Аутор Тема: Обавештења уредништва  (Прочитано 54705 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #20 послато: Јун 04, 2016, 06:50:50 поподне »
Све уреду, Amicus! Ево, да Вас више не засипам мојим неинтересантним прилозима, чији је циљ и био да изазову коментаре посетилаца форума, да Вам не заузим простор, као неистомишљеник многих, јер код Вас на форуму изгледа да морају сви мислити исто, ја се склањам да не сметам, као што сам то учинио и код "Порекла" где ми је објављено 1.069 прилога плус безброј података о српским именима. Колико сам запазио, нисам једини који Вас је напустио.
Желим Вам свима пуно успеха у будућем раду и свако добро у животу. Хвала на сарадњи.
Срдачно Вас све поздрављам.
Ваш дугогодишњи сарадник Војислав

Војиславе, погрешно сте разумели, ја само скрећем пажњу на начин на који се ти прилози постављају, а који није у складу са форумском дискусијом. Дакле, те прилоге треба само прилагодити форуму, јер свака тема на форуму значи дискусију... форум није место где пишемо и остављамо своје или туђе чланке, већ место где дискутујемо о том или нечему трећем.

Чланци који се тичу порекла, њима је место на сајту, а форум је место за разговор.

У том смислу примите на знање и горе написани осврт на последње прилоге.



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #21 послато: Јун 05, 2016, 09:34:46 пре подне »
Колико видим поново долази до јавног сукоба генерација зачетника Порекла. Све ово се може да ријеши ПП. Али, можда је за разлаз, најбоље овако.

Прво, Војислав је на почетку био најактивнији наш члан, све док  није дошло до разлаза у мишљењима о вуковог језика и историје Срба. То је створило подјелу и код осталих наших чланова, који су махом одлазили. Сада, колико видим одлази и још један наш,  Невски.  Што се мене тиче, ја нисам толико активан као већина вас, и немам намјеру да још одем одав'ле.

Друго, и друга страна мора да разумије наше младе момке. Тежину посла коју су на своју грбачу преузели Синиша и Amikus је очито претешка. Треба се захвалити овим момцима, као и нашем Јовици, што су својим трудом учинили много тога корисног за нас и генерације које долазе. А до сукоба мишљења, сукобљавала се свака генерација, и мало је оних који су цијели живот остали на почетним позицијама.

Свако добро желим нашем Војиславу и Невском, са жељом да и даље остану са нама, као и Синиши и Amikus-у,  и свим осталим нашим члановима који су својим радом увеличали наше Порекло.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #22 послато: Јун 05, 2016, 01:44:27 поподне »
Нема разлога да се било ко љути и вређа, сви понекад морамо да коригујемо своје мишљење или неки свој приступ ствари ако смо објективни, некад је тешко бити и објективан, али у овом случају вреди потрудити се. Војиславу сам само хтео скренути пажњу на поенту форума, а која је у његових последњих пар коментара напуштена, кад боље погледам можда сам се и недовољно прецизно изразио, те ако сам повредио осећања Војиславу, ја му се овим путем извињавам.

Дакле, кад рекох да неки текстови других нису интересантни, мишљах на то да сам текст без осврта постављача углавном не привлачи пажњу, био он сам по себи интересантнан или не, а као екстрем такве комуникације истакао бих постављање искључиво везица.



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #23 послато: Јун 05, 2016, 04:03:30 поподне »
А Војислав није будала и зна шта се износи на разговаралишту. Изношењем целих писаних текстова, само је хтео да покаже да се о тој старој школи о пореклу Срба и даље пише (мада је због дужине мало ко то читао).
Иначе, да сам то приказао само у пар реченица, био бих исмејан као неки квази романтичар који нема везе са науком и генетиком данас. А тек то би ме врло погодило. Овако, културно сам се повукао да Вам својим "глупостима" не заузимам простор, све Вас уљудно поздравио, пожелео Вам срећан будући рад и, отишао.
Најпре је било примедби од стране Синише што постављам читаве текстове у целости. Понегде нисам имао линк јер је то био исечак из новина. Касније, кад сам постављао у виду линкова, опет није било добро. Требало је све да скратим у пар констатација, које би изазвале коментаре осталих. Али, онда би остали НЕПОМЕНУТИ  они ПИСАНИ  текстови у целости као ДОКАЗ. У томе је суштина и циљ таквога мога јављања.
Но, свеједно. Једноумље никад нисам подносио, а оно је преовладало на форуму. Дозволите да и они други који не мисле исто, дођу до речи и немојте им се ругати због њиховог "незнања".
У сваком случају, постигли сте шта сте желели. Најгоре што све то доводи до осипања и напуштају Вас можда највреднији. Колико је само господин Невски учинио? И, све сте заборавили.
Од мене толико господине Амикус (прјатељ) као одговор и ЗБОГОМ.
Војислав

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #24 послато: Јун 05, 2016, 04:35:11 поподне »
Нико ником не спори право на мишљење. Лепо рекох о чему се ради. Форма дискусије на форуму је напуштена и зато сам позвао да јој се вратимо. Нико никог овде не истерује нигде, а још мање да ускраћује неком право на мишљење, у овом случају чак се на том инсистира, да се у коментаре уведе лично мишљење, или бар неки лични коментар, препорука, било шта што би неком дало повода да отвори линк, или да прочита текст неког за кога први пут чује, или на тему за коју први пут чује из наслова.

Тако да не будите срдљиви, већ само прилагодите ваше постове форумској дискусију, ништа ни више ни мање ја не тражих, а сигуран сам да ни Синиша није имао било шта друго на уму. Ни ово ја не заповедам, већ као што рекох, скрећем пажњу на форму и праксу.

А ви Војиславе оцените да ли је то пријатељски или не.



Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #25 послато: Јун 08, 2016, 01:25:17 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #26 послато: Јун 08, 2016, 01:32:15 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.

Још неки корисници се жале. Очигледно је онда неки проблем "на серверу". Што се мене тиче, ја видим све. Да није нешто у вези овог интерног дела форума, па да се овамо пореметило? :-\



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #27 послато: Јун 08, 2016, 03:29:55 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.
Сређено је сад. Молим за потврду.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #28 послато: Јун 08, 2016, 03:48:46 поподне »
Све је у реду!

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #29 послато: Јун 08, 2016, 06:17:34 поподне »
Код мене су сметње кад се укључин само  на Српски ДНК пројекат http://dnk.poreklo.rs/naslovna/
Једноставно после неколико секунди нестаје или су бројеви "потопљени". То је већ више од три мјесеца.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #30 послато: Јул 07, 2016, 06:27:26 поподне »
Обавјештавам све чланова форума, Српског ДНК пројекта и Порекла да је Српски ДНК пројекат добио још једног администратора. Ради се о Милану Рајевцу, који је на форуму познат под називом Blackadder или по српски Црна Гуја. Милан је својим досадашњим писањем на форуму показао веома висок ниво познавања генетичке генеалогија, у шта сте се и сами могли увјерити и зато ми је драго што је прихватио обавезу да нам помогне у овом заједничком послу. За почетак договорили смо да подијелимо надлежности над хаплогрупама, па ћу ја бити надлежан за уношење и анализу I и Ј хаплогрупе, а Милан ће радити на свим осталим хаплогрупама. У укупном обиму то је отприлике пола-пола. Због тога вас молим да убудуће и питања везана за хаплогрупе које преузима Милан упућујете њему. Ова помоћ и мени лично много значи јер сам већ више пута "кукао" да сам преоптерећен, а вјерујем да ће се и квалитет Пројекта побољшати, јер ће се свако моћи више посветити свом дијелу посла.

Подсјетићу вас да нас до краја године чека уношење на Пројекат преко 1500 нових хаплотипова, из истраживања САНУ, Херцеговачког подухвата и додатка.

Све то захтјева велик ангажман и посвећеност. Драго ми је да ће сад, поред админа, Млађе и Невског Срспки ДНК пројекат имати још једног квалитетног члана у тиму.

Вјерујем да ће се и Милан јавити и поздравити вас.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #31 послато: Јул 07, 2016, 06:51:13 поподне »
Достојан! Посао који је пред вама заиста је огроман и могу само свима да пожелим срећу у раду. Напред генетичари! 8)



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #32 послато: Јул 07, 2016, 10:06:56 поподне »
Достојан!

Аксиос  :D (кад га већ хиротонишемо)
Имао сам неких несугласица с "Црним" у неким питањима, али, читајући његове постове, стекао сам повољан утисак о њему.
Па,нек је срећно и успешно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #33 послато: Јул 07, 2016, 10:33:37 поподне »
 Axios, axios! Све најбоље, Гујо, драго ми је!

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #34 послато: Јул 07, 2016, 10:53:28 поподне »
Честитам! Сретно!

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #35 послато: Јул 08, 2016, 01:05:00 пре подне »
Са малим закашњењем, хвала свима на лепим речима, насмејасте ме лепо са овим аксиос! :) Захвалио бих се Синиши и Јовици што су ми указали част и поверење да учествујем у раду пројекта, надам се да ћу успети да помогнем, и олакшам им заиста велики посао који раде. За сва питања која имате о родовима који припадају хаплогрупама E, G, N, Q, R1a и R1b, као и о самим хаплогрупама можете ми слободно писати у инбокс.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #36 послато: Јул 08, 2016, 08:26:54 пре подне »
Са малим закашњењем, хвала свима на лепим речима, насмејасте ме лепо са овим аксиос! :) Захвалио бих се Синиши и Јовици што су ми указали част и поверење да учествујем у раду пројекта, надам се да ћу успети да помогнем, и олакшам им заиста велики посао који раде. За сва питања која имате о родовима који припадају хаплогрупама E, G, N, Q, R1a и R1b, као и о самим хаплогрупама можете ми слободно писати у инбокс.
Свака част Милане. Коначно да се неко нађе и припомогне Синиши.
Желим ти све најбоље.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #37 послато: Август 10, 2016, 12:55:53 поподне »
Корисник/ица едукатор је због одступања од теме, провоцирања осталих чланова форума и игнорисања опомене удаљен/а са форума на 10 дана.

Покушавамо овај форум сачувати од стила писања какав уноси едукатор. Зато молим и остале да се уздрже од одговарања на постове едукатора, поготово јер сад неће бити у могућности да им одговори.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #38 послато: Октобар 08, 2016, 06:38:15 пре подне »
Опомена Сербони због вређања других учесника форума.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #39 послато: Фебруар 25, 2017, 12:06:05 поподне »
По ко зна који пут у случаја Војислава Ананића, а бар други пут у случају Сергија, морам да опоменем због начина постављања постова на форуму.

Иако су поједини администратори стали "у одбрану" Војислава и његовог бескрајног низа у постављању текстова, гдје је циљ само једносмјерна комуникација,а не дискусија што је иначе и сврха форума, ја ћу опет бити негативац па ћу опоменути и предузети и конкретне мјере, јер сматрам да ако се већ водим као један од администратора форума, онда носим и одређени дио одговорности  за то како ће тај форум изгледати. Односно не желим учествовати у претварању форума у блог.

Слично би се могло рећи и за ово што сам примјетио да ради Сергио, са линковањем практично цјелокупног садржаја јутјуб канала РТС-а. Зар није било довољно оставити само линк ка том каналу на једном посту, и кога интересује нашао би тамо шта му треба?

Неки од Војиславових текстова су добри и радо их прочитам, али да ли је потребно постављати по десет текстова дневно? То је само питање осјећаја за мјеру.

Укратко, ако се ситуација не промјени у наредном периоду што се овог тиче, предузећу конкретне мјере забране. Остали дио администрације може реаговати, ако мисли да нисам у праву.