Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?

(1/1)

Барјактаревић:
Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

Amicus:

--- Цитат: Марко Барјактаревић  Мај 28, 2020, 10:52:47 пре подне ---Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

--- Крај цитата ---

Можеш ли да нам кажеш наслов и аутора те књиге?

Ojler:

--- Цитат: Марко Барјактаревић  Мај 28, 2020, 10:52:47 пре подне ---Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

--- Крај цитата ---

Вероватно мислиш на "Српско привредно друштво" а не на пољопривредно? Никад нисам чуо за неко "пољопривредно друштво БиХ". Додуше, и Српско привредно друштво "Привредник" је деловало у Хрватској а не у БиХ...

Amicus:

--- Цитат: Ojler  Мај 28, 2020, 11:41:24 пре подне ---Вероватно мислиш на "Српско привредно друштво" а не на пољопривредно? Никад нисам чуо за неко "пољопривредно друштво БиХ". Додуше, и Српско привредно друштво "Привредник" је деловало у Хрватској а не у БиХ...

--- Крај цитата ---

Можда је и било.

У каталогу Тузланског архива има доста архивске грађе разних српских удружења у БиХ (19-20. век).

Барјактаревић:
Ма ништа, једино што сам пронашао је "Аграрни покрет сељака и северној Босни", али ту се налазе само неки иусечци из новина :'(. Хвала на интересовању за помоћ .

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију