Аутор Тема: Подешавање ћирилице на PC & MAC  (Прочитано 24017 пута)

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #20 послато: Октобар 08, 2015, 08:43:11 пре подне »
Нема шешир? :):)
даље од овог не може

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #21 послато: Август 17, 2016, 11:55:17 поподне »
Пробна поруке, да видимо да ли форум ради, а ево и један моћан натпис. ;)




Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #22 послато: Новембар 22, 2016, 03:31:34 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/tgDqbKM8siQ" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/tgDqbKM8siQ</a>

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #23 послато: Новембар 22, 2016, 03:41:32 поподне »
Ja nemam internet na kompjuteru pa moram da pišem sa telefona, zato pišem na latinici. Na nekim forumima postoji opcija da kad se piše post na latinici, pritiskom na opciju sa strane može da se "prevede" na ćirilicu. Ne znam da li je to moguće ubaciti i na ovaj forum, meni bi koristilo

Ja takođe nemam ćirilicu na telefonu.  :-\

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #24 послато: Новембар 22, 2016, 03:47:24 поподне »
Ja takođe nemam ćirilicu na telefonu.  :-\

Моја стандардна Qwerty тастатура на Android-у не дозвољава ми да увезем српску ћирилицу. Може и македонски и бугарски и српска латиница, али ћирилица не. Онда сам инсталирао и TouchPal дугмиће, где постоји и наша ћирилица...

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #25 послато: Новембар 28, 2016, 07:53:54 поподне »
Моја стандардна Qwerty тастатура на Android-у не дозвољава ми да увезем српску ћирилицу. Може и македонски и бугарски и српска латиница, али ћирилица не. Онда сам инсталирао и TouchPal дугмиће, где постоји и наша ћирилица...

Хвала. Пробаћу.
На овом форуму углавном пишем ћирилицом али у тим случајевима углавном користим собни рачунар.

Ван мреже МучаСR1bин

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 79
  • R1b - U152
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #26 послато: Новембар 30, 2016, 10:48:28 поподне »
Препоручио бих форумашима да уколико поседују Андроид системе на својим мобилним телефонима са Гугл плеја ,,скину'' програм под називом Славдроид. Након активације, програм омогућава промену избора писма само једним притиском на тастер, тако да нема потешкоћа приликом писања српског језика и уметања страних знакова истовремено, уколико је то потребно. Исту тастатуру могуће је користити и приликом писања СМС порука, на Вајберу или Воц апу.
Сусретао сам се са искуствима да људи чији телефони имају раније верзије оперативног система Виндоус нису у могућности да користе српску ћирилицу, упркос могућности да се иста изабере. Међутим, чујем и да је на најновијој верзији Виндоуса ово исправљено, те да је омогућена употреба српске ћирилице. Уколико неко може да потврди ово последње, била би то лепа вест и још један пример да против ћирилице не постоји глобална завера, већ да је једина ,,завера'' немарност и лењост наших одговорних људи да се изборе за њену употребу
„Ако видите човека који се жали, тај сигурно није Србин!“

mladjo

  • Гост
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #27 послато: Децембар 01, 2016, 12:13:06 пре подне »
Препоручио бих форумашима да уколико поседују Андроид системе на својим мобилним телефонима са Гугл плеја ,,скину'' програм под називом Славдроид. Након активације, програм омогућава промену избора писма само једним притиском на тастер, тако да нема потешкоћа приликом писања српског језика и уметања страних знакова истовремено, уколико је то потребно. Исту тастатуру могуће је користити и приликом писања СМС порука, на Вајберу или Воц апу.
Сусретао сам се са искуствима да људи чији телефони имају раније верзије оперативног система Виндоус нису у могућности да користе српску ћирилицу, упркос могућности да се иста изабере. Међутим, чујем и да је на најновијој верзији Виндоуса ово исправљено, те да је омогућена употреба српске ћирилице. Уколико неко може да потврди ово последње, била би то лепа вест и још један пример да против ћирилице не постоји глобална завера, већ да је једина ,,завера'' немарност и лењост наших одговорних људи да се изборе за њену употребу


Хвала.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1684
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #28 послато: Децембар 01, 2016, 04:36:06 пре подне »
Препоручио бих форумашима да уколико поседују Андроид системе на својим мобилним телефонима са Гугл плеја ,,скину'' програм под називом Славдроид. Након активације, програм омогућава промену избора писма само једним притиском на тастер, тако да нема потешкоћа приликом писања српског језика и уметања страних знакова истовремено, уколико је то потребно. Исту тастатуру могуће је користити и приликом писања СМС порука, на Вајберу или Воц апу.
Сусретао сам се са искуствима да људи чији телефони имају раније верзије оперативног система Виндоус нису у могућности да користе српску ћирилицу, упркос могућности да се иста изабере. Међутим, чујем и да је на најновијој верзији Виндоуса ово исправљено, те да је омогућена употреба српске ћирилице. Уколико неко може да потврди ово последње, била би то лепа вест и још један пример да против ћирилице не постоји глобална завера, већ да је једина ,,завера'' немарност и лењост наших одговорних људи да се изборе за њену употребу

За андроид препоручујем Гугл тастатуру, далеко је боља од других.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Подешавање ћирилице на PC & MAC
« Одговор #29 послато: Децембар 08, 2016, 01:26:42 поподне »
Имао сам Славдроид на старом телефону. Могу потврдити да је веома корисна апликација.