Аутор Тема: Zdravkovic  (Прочитано 11420 пута)

riki0407

  • Гост
Zdravkovic
« послато: Октобар 17, 2013, 11:23:11 поподне »
da li neko mozda zna poreklo prezimena Zdravkovic
moj deda Vojislav Zdravkovic od oca Dragutina Zdravkovica i majke Altane Zdravkovic
deda Vojislav je rodjen u selu Katun opstina Vranje 16.02.1931
pokusavam da saznam nesto o pradedi i prababi
hvala puno

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Zdravkovic
« Одговор #1 послато: Октобар 18, 2013, 05:49:12 пре подне »
da li neko mozda zna poreklo prezimena Zdravkovic
moj deda Vojislav Zdravkovic od oca Dragutina Zdravkovica i majke Altane Zdravkovic
deda Vojislav je rodjen u selu Katun opstina Vranje 16.02.1931
pokusavam da saznam nesto o pradedi i prababi
hvala puno

Основна пристойност и писменост би налагала да нам се обратиш на писму нашега йезика, а не на страном. Ово нѣйе енглеско мрежно сѣдиште. Замисли да ми теби одговарамо рецимо на глагољици, или на грчком писму.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #2 послато: Октобар 18, 2013, 08:33:47 пре подне »
Основна пристойност и писменост би налагала да нам се обратиш на писму нашега йезика, а не на страном. Ово нѣйе енглеско мрежно сѣдиште. Замисли да ми теби одговарамо рецимо на глагољици, или на грчком писму.

Невски, престани да прозиваш људе због латинице. Ни ти не пишеш стандардном српском ћирилицом па те нико овдје не опомиње због тога. Вјероватно доста људи и не разумије шта си написао.
Форум је направљен на ћирилици, позивамо људе да је користе приликом писања порука, али нећемо никог на силу тјерати да је користи, јер је такав приступ потпуно бесмислен.

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Zdravkovic
« Одговор #3 послато: Октобар 18, 2013, 09:30:30 пре подне »
Невски, престани да прозиваш људе због латинице. Ни ти не пишеш стандардном српском ћирилицом па те нико овдје не опомиње због тога. Вјероватно доста људи и не разумије шта си написао.
Форум је направљен на ћирилици, позивамо људе да је користе приликом писања порука, али нећемо никог на силу тјерати да је користи, јер је такав приступ потпуно бесмислен.

Апсолутно се слажем са Синишом. Ово што Невски ради је као када бих ја сада гањао Србе хришћане, јер хришћанство није оригинална религија Срба и Словена, имали смо ми своју религију много пре хришћанства.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Zdravkovic
« Одговор #4 послато: Октобар 18, 2013, 06:05:02 поподне »
Невски, престани да прозиваш људе због латинице. Ни ти не пишеш стандардном српском ћирилицом па те нико овдје не опомиње због тога. Вјероватно доста људи и не разумије шта си написао.
Форум је направљен на ћирилици, позивамо људе да је користе приликом писања порука, али нећемо никог на силу тјерати да је користи, јер је такав приступ потпуно бесмислен.

Покушай на нѣмачком или хрватском разговаралишти писати туђим писмом па ћеш видѣти шта ће те снаћи.
Ако под "стандардном срПском" ћирилицом сматраш бечку са латиничним словом "Ј", њиме нећу никада писати. Нѣсам Нѣмац нити поунияћеник (као зна се ко) да продайем ћирилична слова за бечке дукате или крадем старе књиге по србских манастирах да бих их продавао на западу. Нити ми изрод из Тршића може одређивати коя ћирилична слова смѣм а коя не смѣм користити. Са бечким псом немам ништа.
И не знам што латиничари долазе овдѣ, што не иду на хрватска или енглеска разговаралишта. Йел тако тешко писати нашим писмом, или се ради о неписмености?
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Аксић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #5 послато: Октобар 18, 2013, 07:46:44 поподне »
da li neko mozda zna poreklo prezimena Zdravkovic
moj deda Vojislav Zdravkovic od oca Dragutina Zdravkovica i majke Altane Zdravkovic
deda Vojislav je rodjen u selu Katun opstina Vranje 16.02.1931
pokusavam da saznam nesto o pradedi i prababi
hvala puno

Рики,
Да ли је ваша слава Ваведење?

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #6 послато: Октобар 18, 2013, 07:49:26 поподне »
@ Александар Невски

добро бре ево ћирилице могу и на хебрејском или на француском или на руском или енглеском да пишем
http://prntscr.com/1y50j7

а којим писмом ти пишеш
када се буде направила тастатура на ћирилици тада ћу писати на ћирилици

вратимо се теми и мом питању

Велики поздрав од мене из Париза

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #7 послато: Октобар 18, 2013, 07:51:12 поподне »
Рики,
Да ли је ваша слава Ваведење?

слава ми је 16 новембар   Свети Ђорђе – Ђурђиц

Аксић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #8 послато: Октобар 18, 2013, 07:56:38 поподне »
слава ми је 16 новембар   Свети Ђорђе – Ђурђиц

Добро. Знаш ли како сте се некада звали? Сигурно сте имали неко породично или родовско презиме или надимак?
« Последња измена: Октобар 18, 2013, 08:27:50 поподне Аксић »

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #9 послато: Октобар 18, 2013, 08:00:27 поподне »
Добро. Знаш како сте се некада звали? Сигурно сте имали неко породично или родовско презиме или надимак?

незнам ни то,тражио сам податке од општине Врање и архива Врање,још никакав одговор од њих,ако уопште и одговоре

Аксић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #10 послато: Октобар 18, 2013, 08:08:22 поподне »
незнам ни то,тражио сам податке од општине Врање и архива Врање,још никакав одговор од њих,ако уопште и одговоре

Добро. Ми смо имали до недавно монографију "Врањска Котлина", не знам да ли је још увек доступна на порекло.рс. Можда и знаш за ту монографију? Село Катун је проучавао Јован Ф. Трифуноски и није забележио ниједан род у Катуну, а да слави Св.Ђорђа - Ђурђиц.
« Последња измена: Октобар 18, 2013, 08:11:04 поподне Аксић »

Аксић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #11 послато: Октобар 18, 2013, 08:10:26 поподне »
Рики,
Где је живео твоја деда од 1950 до 1980 године? Или твоја ближа фамилија - можда је твој деда имао браћу?

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #12 послато: Октобар 18, 2013, 08:11:15 поподне »
није ми позната та монографија
потражићу је на нету

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #13 послато: Октобар 18, 2013, 08:13:29 поподне »
Рики,
Где је живео твоја деда од 1950 до 1980 године? Или твоја ближа фамилија - можда је твој деда имао браћу?

мислим да су сви у то време живели у Београду,деда је био јединац

Аксић

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #14 послато: Октобар 18, 2013, 08:36:55 поподне »
мислим да су сви у то време живели у Београду,деда је био јединац

Да ли је могуће да не знаш кад ти је деда дошао у БГ? 

riki0407

  • Гост
Одг: Zdravkovic
« Одговор #15 послато: Октобар 18, 2013, 08:42:05 поподне »
Да ли је могуће да не знаш кад ти је деда дошао у БГ?
нажалост незнам