Аутор Тема: О Србству Црногораца  (Прочитано 223961 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #140 послато: Децембар 13, 2015, 09:30:48 поподне »
Бореби тип заиста може бити нека смерница у ком правцу истраживати.

Не знам шта сте се ухватили тог Бореби типа... Код нас се ради о брахикефалном кромањонцу (који је Кун оценио као нешто налик Боребију), који може бити производ мешања других типова и не мора имати директне везе са правим Боребијем.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #141 послато: Децембар 13, 2015, 09:30:54 поподне »
Ова приложена карта распрострањености И2а се савршено уклапа у Несторову Хронику пресељења Волха са Балкана у Полесiе и касниiоi
повратноi сеоби на iуг, уз малоброiни R1a.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #142 послато: Децембар 13, 2015, 09:35:47 поподне »
Када се расправља о расним типовима, често се занемарљује женска линија, а она је исто толико битна колико и мушка.

Аксо, баш сам о томе размишљао кад сам писао о Брун анрополошком типу и ХГ Р1б.
Верујем да данашњи носиоци Р1б имају сасвим мало везе са својим мушким прецима који су дошли у Европу. Јер, они су узимали себи током много покољења староевропске жене, од којих њихови потомци вуку највећи део наслеђа што се изгледа тиче. Те жене су, пре свега, биле из И2а популације и могуће носиоци Брун типа. Отуд Брун на Британским острвима. Што га не искључује ни међу раним Словенима.   
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #143 послато: Децембар 13, 2015, 09:37:13 поподне »
Ова приложена карта распрострањености И2а се савршено уклапа у Несторову Хронику пресељења Волха са Балкана у Полесiе и касниiоi
повратноi сеоби на iуг, уз малоброiни R1a.

Слажем се већини, осим у оном делу "са Балкана". Ја бих рекао - из горњег Подунавља (Норик).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #144 послато: Децембар 13, 2015, 09:40:15 поподне »
Ова приложена карта распрострањености И2а се савршено уклапа у Несторову Хронику пресељења Волха са Балкана у Полесiе и касниiоi
повратноi сеоби на iуг, уз малоброiни R1a.

Која карта?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #145 послато: Децембар 13, 2015, 09:40:22 поподне »
Ова приложена карта распрострањености И2а се савршено уклапа у Несторову Хронику пресељења Волха са Балкана у Полесiе и касниiоi
повратноi сеоби на iуг, уз малоброiни R1a.

Како да се не ухватимо када га нема код осталих Словена??:) А код нас је најјачи баш тамо где доминира хаплогрупа И.

Поставих Путинову слику који, истина, није најбољи пример за сев. Словене, али садржи те балтичке елементе. У сваком случају, то не мења чињеницу да  су Источни и Западни Словени углавном нордијско-балтичка мешавина и да чак ни код Пољака, тј. Украјинаца (где има I2a DS) не постоје овакве Бореби варијанте, као на Балкану.

Укратко, Кромањонац (ни Бореби, а посебно не Брун) практично не постоји код северних Словена, док је веома присутан на Балкану и то у подручјима са појачаном концентрацијом I групе.

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #146 послато: Децембар 13, 2015, 09:41:50 поподне »
Стално се потенцира долазак Е1б из такозване северне Албаније , те то су арбанаси малисори итд .Реците слободно шиптари, али реците то у очи и једном  Самарџићу из Билеће, Мартиновићу из Бајица а не овако увијено на тастатури да протурате тезе да су Срби раја за време Турака асимиловали шиптаре а управо је обрнуто било. Та северна Албаније је такође део Старе Србије како ми Срби волимо да кажемо и у њој је после 1918. године остало 100.000 Срба који су асимиловани пред нашим очима у 20. веку. Међу тим Србима је без сумње било и Е1б. Да дам и своје мишљење о Србству Црногораца, ја до сада нисам упознао неког ко ми је у очи рекао да је по националности "дукљанин , монтенегрин, црногорац " . Са ким год да зборим на ту тему сви су свесни да су Срби , и сви воле Србију и сви долазе редовно у Србију. Ја имам родбину и у Беранама, Мојковцу, Подгорици и сви су Срби. Шта се дешава на изборима то је посебна прича али реално мислим да је проценат људи који стварно верују да су некакви прави дукљани  0.1%. Остало су све плаћеници као што су плаћеници и ови као П-109 кога нећу ни да коментаришем. И за крај да цитирам краља Николу "Васов траг је једрог здравља и лијепих црта лица, он је стожер Рашкој земљи и китна јој перјаница"

Statistički podaci su najveći neprijatelj izmišljotina i bajki. Vidim, ti sve znaš ko je šta bio pre 500 i 800 godina, jer podataka nema, pa svako izmišlja šta hoće. Kad smo stigli do statističkih podataka u 20. veku, odjednom laži ne prolaze. Imate dubok nesporazum sa realnošću.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #147 послато: Децембар 13, 2015, 09:42:22 поподне »
Да дам и своје мишљење о Србству Црногораца, ја до сада нисам упознао неког ко ми је у очи рекао да је по националности "дукљанин , монтенегрин, црногорац " . Са ким год да зборим на ту тему сви су свесни да су Срби , и сви воле Србију и сви долазе редовно у Србију.

Имао сам прилике да упознам и неке који одричу своје Србство и потенцирају да су по народности Црногорци (што је као посебна сорта). Али, у праву си, мени се чини да таквих нема много. А и ти вајни Црногорци, некако ми се чини, нису баш убеђени у то, него то раде из неког мени нејасног разлога (неки интерес, или неко инаћење, ко ће их знати) и уз неколицину озбиљних случајева за психијатријску анализу.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #148 послато: Децембар 13, 2015, 09:44:02 поподне »
Срби, као носиоци И2а динарик јужни, у време најезде Хуна, померају се из карпатске области на запад, према Бојки (западна Чешка), а у 7. веку долазе у Илирик.

Искрено, мислим да је немогуће да један народ, једна групација, па чак и пре 1000 год, у себи носи само једну хаплогрупу.

 

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #149 послато: Децембар 13, 2015, 09:45:26 поподне »
Ево једног малог поређења о томе како је буквално свако оставио генетског трага у пустом Илирку: Нормани су дошли тек у пар бродова- шака јада, историја чак није ни забиљежила њихово насељавање, а ипак су оставили велики генетски траг у виду Дробњака Новљана, а и шире, концентрација I1 (махом I1-P109) се диже у Пријепољу и до четвртине. Са друге стране, источни Германи су дошли у огромном броју, водећи са собом и жене, и (за разлику од Нормана) историја несумњиво биљежи њихово насељавање на Балкан које трајаше цијели вијек. И гдје су њихови потомци данас? По званичној теорији- испарили су, или су њихови потомци I1-Z63 чија концентрација једва да игдје достиже 2 посто.
Историјски извори помињу да су Нормани кренули на Константинопољ са око 30000 војника, који су се искрцали на обалама Јадрана и најпре опсели Драч. То је за оно време сигурно био огроман број, а то што су у своје походе ишли без жена могло би да има много већи значај на остављање свог генетског материјала него у случају источних Германа који су у походе ишли са женама. 

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #150 послато: Децембар 13, 2015, 09:47:16 поподне »
Како да се не ухватимо када га нема код осталих Словена??:) А код нас је најјачи баш тамо где доминира хаплогрупа И.
Укратко, Кромањонац (ни Бореби, а посебно не Брун) практично не постоји код северних Словена, док је веома присутан на Балкану и то у подручјима са појачаном концентрацијом I групе.

Па, јасно кад погледаш колико И2а на Балкану, а колико код других Словена. Код северних Словена је најмања заступљеност И2а. Мој закључак је да кромањонски тип иде са ХГ И2а. Брун и Бореби (то јест Borreby-like) су његове варијанте.

Не знам какве то везе има са Готима, осим да и Готи припадају хаплогрупи И. Да ли И1 или некој грани И2а, не знам, али ми ништа не указује на везу И2а динарик / Готи.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #151 послато: Децембар 13, 2015, 09:52:06 поподне »
Искрено, мислим да је немогуће да један народ, једна групација, па чак и пре 1000 год, у себи носи само једну хаплогрупу.

Па, ево, имаш пример И1-П109 Новљана пре једно 600 година. Још само да истестирамо две три дробњачке фамилије, да се потврди.

Народ је једно, а племе друго. Не прима се у племе било који мушкарац са стране. Племе је заједница сродника по мушкој линији. У време покретања Срба из Закарпатја, то је сигурно било израженије него касније. Одступања, наравно, постоје, можда зато имамо још неке ХГ досељене са србском, можда неки динарик северни, Р1а, можда ваша годијељска... Али, понављам, то су изузеци и занемарљиве бројке.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #152 послато: Децембар 13, 2015, 09:54:00 поподне »
Другари, јесмо мало отишли од теме, али ми је драго због оваквог одзива и броја форумаша који учествују у овој причи  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #153 послато: Децембар 13, 2015, 10:02:15 поподне »
Нека Небојша премести ове коментаре о хаплогрупама Срба, Словена и расним типовима на тему "Генетско порекло Срба" па да тамо дискутујемо.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #154 послато: Децембар 13, 2015, 10:03:52 поподне »
Па, јасно кад погледаш колико И2а на Балкану, а колико код других Словена. Код северних Словена је најмања заступљеност И2а. Мој закључак је да кромањонски тип иде са ХГ И2а. Брун и Бореби (то јест Borreby-like) су његове варијанте.

Не знам какве то везе има са Готима, осим да и Готи припадају хаплогрупи И. Да ли И1 или некој грани И2а, не знам, али ми ништа не указује на везу И2а динарик / Готи.

И2а на северу негде иде и до 20%, а нема никавких Боребија. То је исто као кад би у Украјини, или нпр. Пољској било 20% E1b, или Ј2, а ниједан Медитеранац у тој земљи.

Као што рече Шкрњо, ако је I1-P109 у неким крајевима (Пријепоље) 25%, а код Срба некад иде чак и до 10%, зашто не би Готи, који су били веома експанзивни у Далмацији, били на 30-ак посто?

Далмација, Бугарска, Румунија, Пољска, Украјина...то су све и "њихове земље".

Не тврдим ништа, само дискутујемо, признаћеш да има доста опција...


Одосмо стварно далеко од основне теме, али ето Небо, свака част, ниси ни био свестан да ћеш кроз једну тему покренути 16 нових. :)

Ван мреже Радевић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 57
  • Васојевић
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #155 послато: Децембар 13, 2015, 10:07:11 поподне »
Statistički podaci su najveći neprijatelj izmišljotina i bajki. Vidim, ti sve znaš ko je šta bio pre 500 i 800 godina, jer podataka nema, pa svako izmišlja šta hoće. Kad smo stigli do statističkih podataka u 20. veku, odjednom laži ne prolaze. Imate dubok nesporazum sa realnošću.

Пописом са пиштољем у чело, нестаде српство цело,
комунистичко страшно злодело , постаде статистичко дело.
На крштеници ђеда мога, пише верујем у православног бога,
а Србин пише за народ, такав му и читав пород ,
а ко се тога срами, само се лажима храни,
уместо Србство да брани, ал доћи ће и ти дани,
на свијету нисмо сами. Владимир вреди ко злато,
џабе вам читав Нато, пашће вам глава у блато.

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #156 послато: Децембар 13, 2015, 10:11:12 поподне »
Statistički podaci su najveći neprijatelj izmišljotina i bajki. Vidim, ti sve znaš ko je šta bio pre 500 i 800 godina, jer podataka nema, pa svako izmišlja šta hoće. Kad smo stigli do statističkih podataka u 20. veku, odjednom laži ne prolaze. Imate dubok nesporazum sa realnošću.

Хоћеш рећи статистички подаци из друге половине двадесетог вијека, као што су ти то Небо и Синиша више пута поменули али си ти то неспретно игнорисао?

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #157 послато: Децембар 13, 2015, 10:14:02 поподне »
Хоћеш рећи статистички подаци из друге половине двадесетог вијека, као што су ти то Небо и Синиша више пута поменули али си ти то неспретно игнорисао?

Svi statistički podaci koji postoje uvek pokazuju jasnu manjinu Srba. Ne postoje nijedni statistički podaci koji pokazuju obrnuto. Vidim da to shvatate jako lično, ali činjenice su činjenice.

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #158 послато: Децембар 13, 2015, 10:19:08 поподне »
Svi statistički podaci koji postoje uvek pokazuju jasnu manjinu Srba. Ne postoje nijedni statistički podaci koji pokazuju obrnuto. Vidim da to shvatate jako lično, ali činjenice su činjenice.
Хвала што ми персираш али вјероватно сам доста млаћи од тебе.
Немам никакав лични проблем са било којом статистиком, али више ме занима историја и историјске чињенице ма какве оне биле.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: О Србству Црногораца
« Одговор #159 послато: Децембар 13, 2015, 10:23:52 поподне »
И2а на северу негде иде и до 20%, а нема никавких Боребија. То је исто као кад би у Украјини, или нпр. Пољској било 20% E1b, или Ј2, а ниједан Медитеранац у тој земљи.


Браћа Кличко би могли да прођу као Бореби типови.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ