Аутор Тема: Kocić prezime  (Прочитано 6510 пута)

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Kocić prezime
« послато: Мај 03, 2017, 04:08:53 поподне »
Ako mi neko može dati informacije o ovom prezimenu,mislim da mu je poreklo Južna Srbija

Nadam se da se spominje u nekoj knjizi :-\

Kocić

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Kocić prezime
« Одговор #1 послато: Мај 03, 2017, 05:36:46 поподне »
Ako mi neko može dati informacije o ovom prezimenu,mislim da mu je poreklo Južna Srbija

Nadam se da se spominje u nekoj knjizi :-\

Kocić

Спомиње се у доста књига, тако да би ваљало ако имаш још неку информацију, село или град... евентуално крсну славу, ако знаш... овако се може констатовати једино да их има разних, али да је то углавном Јужна Србија. :)



Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #2 послато: Мај 03, 2017, 08:57:58 поподне »
Спомиње се у доста књига, тако да би ваљало ако имаш још неку информацију, село или град... евентуално крсну славу, ако знаш... овако се може констатовати једино да их има разних, али да је то углавном Јужна Србија. :)

Sv.Nikola bi trebala biti

nikolic

  • Гост
Одг: Kocić prezime
« Одговор #3 послато: Мај 03, 2017, 09:03:40 поподне »
Ретки су, али их има од Пирота до Лесковца сигурно, вероватно и даље на југ.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Kocić prezime
« Одговор #4 послато: Мај 03, 2017, 09:09:29 поподне »
Sv.Nikola bi trebala biti

У Дигиталној библиотеци Порекла, са овим подацима налази се само село Пуковац, код Дољевца.

Цитат
Ваташовци

По предању, у једној кући Ваклићевске фамилије није било мушке деце па је девојка Трајка морала да призети Костадина Коцића из Власотинца.
Назив фамилије је добивен по оцу девојке Трајке, којег су мештани називали "Ваташ".
Презиме чланова фамилије је Коцић.
Крсна слава фамилије је Свети Никола. (19 ХН).

У књизи презиме Коцић помиње се 22 пута.



Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Kocić prezime
« Одговор #5 послато: Мај 03, 2017, 10:04:05 поподне »
Један познаник се презива Коцић, из места Вучје код Лесковца, слави Светог Николу...
« Последња измена: Мај 03, 2017, 10:06:14 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #6 послато: Мај 04, 2017, 12:08:07 пре подне »
У Дигиталној библиотеци Порекла, са овим подацима налази се само село Пуковац, код Дољевца.

У књизи презиме Коцић помиње се 22 пута.

koja knjiga

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Kocić prezime
« Одговор #7 послато: Мај 04, 2017, 07:54:56 пре подне »
koja knjiga
Prezime Kocić se najčešće sreće na jugu, a postoji i jedna porodica Kocić u Malom Mokrom Lugu, samo nisam siguran baš da i oni vode poreklo kao i većina stanovništva u MML i uopšte u selima u okolini Beograda gde je opšte poznato da su u velikom broju naseljavani "južnjaci" u vreme Obrenovića. Ako me sećanje dobro služi mislim da sam čitao kod Bačka da su ovi Kocići poreklom iz Crne Gore i da slave sv. Luku.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Kocić prezime
« Одговор #8 послато: Мај 04, 2017, 01:00:30 поподне »
koja knjiga

Истоимена, аутора Томислава С. Китановића, Пуковац, 2012. ;)



Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #9 послато: Мај 04, 2017, 01:08:50 поподне »
Особа је сазнала да му је деда узео женино презиме јер баба била премлада за удају, тако каже

Деда му се изворно презивао Коцић, а о деди он ништа незна због несугласица унутар фамилије.Знам хрпу људи који немају појма одакле им је деда родом, а нити желе знати.Жалосно, али такво је друштво

Слави светог Николу, а требала би му то бити изворна слава

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #10 послато: Мај 04, 2017, 01:11:54 поподне »
Истоимена, аутора Томислава С. Китановића, Пуковац, 2012. ;)

Nema te knjige u digitalnoj biblioteci :P

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Kocić prezime
« Одговор #11 послато: Мај 04, 2017, 01:15:59 поподне »
Особа је сазнала да му је деда узео женино презиме јер баба била премлада за удају, тако каже

Деда му се изворно презивао Коцић, а о деди он ништа незна због несугласица унутар фамилије.Знам хрпу људи који немају појма одакле им је деда родом, а нити желе знати.Жалосно, али такво је друштво

Слави светог Николу, а требала би му то бити изворна слава

Шта да ти кажем, прилично је то тешко овако напамет тражити, а и кад неко други тражи. То лице вероватно зна податке о рођењу свога оца, можда и колико је деда имао година кад је умро (па према томе и кад је отприлике рођен), а онда са тим подацима (наравно, претпостављам да зна и како се звао деда) упутити се у детаљнију проверу литературе, на крају, излазак на терен.

Топло бих препоручио и тестирање, које може пре или касније добро доћи. Наравно, особа би могла и на основу места последњег пребивалишта деде, у општинској администрацији евентуално да дозна где је овај рођен, када... и слично... Све у свему, треба се отиснути од обале, јер открића се неће открити будемо ли загледани с палубе у брдо. ;)

Nema te knjige u digitalnoj biblioteci :P

Не знам у којој ти гледаш, али уколико си члан Друштва, требали бисмо да гледамо у истој, Претраживој дигиталној библиотеци Портала "Порекло"?
« Последња измена: Мај 04, 2017, 01:18:11 поподне Amicus »



Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Kocić prezime
« Одговор #12 послато: Мај 04, 2017, 03:56:23 поподне »
Бивши голман Звезде Коцић је пореклом из Власотинца.

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #13 послато: Мај 04, 2017, 09:13:59 поподне »
Шта да ти кажем, прилично је то тешко овако напамет тражити, а и кад неко други тражи. То лице вероватно зна податке о рођењу свога оца, можда и колико је деда имао година кад је умро (па према томе и кад је отприлике рођен), а онда са тим подацима (наравно, претпостављам да зна и како се звао деда) упутити се у детаљнију проверу литературе, на крају, излазак на терен.

Топло бих препоручио и тестирање, које може пре или касније добро доћи. Наравно, особа би могла и на основу места последњег пребивалишта деде, у општинској администрацији евентуално да дозна где је овај рођен, када... и слично... Све у свему, треба се отиснути од обале, јер открића се неће открити будемо ли загледани с палубе у брдо. ;)

Не знам у којој ти гледаш, али уколико си члан Друштва, требали бисмо да гледамо у истој, Претраживој дигиталној библиотеци Портала "Порекло"?

Ја не видим књигу, а отац га је оставио, са родбином не прича..морат ће се тестират

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Kocić prezime
« Одговор #14 послато: Мај 05, 2017, 09:19:26 поподне »
-Stojkovići-Kocići-Fajdići su iz Rašinog Laza.

http://www.poreklo.rs/2017/04/28/poreklo-prezimena-selo-bunuski-cifluk-leskovac/?lang=lat

Rašin Laz je kraj Leskovca,a Leskovac je kraj Vlasotince.

Jesu li to ovi Kocići?

Poreklo stanovništva.

Prema popisu stanovništva iz 1959. godine, računajući obe Bunuše i Bunuški Čifluk, bilo je 163 domaćinstav sa 1158 stanovnika. Naknadnim istraživanjem 1960. godine, u selu Bunuški Čifluk bilo je 40 domaćinstava sa 240 stanovnika.

Zabeleženi su ovi rodovi:

-Dačini su poreklom iz Masurice.

-Petkovići-Šupeljkari su iz Strojkovca.

-Stojkovići-Kocići-Fajdići su iz Rašinog Laza.

-Živkovići su iz Žabljana.

-Jovići su iz Radonjice.

-Mitkini su iz Žabljana.

-Vračarovi su iz Gornje Bunuše.

-Ćosini su iz Gornje Bunuše.

-Kostići su iz Gornje Bunuše.

-Kačarovi su iz Gornje Bunuše.

-Gorčivkini su nepoznatog porekla.

Iza Drugog svetskog rata, kada je izgubio status administrativnog centra, ovo selo se i dalje razvija, blagodareći prilivu mnogobrojnih naseljenika iz udaljenijih planinskih sela Veterničke Klisure, kao što su Gagince, Melovo, Barje, zatim iz samog Porečja: Todorovca i, naročito, Gornje i Donje Bunuše.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Kocić prezime
« Одговор #15 послато: Мај 03, 2018, 12:51:24 пре подне »
Скоро сам сазнао да је чувени тенор Српског Народног Позоришта у Новом Саду(једно време и директор Народног Позоришта је био),Славољуб Коцић(02.03.1949.Београду-12.новембра.2014 Нови Сад ) имао везе са мојом породицом.
Заправо био је усвојен од очевог стрица и стрине-Душана Панчевачког и Марије(Маргарете) рођ.Траживук.
Као име оца ипак му се наводи да је било Александар,а не Душан.
Е сад оно што може да буде је да су усвојитељи прво били од Душана отац и мајка-Александар Панчевачки(крштено Аксентије) и Зорка рођ.Тодоров,јер је Славољуб рођен 1949.године а Душанов отац Александар је умро 1956.године тако да постоји простор за ову моју тврдњу.Друга околност је да му се ипак биолошки отац звао Александар,нажалост питање је да ли се и како то може сазнати.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*