Аутор Тема: Интересантни Еугенес алати (за мапе)  (Прочитано 630 пута)

Ван мреже kocovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« послато: Јануар 31, 2024, 10:47:08 поподне »
Копирам ово са другог форума, можда некоме буде интерсантно.

К36 (пре 15000 и 4500 година):
https://www.allelocator.ovh/Tool%20for%20Eurogenes%20K36%20-%20Timeline.htm

К36 (модерни):
https://allelocator.ovh/Taux%20de%20Similitude.htm

К15:
https://www.allelocator.ovh/Eurogenes%20K15%20-%20World.htm

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #1 послато: Фебруар 01, 2024, 11:55:36 пре подне »
Моја К36 мапа. Шта каже струка. Овако лаички, највеће уклапање постоји на Банији/Кордуну (86), Црној Гори (85) и на граници Румуније и Молдавије (такође 85).


Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #2 послато: Фебруар 01, 2024, 12:35:23 поподне »


Нема неких разлика иако знамо да по Вахадуо има поприлично. Ово К36 симулирано није лоше за одређивање неког региона који доминира, не видим неку другу употребу.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже kocovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #3 послато: Фебруар 01, 2024, 05:09:50 поподне »

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #4 послато: Фебруар 01, 2024, 05:49:02 поподне »

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #5 послато: Фебруар 01, 2024, 06:08:59 поподне »
Ti Kočo pak bacaš, kao i u drugim kalkulatorima, južnije. Prilično si jak i u Italiji. Trebalo bi da uradiš onu mapu iron+roman age, mislim da su ti preci u velikoj meri illatino sermone ut Marco Aurelio loquor. Što čudi s obzirom na I-Y3120 haplogrupu, iako to veze nema jedno sa drugim ali opet. Ako bih morao na osnovu ove tri mape da donesem zaključak bio bi sledeći: Nebojša ima najviše slovenskog, pa ja, pa Koča. Nebojša ima najviše i germanskog, pa ja, pa Koča koji ima jako malo. Koča ima najviše predslovenskog, pa ja i Nebojša tek malo manje od mene. Ironija je u tome da je Nebojša J2b, ja sam J2a a obojica imamo više slovenskog od Koče. To apropo priče da autosomal može imati jako malo ili nimalo veze sa Y haplogrupom. Kada smo već kod Nebojše i Kriča, juče sam pročitao da su se Vizantinci kada su se predstavljali strancima predstavljali ili kao vizantinci/romani ili kao hrišćani. Christianus sum - Christi - Kriči. Kada se budu nekada obrađivala ona grčka groblja ne bi me čudilo da ispliva neki Kričković.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #6 послато: Фебруар 01, 2024, 09:31:01 поподне »
Имајте на уму, да су једном машћу показани предјели или појаси чије становништво има сличан удјел примјеса. У мом случају не значи да имам ближе везе с Мађари и Молдавци, него да они имају сличан саоднос саставних дијелова како и становништво дуж Саве и средњега Дунава. Углавном, ако знаш да си Србин, ово оруђе добро може одредити у који "србски појас" се уклапаш.
Повишење мађарске ће имати сјеверни Босанци, повишење грчке јужни крајеви, а средњи крајеви ће имати слабију и мађарску и грчку но високу само румунску или молдавску.

Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже kocovic

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #7 послато: Фебруар 01, 2024, 11:30:59 поподне »
Ti Kočo pak bacaš, kao i u drugim kalkulatorima, južnije. Prilično si jak i u Italiji. Trebalo bi da uradiš onu mapu iron+roman age, mislim da su ti preci u velikoj meri illatino sermone ut Marco Aurelio loquor. Što čudi s obzirom na I-Y3120 haplogrupu, iako to veze nema jedno sa drugim ali opet. Ako bih morao na osnovu ove tri mape da donesem zaključak bio bi sledeći: Nebojša ima najviše slovenskog, pa ja, pa Koča. Nebojša ima najviše i germanskog, pa ja, pa Koča koji ima jako malo. Koča ima najviše predslovenskog, pa ja i Nebojša tek malo manje od mene. Ironija je u tome da je Nebojša J2b, ja sam J2a a obojica imamo više slovenskog od Koče. To apropo priče da autosomal može imati jako malo ili nimalo veze sa Y haplogrupom. Kada smo već kod Nebojše i Kriča, juče sam pročitao da su se Vizantinci kada su se predstavljali strancima predstavljali ili kao vizantinci/romani ili kao hrišćani. Christianus sum - Christi - Kriči. Kada se budu nekada obrađivala ona grčka groblja ne bi me čudilo da ispliva neki Kričković.

Ја сам за себе закључио следеће:
1) Моја подграна I-Z17855 се веома рано отцепила од остатка, упитно да ли су уопште у то време били Словени (мада вероватно јесу)
2) Моји аутозомални резултати са IllustrativeDNA када бирам "Ancient Population (Mixed mode)" се највише поклапају ако се у "Periodical Ancient Ancestry Breakdown" моделујем према Грчкој и Кипру, зато што у "Ancient Population (Mixed mode)" на моделу 2 популације, добијам отприлике 65% класични Грци из Имере + 35% Естонци гвозденог доба (нешто што има више везе са Словенима и мање са народима из степе), на моделу 3 популације 67% класични Грци, 28% Балти, 5% Сака/Кимеријанци. Сличан резултат "Periodical Ancient Ancestry Breakdown". У супротном ако бирам Западни/Источни Балкан у "Periodical Ancient Ancestry Breakdown" експлодира ми компонента која је везана за Феничане (што нема смисла јер немам ниједног скоријег претка који је одатле), а која је вероватно у вези са Микенским или Минојским Грцима.
3) На Еугенес калкулаторима имам високу сибирску компоненту (преко 1%), што само потврђује ове Мађаре/Бугаре Татаре (Сака/Кимеријанци).

Ово ми све говори да је пред-словенска популација у јужним деловима Македоније била поприлично другачија од оне у Србији.
« Последња измена: Фебруар 01, 2024, 11:32:44 поподне kocovic »

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #8 послато: Фебруар 02, 2024, 08:47:26 пре подне »
Могуће је да се рано отцепила од других грана како кажеш. С тиме што, док се још теби блиских људи не тестира, не постоје услови да се то са сигурношћу тврди. У време формирања Z17855 Словени увелико постоје, и то не у оквиру једне већ неколико материјалних култура које се наслањају једна на другу.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 910
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #9 послато: Фебруар 02, 2024, 08:58:24 пре подне »
Имајте на уму, да су једном машћу показани предјели или појаси чије становништво има сличан удјел примјеса. У мом случају не значи да имам ближе везе с Мађари и Молдавци, него да они имају сличан саоднос саставних дијелова како и становништво дуж Саве и средњега Дунава. Углавном, ако знаш да си Србин, ово оруђе добро може одредити у који "србски појас" се уклапаш.
Повишење мађарске ће имати сјеверни Босанци, повишење грчке јужни крајеви, а средњи крајеви ће имати слабију и мађарску и грчку но високу само румунску или молдавску.



У праву је Сунце. Ово суштински показује где је највећа концентрација људи који си нам аутосомално најближи, не место порекла. Ја од Црне Горе имам само неколико одласка на море.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #10 послато: Фебруар 02, 2024, 08:58:42 пре подне »
Имајте на уму, да су једном машћу показани предјели или појаси чије становништво има сличан удјел примјеса. У мом случају не значи да имам ближе везе с Мађари и Молдавци, него да они имају сличан саоднос саставних дијелова како и становништво дуж Саве и средњега Дунава. Углавном, ако знаш да си Србин, ово оруђе добро може одредити у који "србски појас" се уклапаш.
Повишење мађарске ће имати сјеверни Босанци, повишење грчке јужни крајеви, а средњи крајеви ће имати слабију и мађарску и грчку но високу само румунску или молдавску.


Наравно. Али ове К36 мапе су ипак у неку руку логичне, с обзиром на наше порекло.

- Теби и Душану, који сте Срби комплет пореклом из западних крајева, показује блиске просеке у Мађарској и међу Западним Словенима, због појачане словенске примесе.
- Кочовићу (Македонија, јужна Србија) налази блиске просеке у Македонији, чак Грчкој и Италији.
- Ивици показује Црну Гору, као централни тип, с тенденцијом ка југу (Македонија 82)
- Ја имам сличне просеке у Крајини, али за разлику од просечног Србина и у Аустрији и Јужној Немачкој.

Свима нам се наравно пијављује Румунија (северна или јужна, у зависности од примеса), Србија и Црна Гора, зато што су то вероватно просеци блиски неком уобичајеном српском.

Ван мреже Harakiri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 46
Одг: Интересантни Еугенес алати (за мапе)
« Одговор #11 послато: Фебруар 05, 2024, 08:09:08 пре подне »
Evo moje
Srbin iz Crne Gore. Rumuni moja braća  ???