ДНК порекло > ДНК познатих личности

Порекло презимена Малагурски

<< < (3/3)

НиколаВук:

--- Цитат: Nebo  Септембар 12, 2017, 11:42:20 пре подне ---(Предухитри ме Велибор, и ја нађох Малу Гуру)

Од топонима Мала Гора би се могло очекивати презиме Малагорски или пре Малогорски, док је мање вероватно извести облик - Малагурски.

Занимљиво је да постоји презиме Malagur и Malagura у Индији, затим oбласт Malagura у Грузији на северозапад од Тбилисија, као и Мала Гура село у Албанији (у области Берат).

Није немогуће да је некад негде постојао топоним Малагура и у Војводини, или можда у Херцеговини или Далмацији, одакле би могли бити корени Малагурских.

Ако се добро сећам „гур“ на албанском значи стена?

--- Крај цитата ---

Заправо пољски изговор "Мала Гора" више вуче на "Мала Гура":

https://translate.google.com/#pl/en/Mala%20Gora (пустити аудио снимак да би се чуо изговор)

Gur има значење "камен" на албанском; стена би била shkëmb или karpë, мада сам ову другу реч видео само у речницима, могуће да представља архаизам у данашњем албанском.

Никола Стојановић:
Имам контакт, да пробам да га наговорим да се тестира или је већ неко од вас пробао?

Sergio:

--- Цитат: Никола Стојановић  Септембар 12, 2017, 01:55:19 поподне ---Имам контакт, да пробам да га наговорим да се тестира или је већ неко од вас пробао?

--- Крај цитата ---

Када би Порекло могло договорити гостовање у емисији плус тестирање, то би било чак и боље.  ::)

Никола Стојановић:

--- Цитат: Sergio  Септембар 12, 2017, 01:57:25 поподне ---Када би Порекло могло договорити гостовање у емисији плус тестирање, то би било чак и боље.  ::)

--- Крај цитата ---
Одлична идеја, то је одлично прошло са Тешом и Марићем.

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Никола Стојановић  Септембар 13, 2017, 11:45:30 пре подне ---Одлична идеја, то је одлично прошло са Тешом и Марићем.

--- Крај цитата ---
Врло радо, али тренутно је ситуација на рачуну Друштва алармантна. Нажалост, нисмо у могућности до даљег да тестирамо било кога без накнаде (као што смо то учинили у случају Теше, Марића и још неких код којих смо гостовали). Позивам чланове Друштва којима сам послао обавештење о неизмиреној обавези чланарине да то учине у најскорије време, а позивам и остале који желе да нам се придруже да уплатом чланарине омогуће опстанак Порекла. Хвала на разумевању.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију