподне ---Малопре прочитах на другом форуму да је јутрос преминуо наш чувени археолог др Ђорђе Јанковић (1947-2016).



На нашем милионском медијском аудиторијуму вест још није није постала вест. :P

Вечна му слава и хвала!

--- Крај цитата ---

Слава професору Јанковићу!

Milos:
Slava mu

Wolf Sagash:

--- Цитат: НиколаВук  Новембар 13, 2016, 03:47:08 поподне ---Слава професору Јанковићу!

--- Крај цитата ---
Покој души и нека му Бог подари рајско насеље. Био сам присутан када је у Љубињу на почетку археолошких радова предвидио шта ће се открити.

Синиша Јерковић:
Жао ми је што чујем.

Професора Јанковића сам упознао деведестих на терену у  Херцеговини као студент. Сјећам се да ми је дао да уцртам један камени зид, који је за мене био само хрпа камења и ништа више. Мислио сам да је бесмислено да то цртам, али сам свеједно урадио. Онда је он погледао на цртеж и од стотину камења, из прве примјетио да један камен недостаје. Ја пребројим и видим стварно фали. Онда ме је питао је ли видим ја прозоре у том зиду (били су зазидани). Ја одговорим да не, а онда ми покаже да погледам пажљивије и да обратим пажњу на разлику у малтеру, прозора и зида. И стварно читав прозор се могао примјетити.

Укратко, сјећам га се као човјека који је имао археологију у малом прсту и као човјека од интегритета. Бар сам тако ја могао закључити на основу тог краткотрајног рада са њим.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију