Аутор Тема: Истраживање порекла директне мушке линије  (Прочитано 879 пута)

Ван мреже Лутецијум

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 22
Истраживање порекла директне мушке линије
« послато: Јун 03, 2022, 04:48:27 пре подне »
Истражујем родослов од малена али нешто озбиљније од 2019. године.
Више сам се бавио бочним линијама породичног стабла односно све осим директне мушке линије.
Сад када сам кренуо у потрагу директне мушке линије видех да даље од свог чукундеде не знам уназад а нико из породице не зна будући да син није стигао да га упозна јер су га одвели Бугари негде 1917. из села Бувце где се био призетио.
У питању је презиме Перић слава Свети Никола, тај предак се звао Панајот Перић рођен 1882. године и све што знам је да је рођен у селу Рујковац. Звао сам цркву у Рујковцу рекли су да немају ништа из тог периода њих.

Зна ли неко где могу наћи било какав попис за село Рујковац и још података неопходних да наставим даље барем још пар генерација по директној мушкој линији?

Срдачно хвала унапред!

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Истраживање порекла директне мушке линије
« Одговор #1 послато: Јун 03, 2022, 02:10:34 поподне »
Похваљујем истраживачки труд  :)

Што се тиче података... Ако је Рујковац насељено место општине Медвеђа, то је у надлежности архива у Лесковцу (што се тиче матичних књига и слично).
Ако они имају или немају... то је то.

На сајту архива стоји обавештење да имају "црквене књиге 1879-1912".

Надам се да чукундеда није био баш најмлађи од свих, па да се може наћи још чланова породице.
Година 1882. је сасвим добро обухваћена датим опсегом... Само треба отићи у архив.

Нису дали обавештење за које крајеве имају књиге, мора да се пита телефоном.

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 511
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: Истраживање порекла директне мушке линије
« Одговор #2 послато: Јун 05, 2022, 12:49:17 пре подне »
Питао сам моје Младеновиће (једна тетка удата у њихову фамилију) из Рујковца, али не знају ништа.
Много породица се у тај крај доселило око 1880. питање је може ли се ископати нешто из даље прошлости.
Поздрав од Бучумечана по мајци!

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Одг: Истраживање порекла директне мушке линије
« Одговор #3 послато: Јун 25, 2022, 06:06:57 поподне »
Ne znam koliko tu mogu pomoći popisi stanovništva iz 1884./85. godine, ipak je samo ~ 5 % sveukupne građe sačuvano, a i to što su se ti krajevi vratili matici tek u vreme kralja Milana znatno otežava situaciju... Poreski popisi iz 1863. godine su stvoreni samo za teritorijalni prostor tadašnje države...

« Последња измена: Јун 25, 2022, 06:17:35 поподне Ješo »
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.