Порекло становништва > Црна Гора

Племе Цуце

<< < (3/9) > >>

Nebo:
Хвала, Радуле.
И на промоцији и на подацима које си ми дао. Мало сам омашио причу о Радуловићима и Кнежевићима, па одмах написах исправку. Надам се да ће Јовица, кад стигне, мало технички дорадити текст, ја сам мало "оперисан" од тих ствари...

Иван Вукићевић:
Врло квалитетан чланак! Поређењем података које су прикупили Иванишевић и Ердељановић се добија солидна слика о старијем слоју становништва.

Једна мала ситница - код Ердељановића постоји штампарска грешка на месту где цитира Шобајића, а иста грешка се провукла и овде:
Звицери у Цуцама, Вујачићи у Грахову, Милошевићи у Херцеговини – Риоци, и у Боки: Ћетковићи у Ораховцу, и Илићи, Вучуровићи и Водовари у Кривошијама.
У оригиналу код Шобајића пише Вујичићи. Ради се о братству из Долова код Грахова које је и споменуто претходно у чланку као сродно Звицерима.

Небо је био благонаклон према Ђукановићима и Кривокапићима па је прескочио да спомене Мила и Ранка, али нажалост чињеница је да су они не само најпознатији припадници својих братстава, већ и најпознатије Цуце уз Крста Поповића. Ту су и познати либерали Славко Перовић и Миодраг Живковић... Случајност или не, али припадници овог племена су већ читав век предводници црногорског сепаратизма.

Nebo:

--- Цитат: Иван Вукићевић  Фебруар 21, 2017, 04:53:08 поподне ---Врло квалитетан чланак! Поређењем података које су прикупили Иванишевић и Ердељановић се добија солидна слика о старијем слоју становништва.

Једна мала ситница - код Ердељановића постоји штампарска грешка на месту где цитира Шобајића, а иста грешка се провукла и овде:
Звицери у Цуцама, Вујачићи у Грахову, Милошевићи у Херцеговини – Риоци, и у Боки: Ћетковићи у Ораховцу, и Илићи, Вучуровићи и Водовари у Кривошијама.
У оригиналу код Шобајића пише Вујичићи. Ради се о братству из Долова код Грахова које је и споменуто претходно у чланку као сродно Звицерима.

--- Крај цитата ---

Хвала на лепој критици, као и на исправци, Иване. Убацићу то као коментар у чланку.


--- Цитат: Иван Вукићевић  Фебруар 21, 2017, 04:53:08 поподне ---Небо је био благонаклон према Ђукановићима и Кривокапићима па је прескочио да спомене Мила и Ранка, али нажалост чињеница је да су они не само најпознатији припадници својих братстава, већ и најпознатије Цуце уз Крста Поповића. Ту су и познати либерали Славко Перовић и Миодраг Живковић... Случајност или не, али припадници овог племена су већ читав век предводници црногорског сепаратизма.

--- Крај цитата ---

Има их још таквих, али хтедох да истакнем само знамените братственике. За ове остале, време ће већ показати ко су и шта били.

Bokez:
Видим по интернету пише да је Предраг Мијатовић Цуца родом ? Колико има у томе истине ?

Nebo:

--- Цитат: Bokez  Октобар 11, 2019, 08:48:34 пре подне ---Видим по интернету пише да је Предраг Мијатовић Цуца родом ? Колико има у томе истине ?

--- Крај цитата ---

Колико је мени познато, Пеђа је од Мијатовића из Бара Шумановића у Бјелопавлићима, а они су од ровачких Булатовића.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију