Аутор Тема: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)  (Прочитано 1004972 пута)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #40 послато: Јануар 10, 2016, 03:19:50 поподне »
Бијелић
И овај Бијелић ми је јако занимљив, постоји велика вероватноћа да је И2а ДС.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #41 послато: Јануар 10, 2016, 03:20:33 поподне »
Илинчић, Црна Гора
И ово би требало да је И2а ДЈ, постоје Илинчићи из Роваца који су пореклом Срезојевићи из Међуријечја.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #42 послато: Јануар 10, 2016, 03:21:29 поподне »
Жугић. Жугића има у Дробњаку, али су огранак Вуловића, Новљана. Можда тестирани није није из ЦГ, а можда и у Дробњаку постоји више слојева становништва.
Ово је јако занимљиво, нарочито за Неба.

Jelic

  • Гост
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #43 послато: Јануар 10, 2016, 03:25:26 поподне »
Бијелић
И овај Бијелић ми је јако занимљив, постоји велика вероватноћа да је И2а ДС.

Православних Бијелића и Бјелића је пуна Босна, са различитим крсним славама. У селу одакле сам по мајци родом има Бијелића са славом Ђурђевдан, и тврде да су даљим пореклом из Дробњака.
« Последња измена: Мај 31, 2017, 11:37:48 поподне Лука »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #44 послато: Јануар 10, 2016, 03:28:21 поподне »
I1
Алексић, Пећ, Косово

Ови Алексићи су ми јако занимљиви и права штета што немамо њихов хаплотип.

Ацо, ови Алексићи су И2а, погледај пажљивије Небојшин списак.
Презиме је веома често, али ми пада на памет да то није неки од Алексића – Вајмеша из Шекулара, за које већ имамо тестиране динарик север.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #45 послато: Јануар 10, 2016, 03:29:38 поподне »
Жугић. Жугића има у Дробњаку, али су огранак Вуловића, Новљана. Можда тестирани није није из ЦГ, а можда и у Дробњаку постоји више слојева становништва.
Ово је јако занимљиво, нарочито за Неба.

Да, сваки нови резултат нам открије нешто ново.
Да, Жугићи су Новљани, што можда указује да овај тестирани није из ЦГ, има тог презимена и другде. Конкретно, знам да их има у Славонији, који су пореклом Босанци.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #46 послато: Јануар 10, 2016, 03:30:57 поподне »
Хаплогрупа I1 (23andMe)

Полексић

Једног Полексића Дробњака већ имамо од раније, писано је о томе на теми Дробњаци Новљани I1 P109:
Калабићи: Полексићи (И1 П109), Китаљевићи, Радоњићи, Станковићи, Пилетићи (Ђурђев-дан / Св. Никола) ...

Маловић

И Маловић би могао бити Дробњак – Новљанин:
Косовчићи: ... Ђурјановићи: Зиндовићи, Мемедовићи, Пејовићи, Ћеранићи, Вилотијевићи, Павићевићи, Мандићи-Славујевићи, Машићи, Маловићи, Барци / Барани (сви Св. Сава / Ђурђев-дан).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #47 послато: Јануар 10, 2016, 03:35:00 поподне »
Хаплогрупа I2a/I2a2 (23andMe)


Никовић, Црна Гора. Никовића има пореклом од Куча и у Пиви. Ови су по свему судећи пореклом из Пиве, а даље Требјешани. Породична презимена Требјешанин, Вукашиновић, Бајагић, итд.

Никовића имного у Црној Гори (а при том, ко зна, можда човек и није из ЦГ, овог презимена има и у Далмацији, а вероватно и у другим крајевима). У ЦГ Никовића има:

-   Горњи Кучи, огранак Вујошевића (Дрекаловића)
-   Голеша, Потрлица и Цурево (Бијело Поље)
-   У Пераст дошли из Стрпња (Рисан)
-   Морињ, Рисан, Доброта и Котор
-   у Ћеклићима (Цетиње) огранак Калуђеровића поријеклом из Бјелопавлића
-   из Пјешиваца у: Страшевину (Никшић), Реткоцер (Добитак) и Чачак (Србија)
-   Груде (Тузи), потомци Бериша из Куча
-   Кртоле (Тиват) огранак Никечевића из Пјешиваца
-   у Ластви Тиватској грана Дапчића, потомци Дапца досељеника из Албаније у 16. в.
-   Миде (Бар), Доњи Шестани (Бар), огранак су Вучедабића, дошлих из Шестана (Горња Албанија)
-   Балабани у Зети, потомци Раичевића из Зете, поријеклом из Бајица (од Раича Мартиновића)
-   Горња Зета огранак Мараша у Пиву доселили од Никшића, грана Требјешана
-   у Пиперима од попа сина Радоњина
-   Глухи До (Црмница) 1516. год.
-   Перков До (Велестово), Цетиње, од њих су у Грудама (Скадар)
-   Љуботињ (Ријека Црнојевића), потомци Сарапа досељеника из Сараповине (Сарајево), од њих су Поповићи у Пероју (Пула), Калуђеровићи у Зачиру
-   Никовићи из Пиве (Г.Црквице 8 кућа, Д.Црквице 1 кућа) поријеклом из Требјешана; слава: св. Лука

(из књиге Миљанића о презименима у ЦГ)

Ови болдирани би, према досадашњим сазнањима (елиминацијом) могли бити И2а.



Реџић

Ровчани Гојаковићи од Никшића.


Нинковић, Југославија

Требињски Нинковићи, према предању, потичу од оногошких Угреновића.


Илинчић, Црна Гора

Илиничићи у Брдима (и њихови колонисти у јужној Србији) су Влаховићи Ровчани. Али, видим, има и један род Илинчића у Леденицама у Боки.


Мићић

Пада ми на памет сердар Јован Мићић, Ужичанин црногорског порекла (ако се добро сећам, од Роваца).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #48 послато: Јануар 10, 2016, 03:38:34 поподне »
Ацо, ови Алексићи су И2а, погледај пажљивије Небојшин списак.
Презиме је веома често, али ми пада на памет да то није неки од Алексића – Вајмеша из Шекулара, за које већ имамо тестиране динарик север.
ОК јасно ми је да су И2а него сам грешку направио када сам покушао да одвојим наводе и између дајем коментаре па је некако између улетело ово И1. Коментаре сам давао само за И2а. Ови Алексићи би могли бити и они пореклом са Његуша.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #49 послато: Јануар 10, 2016, 03:42:09 поподне »
Од Илинчића из Међуријечја у Ровцима су и Радовановићи у селу Медевце у Горњој Јабланици, као и Савићевићи (мислим из Дегрмена)у Косаоници.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #50 послато: Јануар 10, 2016, 03:42:52 поподне »
Никовића имного у Црној Гори (а при том, ко зна, можда човек и није из ЦГ, овог презимена има и у Далмацији, а вероватно и у другим крајевима). У ЦГ Никовића има:

Ови Никовићи су вероватно из Пиве. У породичним презименима се јавља и презиме Бајагић.

У Горњим Црквицама (Плужине, Пива) има и Никовића и Бајагића (Браниловићи).

http://www.poreklo.rs/2012/08/17/poreklo-prezimena-selo-gornje-crkvice-plu%C5%BEine-piva/

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #51 послато: Јануар 10, 2016, 03:47:22 поподне »
Ови Алексићи би могли бити и они пореклом са Његуша.

Можда.
А видим да и један огранак плавских Раденовића носи презиме Алексић. Они су се доста исељавали у Метохију, под притиском... (нећу да напишем до краја, да опет не улетимо у беспотребне расправе  ;) ). Раденовићи су старинци у Горњем Полимљу, а досадашњи резултати показују да су полимски староседеоци углавном И2а.
Ја навијам за Вајмеше!
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #52 послато: Јануар 10, 2016, 04:00:08 поподне »
Можда.
А видим да и један огранак плавских Раденовића носи презиме Алексић. Они су се доста исељавали у Метохију, под притиском... (нећу да напишем до краја, да опет не улетимо у беспотребне расправе  ;) ). Раденовићи су старинци у Горњем Полимљу, а досадашњи резултати показују да су полимски староседеоци углавном И2а.
Ја навијам за Вајмеше!
Ја бих волео да су ови са Његуша пошто би преко њега добили каплотип Пуношевића који своје порекло такође везују за Војиновиће. И Пуношевићи имају кнеза Богдана (мислим?) сина Пуношева, који се помиње у писаним изворима. Због тога и због чињенице да се и они доводе у везу са Војиновићима и са Херцеговином, Драгутин Вуковић је највероватније нашег кнеза Богдана повезао са Алексићима и Пуношевићима. Знао сам једног адвоката Алексића који је из Пећи а пореклом управо од ових са Његуша.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #53 послато: Јануар 10, 2016, 04:05:22 поподне »
Ја бих волео да су ови са Његуша пошто би преко њега добили каплотип Пуношевића који своје порекло такође везују за Војиновиће.

Е, то је добар разлог. Онда навијамо да је од Пуношевића!  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #54 послато: Јануар 10, 2016, 04:06:17 поподне »
Лучић, хаплогрупа I2a2, Сарајево, БиХ.

Српски род Лучића је веома разгранат на подручју Сарајева. Сродни су им Васковићи и Говедарице. Пореклом су из околине Гацка и сви славе Св. Николу. Старије презиме - Говедарица.

Говедарице из Гацка кажу да су старином из Херцег Новог.

Да, и код Дедијера тако пише: Лучићи у Југовићима у Површи су од Говедарица из Миољача у Гацком, старином из ХН, слава Никољ-дан. Штета што не знамо неки даљи податак, од којег бокешког братства потичу.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #55 послато: Јануар 10, 2016, 09:18:19 поподне »
Јекнић, хаплогрупа G2a3a1, Сврке, Горња Морача, Црна Гора

Вукадиновић, хаплогрупа G2a3a1, Беране(?), Црна Гора. Мајчина страна је од Бућковића, којих има у Полимљу.

Романовић (Верко), хаплогрупа G2a3a1

Димитриевски/Димитријевић, хаплогрупа G2a, Краљево/Србија, Скопље/Македонија


Јокановић, хаплогрупа N, Пива, Црна Гора

Удовчић, хаплогрупа N. На основу породичних презимена рекло би се да је тестирани пореклом из Славоније.

Штетић, хаплогрупа N, Загреб, Лика, Хрватска. Вероватно су у питању Крајишници, Личани. Породична презимена Новаковић, Узелац и Класнетић (Тења, Осијек).

Вуковић, хаплогрупа N, Босна, Црна Гора. Мајчина страна - Чалија. Презиме Чалија постоји у Херцеговини (пореклом из ЦГ).

Кецовић, хаплогрупа N, Црна Гора. Кецовићи су свакако повезани са Кецојевићима из ЦГ, на шта и хаплогрупа указује.

Бајић, хаплогрупа N, Србија, Босна.

Половина, хаплогрупа N1b1, Далмација, Лика, Хрватска. Постоје Личани и Крајишници који носе ово презиме. Ови из Босанске Крајине су пореклом из околине Доњег Лапца (Добросело). Славе Јовањдан.

Већи број ових "N" родова свакако припада подгрупи N1a. Видимо да се на овим просторима спорадично јавља и N1b, док је N1c код нас веома ретка.


Францишковић (Францисковић, Франчисковић), хаплогрупа Q1a3. Највероватније пореклом из Хрватске.

Василић, хаплогрупа Q1b, Врањак, Модрича, Република Српска.


Милетић, хаплогрупа T

Елазар, хаплогрупа T, Сарајево, БиХ. Највероватније је у питању породица јеврејског порекла.

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Elazar


Кичић, хаплогрупа H1a







Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #56 послато: Јануар 11, 2016, 01:07:06 пре подне »
Кичић, хаплогрупа H1a

Јесу ли ово први познати с хаплогрупом Х? Нешто је нисам виђао до сад.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #57 послато: Јануар 11, 2016, 11:51:38 пре подне »
Јекнић, хаплогрупа G2a3a1, Сврке, Горња Морача, Црна Гора


Јекнићи имају јако нејасну причу о свом пореклу. Има детаљно код Караџића и Шибалића у књизи о Дробњацима.
По једној причи, родоначелник Вучко Јекнин је од оца који је од морачких Пековића или Дуловића.
По другој, отац му је Петар Раичевић из Љешкопоља. Ови Раичевићи би требало да су Орловићи. Међутим, имали смо и причу о Зоговићима - Микарићима, који су донели предање о пореклу од бајичких Мартиновића (исто Орловића), а носе ХГ Г2а. Слична прича је можда и овде у питању.
Сродни Јекнићима по мушкој линији су Живковићи и Чогурићи.

Војинена, можда знаш још неки битан детаљ о Јекнићима, то је твој крај  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #58 послато: Јануар 11, 2016, 11:58:58 пре подне »
Вукадиновић, хаплогрупа G2a3a1, Беране(?), Црна Гора. Мајчина страна је од Бућковића, којих има у Полимљу.

Једини Вукадиновићи из Берана који ми падају на памет су Васојевићи, од огранка Новаковића.
А имали смо раније информацију о резултату једног Ћулафића - Новаковића, као Е-В13:

Тестиран је један из бртственичке групе Новаковића- Ћулафић. И он је  Е1б1б. Не знам да ли су резултати обрађени.

Можда Видоје или Војинена знају за још неке Вукадиновиће у беранском крају?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #59 послато: Јануар 11, 2016, 12:05:18 поподне »
Једини Вукадиновићи из Берана који ми падају на памет су Васојевићи, од огранка Новаковића.
А имали смо раније информацију о резултату једног Ћулафића - Новаковића, као Е-В13:

Можда Видоје или Војинена знају за још неке Вукадиновиће у беранском крају?

Могуће да овај Вукадиновић није из тог краја, зато сам и ставио знак питања. Мајчина страна му је одатле по свему судећи, али је прво уписао то. Остале локације су: Цетиње, Црна Гора, Србија.

Можда се треба фокусирати на цетињске Вукадиновиће.