Аутор Тема: Autozomalni test u Evropi?  (Прочитано 1286 пута)

Ван мреже dons

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Autozomalni test u Evropi?
« послато: Септембар 28, 2021, 10:04:47 поподне »
Da li ima u Evropi da se naruci neki autozomalni test, posto ovo od kad je korona sa Amerikom posiljke se cekaju i ceeeekaaaajuuu.... do ovamo pa nazad i to potraje.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #1 послато: Септембар 28, 2021, 10:16:13 поподне »
Ако је хитно, имам један неотпаковани MyHeritage аутозомални тест (живим у Београду), могу да вам продам по набавној цени или позајмим - како год, а да ви поручите нови на моју адресу, па када стигне - стигне, мени није хитно јер сам углавном тестирао све које сам планирао.

Ван мреже dons

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #2 послато: Септембар 29, 2021, 12:06:01 поподне »
Kupijem,hvala! Detalji na pp

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #3 послато: Октобар 17, 2021, 05:19:11 поподне »
Занимљив меч моје мајке на МyHeritage
Мајка са једним тестираним добила резултат 1,3% или 95,2цМ  5 сегмената и највећи сегмент 46,8 цМ док ја према истом добих  доста лошији резултат 0,4%  30цМ 2 сегмента и највећи сегмент 18,4 цМ.

 Било је на почетку доста збуњујуће анализирати. Срећом и тај тестирани је заиста био максимално заинтересован па успјелисмо да у детаље разјаснимо нашу генетску везу.
Испоставило се да нјегова мајка и моја мајка имају двоструку везу и по очевима и по мајкама тако да је добијен  КУМУЛАТИВАН резултат. Али зато је код мене изражен оштар пад добијених вриједности.
 Ето занимљив примјер са ФФ теста тако да нит одбацујете нит се радујете превише на неки меч. Тестирајте родитеље а још боље деде и бабе...
 

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #4 послато: Октобар 17, 2021, 06:04:25 поподне »
Занимљив меч моје мајке на МyHeritage
Мајка са једним тестираним добила резултат 1,3% или 95,2цМ  5 сегмената и највећи сегмент 46,8 цМ док ја према истом добих  доста лошији резултат 0,4%  30цМ 2 сегмента и највећи сегмент 18,4 цМ.

 Било је на почетку доста збуњујуће анализирати. Срећом и тај тестирани је заиста био максимално заинтересован па успјелисмо да у детаље разјаснимо нашу генетску везу.
Испоставило се да нјегова мајка и моја мајка имају двоструку везу и по очевима и по мајкама тако да је добијен  КУМУЛАТИВАН резултат. Али зато је код мене изражен оштар пад добијених вриједности.
 Ето занимљив примјер са ФФ теста тако да нит одбацујете нит се радујете превише на неки меч. Тестирајте родитеље а још боље деде и бабе...

Изумрли.

Да ли сте проверавали на Gedmatch опцију да ли су вам родитељи у сродству?

Родитељи мог оца јесу. Што није ништа чудно јер су из истог села. Ту су им преци до њиховог рођења били неки 100-120 година. Али се мени чини да је српство старије (неких 200-250 година) Довољна је једна повезујућа баба и њени сродници у тамо некој генерацији.

Али ФТДНА има сад нову опцију где анализира оба хромозома тестираног. Па све у бојама. Отац ми има мали % Ашкенази генетике (до 2%). Али се на тој опцији јако лепо види да му се то накупило мало са мајчине, мало са очеве стране. Но, није пренео на мене.


Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #5 послато: Октобар 17, 2021, 06:52:26 поподне »
Изумрли.

Да ли сте проверавали на Gedmatch опцију да ли су вам родитељи у сродству?

Родитељи мог оца јесу. Што није ништа чудно јер су из истог села. Ту су им преци до њиховог рођења били неки 100-120 година. Али се мени чини да је српство старије (неких 200-250 година) Довољна је једна повезујућа баба и њени сродници у тамо некој генерацији.

Али ФТДНА има сад нову опцију где анализира оба хромозома тестираног. Па све у бојама. Отац ми има мали % Ашкенази генетике (до 2%). Али се на тој опцији јако лепо види да му се то накупило мало са мајчине, мало са очеве стране. Но, није пренео на мене.
Нажалост отац није жив, па имам у плану тетку и очевог првог рођака да тестирам на фф да би неку недоумицу ријешио дјелимично.Нажалост очева мајка била јединица тако да о тој страни немогу ништа истражити.

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #6 послато: Октобар 17, 2021, 07:33:58 поподне »
Нажалост отац није жив, па имам у плану тетку и очевог првог рођака да тестирам на фф да би неку недоумицу ријешио дјелимично.Нажалост очева мајка била јединица тако да о тој страни немогу ништа истражити.

Исто и код мог оца. 

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #7 послато: Октобар 17, 2021, 08:14:38 поподне »
Занимљив меч моје мајке на МyHeritage
Мајка са једним тестираним добила резултат 1,3% или 95,2цМ  5 сегмената и највећи сегмент 46,8 цМ док ја према истом добих  доста лошији резултат 0,4%  30цМ 2 сегмента и највећи сегмент 18,4 цМ.

 Било је на почетку доста збуњујуће анализирати. Срећом и тај тестирани је заиста био максимално заинтересован па успјелисмо да у детаље разјаснимо нашу генетску везу.
Испоставило се да нјегова мајка и моја мајка имају двоструку везу и по очевима и по мајкама тако да је добијен  КУМУЛАТИВАН резултат. Али зато је код мене изражен оштар пад добијених вриједности.
 Ето занимљив примјер са ФФ теста тако да нит одбацујете нит се радујете превише на неки меч. Тестирајте родитеље а још боље деде и бабе...

Да, у једној генерацији ти удјели и сегменти могу значајно пасти. Баш сам на другој теми поменуо сличан случај који сам имао на MYheritage, да сам имао велико поклапање са једном како се испоставило даљом родицом, а већ са њеним сином је то поклапање било знатно мање.

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=5220.msg162796#msg162796

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #8 послато: Октобар 17, 2021, 09:23:00 поподне »
 Имали неко искуство са ФФ када се у низу појављују полубраћа ? Нисам нашао да је негдје било споменуто.

Ван мреже dons

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Одг: Autozomalni test u Evropi?
« Одговор #9 послато: Новембар 14, 2021, 08:13:13 поподне »
Ima li neko da proda family finder ili ftdna y?