Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2480778 пута)

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1000 послато: Септембар 19, 2015, 03:47:32 поподне »
Суботићи, Врба (Гацко), I2a

маркери (23):

DYS576    18
DYS389I   13
DYS448    19     
DYS389II  32
DYS19      15
DYS391    11
DYS481    31
DYS549    11   
DYS533    12
DYS438    10
DYS437    15
DYS570    18
DYS635    23
DYS390    23     
DYS439    12
DYS392    11
DYS643    10
DYS393    13
DYS458    18     
DYS385a  14
DYS385b  15
DYS456    15
YGATAH4 11

Овај хаплотип још увек није унет на Српски ДНК пројекат, прошло је више од два месеца.  Докле више, срамота за администрацију.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1001 послато: Септембар 19, 2015, 04:48:55 поподне »
Суботићи, Врба (Гацко), I2a, би могли у род Крмпотића.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1002 послато: Септембар 19, 2015, 05:02:29 поподне »
Гавриловић, село Рамаћа, Крагуйевац, слава свети Врачи (илити "Глори Холи Сурџеонс", за оне више волѣће англо-срПски  ;D)

http://www.poreklo.rs/2015/05/10/poreklo-prezimena-selo-ramaca-stragari-kragujevac/

DYS393 = 13, DYS390 = 23, DYS19 = 16, DYS391 = 11, DYS385 = 14/15, DYS439 = 13, DYS389i = 13, DYS392 = 11, DYS389ii = 32, DYS458 = 18, DYS437 = 15, DYS448 = 19, Y-GATA-H4 = 10 (већ умањена), DYS456 = 15, DYS576 = 18, DYS570 = 17, DYS438 = 10, DYS481 = 32, DYS549 = 11, DYS533 = 12, DYS635 = 21, DYS643 = 10

Вѣроватноћа = 100.00%   уклапање = 60.91         И2а1б3 Карпатско-Динарска и Дислес

Молим да се убаци у Србски ДНК Подухват.

И овај хаплотип није унет на Српски ДНК пројекат, а прошло је више од три месеца  ::).   Такође и хаплотип Милатовића из Црне Горе на страни 40 је његов исход. Милатовића се учланио на интернационалном Фтдна И2а пројекту и тамо има његовог исхода, зна то  Јерковић.  Могуће да је Милатовићев хаплотип ипак унет, али под неко друго презиме.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1003 послато: Септембар 19, 2015, 06:30:12 поподне »
Гавриловић, село Рамаћа, Крагуйевац, слава свети Врачи,И2а1б3 Карпатско-Динарска и Дислес И овај хаплотип није унет на Српски ДНК пројекат, а прошло је више од три месеца  ::).   Такође и хаплотип Милатовића из Црне Горе на страни 40 је његов исход. Милатовића се учланио на интернационалном Фтдна И2а пројекту и тамо има његовог исхода, зна то  Јерковић.  Могуће да је Милатовићев хаплотип ипак унет, али под неко друго презиме.
Суботићи, Врба (Гацко), I2aОвај хаплотип још увек није унет на Српски ДНК пројекат, прошло је више од два месеца.  Докле више, срамота за администрацију.

На жалост, у праву си Аксо! То многи од нас мисле!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1004 послато: Септембар 19, 2015, 06:43:17 поподне »
И овај хаплотип није унет на Српски ДНК пројекат, а прошло је више од три месеца  ::).   Такође и хаплотип Милатовића из Црне Горе на страни 40 је његов исход. Милатовића се учланио на интернационалном Фтдна И2а пројекту и тамо има његовог исхода, зна то  Јерковић.  Могуће да је Милатовићев хаплотип ипак унет, али под неко друго презиме.
Ја се придружујем Аксићу у апелу да одржаваоци Српског ДНК Пројекта запосле више људи на уносу и разврставању исхода јер овако настаје хаос, не знам ко то још ради осим Синише Јерковића али треба још људи да ради на томе јер овако долази до пропуста на које ће неко да укаже па ће се можда исправити а на неке неће имати ко ни да укаже због чега ће да има штету цели Срски ДНК Пројекат и људи које занима генетска генеалогија. Свака част Синиши, али у последње време не потиже да испрати све нове исходе и треба још људи да ради на томе

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1005 послато: Септембар 19, 2015, 07:01:47 поподне »
Колико я знам, хапловрсте на Србски ДНК подухват уноси само Синиша. И то нѣйе тако проста ствар.

Синиша йе, као и ми, човѣк од крви и меса, има свойе пословне, породичне, и друге обавезе, и за ово што овдѣ ради нѣйе плаћен, већ врѣме утрошено за наш подухват одвая од свойега слободнога врѣмена и свойега живота. С тога молим пойедине учестнике да покажу мало више разумѣвања и поштовања према њему. Човѣк йедноставно не може све постићи и све видѣти.
Йедна од наведених хапловрст йе моя, па я не дижем галаму. Молим и остале држати се истога.
« Последња измена: Септембар 19, 2015, 07:09:07 поподне Александар Невски »
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1006 послато: Септембар 19, 2015, 07:11:28 поподне »
Колико я знам, хапловрсте на Србски ДНК подухват уноси само Синиша. И то нѣйе тако проста ствар.

Синиша йе, као и ми, човѣк од крви и меса, има свойе пословне, породичне, и друге обавезе, и за ово што овдѣ ради нѣйе плаћен, већ врѣме утрошено за наш подухват одвая од свойега слободнога врѣмена и свойега живота. С тога молим пойедине учестнике да покажу мало више разумѣвања и поштовања према њему.
Йедна од наведених хапловрст йе моя, па я не дижем галаму. Молим и остале држати се истога.

Сложио бих се са тобом само, када би дневно требало затефтерити 10 хапловрста.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1007 послато: Септембар 19, 2015, 07:16:58 поподне »
Колико я знам, хапловрсте на Србски ДНК подухват уноси само Синиша. И то нѣйе тако проста ствар.

Синиша йе, као и ми, човѣк од крви и меса, има свойе пословне, породичне, и друге обавезе, и за ово што овдѣ ради нѣйе плаћен, већ врѣме утрошено за наш подухват одвая од свойега слободнога врѣмена и свойега живота. С тога молим пойедине учестнике да покажу мало више разумѣвања и поштовања према њему.
Йедна од наведених хапловрст йе моя, па я не дижем галаму. Молим и остале држати се истога.

Дај Невски молим те батали те форе и то оправдање о Јерковићевог приватном животу. Јерковић је редовно активан на форум порекло и учествује у дискусијама.


mladjo

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1008 послато: Септембар 19, 2015, 07:20:34 поподне »
Колико я знам, хапловрсте на Србски ДНК подухват уноси само Синиша. И то нѣйе тако проста ствар.

Синиша йе, као и ми, човѣк од крви и меса, има свойе пословне, породичне, и друге обавезе, и за ово што овдѣ ради нѣйе плаћен, већ врѣме утрошено за наш подухват одвая од свойега слободнога врѣмена и свойега живота. С тога молим пойедине учестнике да покажу мало више разумѣвања и поштовања према њему. Човѣк йедноставно не може све постићи и све видѣти.
Йедна од наведених хапловрст йе моя, па я не дижем галаму. Молим и остале држати се истога.

Ту сам и ја, није сам Синиша.
Истина, дешава се да неке ствари промакну...захвалним смо свима који на ове пропусте указују.
Потрудићемо се да то све исправимо.

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1009 послато: Септембар 19, 2015, 07:51:50 поподне »
Поштовани форумаши,
подсетио бих све да је Порекло ове године прошло кроз неколико драматичних тренутака, од којих је свакако најгори био онај почетком јула кад смо од фирме која нам је давала хостинг били уцењени да пређемо на знатно скупљу услугу или ће нас, како су нам запретили, `избрисати`. Тај проблем са хостингом смо решили принудним преласком на други хостинг, а практично до тог момента имали смо велике проблеме у раду, јер је хостинг који нам је поменута компанија давала био толико лош да је повремено било немогуће приступити сајту, па тако и Српском ДНК пројекту (због чега неки резултати нису и унети кад су пријављени). Одређени проблеми су и даље присутни, па тако један од администратора Српског ДНК пројекта последњих три недеље из нама непознатих разлога не може да се улогује у адимнистративни део сајта.
Као што рече Невски, и Синиша и сви остали који су ангажовани на Пореклу то раде из чистог ентузијазма и љубави, што значи да ми немамо запослене, а још мање можемо неког другог запослити, а камо ли плаћати да то ради.
Малочас сам правио пресек стања финансија Друштва српских родословаца "Порекло" и дошао до ових података:
У 2015. чланарину је платило 13 чланова, од чега је бар трећина чланарину платила мотивисана добијањем попуста за ДНК тестирање. Дакле, то је укупно 26.000 динара.
Донације за рад Порекла у 2015. години износе 15.100 динара.
Уз ово, једини приход Порекла од банера су Гугл огласи, који су нам за првих девет месеци донели нешто више од 300 евра.
Кад све саберемо, ми смо досад у 2015. `добри` нешто више од 75.000 динара.
Због овако лошег стања финансија били смо принуђени да Управи за дијаспору вратимо 100.000 динара, које су нам одобрили за наш пројекат дигитализације Хроника села. Надали смо се да ћемо успети да прикупимо још 100.000 динара да купимо једини одговарајући секенер А3 формата (EPSON тип 50000, који кошта око 200.000 динара) и прионемо озбиљније на посао, али видели сте колико смо скупили. Па смо паре вратили, јер нисмо хтели да узимамо било шта да замажемо очи.
При томе, напомињем да смо ове године издали књигу др Ивице Тодоровића "Етнологија и генетика" и при томе сносили све трошкове штампе и припреме. Досад смо успели да продамо нешто више од 40 књига (углавном по цени од 500 динара), укључујући и у акцији попуста коју смо имали ове недеље (продали смо 7 књига).
Поред свега, уложили смо велики напор да организујемо акцију за Српски ДНК дан, одричући се било каквог интереса (чланарине), сем оног да на овај начин популаришемо Српски ДНК пројекат. Задовољни смо што се пријавило више од 70 људи, о чега је највећи број њих и искористио погодност да се тестира за 5.500 динара.
Написах вам све ово да схватите у каквим условима радимо и успевамо да одржимо на животу овај наш подухват.
Извињавам се свима због пропуста и што нису унети наведени подаци. Унећемо их у најкраћем периоду.
Свако добро
Јовица Кртинић, председник Друштва српских родословаца "Порекло"
« Последња измена: Септембар 19, 2015, 08:24:37 поподне админ »

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1010 послато: Септембар 19, 2015, 08:01:53 поподне »
Ту сам и ја, није сам Синиша.
Истина, дешава се да неке ствари промакну...захвалним смо свима који на ове пропусте указују.
Потрудићемо се да то све исправимо.

Наравно деси се да нешто промакне и зато треба имати разумевања. Ја немогу никако да имам разумевања што су у овој години 10 до 20 хаплотипова унети након неколико месеци, чак скоро и годину дана је Јерковићу требало да убаци неке хаплотипове и то да нисмо ми реаговали ја, Ђорђо, Лепеничанин и остали иначе ко зна када би те хаплотипови били у табели Српског ДНК пројекта, а можда и никад заборавило би се на њих. Јерковић једноставно не ради свој како је некада радио и заиста све ово мене и верујем и друге форумаше иритира што заборавља и одуговлачи са постављаљем хаплотипова на Српски ДНК пројекат. 

Млађо теби свака част, ти радиш свој посао колико ти је дозвољено.  Јуче сам био изнео једну примедбу, да се упише крсна слава Кликоваца и да је човек из Подгорице и нико од администратора не реагује. На пример и Жељко Јарић је давно оставио податке о Вукобратовићу његовој крсној слави и место порекла, подаци нису унети. Петар Демић такође пре више од годину дана даје хаплоти Комненовића припадник Е1б и након неколико дана каже нам коју крсну славу слави Комененовић. Крсна слава још увек није унета, ово су само неки примери. Има тога доста.

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1011 послато: Септембар 19, 2015, 08:16:16 поподне »
Аксићу, молим да наведеш којих конкретно 10 до 20 хаплотипова је чекало да се унесе. И колико се чекало. И свако ко има било какву примедбу на наш рад нека је овде изнесе. Занемарите шта сам вам написао у претходном обраћању. То је, очигледно, `на једно уво ушло, на друго изашло`...

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1012 послато: Септембар 19, 2015, 08:20:25 поподне »
Још једна ствар, Синиша је тренутно на заслуженом одмору, а током лета је, поред својих редовних обавеза, био преокупиран радом на истраживању етногенезе Срба које води др Ивица Тодоровић, а где су, уз Јерковића, ангажовани још неки чланови Порекла. Што нам чини велику част, али и обавезу. 

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1013 послато: Септембар 19, 2015, 09:00:59 поподне »
Аксићу, молим да наведеш којих конкретно 10 до 20 хаплотипова је чекало да се унесе. И колико се чекало. И свако ко има било какву примедбу на наш рад нека је овде изнесе. Занемарите шта сам вам написао у претходном обраћању. То је, очигледно, `на једно уво ушло, на друго изашло`...

Ево на пример  набројаћу неке данас су то била три хаплотипа: Суботић, Милатовић и Гавриловић, ови су хаплотипови пријавељени пре више од два до три ипо месеца. Хаплотипови Новаковића, Стојшина и Ћирића су пријављени скоро пре годину дана најраније до шест месеци., онда Рајовић, Делић има их још. Ако не верујете прелистатјте све странице од 1 до 51.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1014 послато: Септембар 19, 2015, 09:02:04 поподне »
Поштовани администраторе, неки од нас су већ добили пецке због указивања на неажурност приликом уписивања старих резултата, мислим да то није океј. Овај форум живи само од резултата тестирања и ничег другог, јер један једини нови (стари) хаплотип на табели даје штиво за целонедељно коментарисање. Иначе у њиховом ишчекивању морам да признам да све чешће читам Младеновића (стварно добро пише).

срдачно ваш поштоваоц
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1015 послато: Септембар 19, 2015, 09:22:51 поподне »
Погледао сам сад мало по дискусијама и ту се стварно није лако снаћи (кад су у питању разне интервенције). Ево, сад видех и раније интервенције за Кликовца. Тестиран је конкретан човек за којег не знамо одакле је. Његов резултат је преузет са ФТДНА и уз његово име нема ближих података. Аксић закључује да нема бити који други Кликовац него из Зете и са славом Ђурђиц и тражи да то упишемо, тако, по осећају. Наравно да знамо да највећи број Кликоваца слави Ђурђиц и да су пореклом из подгоричког краја. Али, ко може да се клади да на целом српском простору још негде нема Кликоваца, који, можда, славе неку другу славу. И шта ћемо онда?

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1016 послато: Септембар 19, 2015, 09:31:49 поподне »
@Сол, никоме не делим(о) пацке (не знам на основу чега сте то закључили). Само сам хтео да укажем на чињеницу у каквим условима радимо и кроз шта смо прошли у претходном периоду. Људи брзо заборављају да је и пре неки дан било техничких проблема на форуму (готово цео дан нисте могли постављати ништа на форум), а камо ли да се сете да смо једва одржали сајт на животу пре непуних два месеца. Такође, пре двадесетак дана смо имали хакерски напад кад је сајт практично нестао на два сата.
Улажемо велике напоре да нормализујемо рад Порекла и одржимо га на животу.
Отворени смо за све исправке, примедбе, предлоге па и критику. Истовремено, очекујемо бар мало разумевања.

Ван мреже Жељко Јарић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-BY68536 | карпатско-далматински
    • LinkedIn
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1017 послато: Септембар 20, 2015, 07:53:58 пре подне »
Малочас сам правио пресек стања финансија Друштва српских родословаца "Порекло" и дошао до ових података...


Јовице, ево сада сам уплатио извесну своту на рачун друштва, сигуран сам да ће бити од помоћи. Такође, помало ме је срамота што то нисам урадио још летос док сам био у Београду али сам се као и обично уплео у хиљаду приватних обавеза (с нагласком на реконструкцију стана и усељење, ко је то радио, зна о чему говорим...) а затим службено путовао за Мађарску и Француску итд. Али ево... никад није касно, надам се.


Пар питања:


- Ко је проблематични хост сајта?
- Да ли је сајт рађен у WordPress-u?
- Код кога је регистрован домејн?


Moжда би могао да учиним и додатни напор, макар што се тиче плаћања и почетне организације, међутим даљом администрацијом сајта и форума ће морати да се бави неко други, ја за то заиста немам времена (уз дужно поштовање свих осталих и њихових обавеза).


Поздрав из Тајпеја.
« Последња измена: Септембар 20, 2015, 09:26:48 пре подне админ »
Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1018 послато: Септембар 20, 2015, 09:57:04 пре подне »
Жељко, хвала много на помоћи. Више је него добро дошла (тренутно на рачуну Друштва имамо 870 динара, а реално смо у минусу од преко 50.000 динара, јер сам се приватно задужио да штампамо књигу "Етнологија и генетика"). Размишљао сам да ли уопште да ово јавно објављујем, јер је ствар ипак интерне природе, али мислим да је добро да сви који долазе на портал (или овде на форум) схвате у каквим условима радимо.
Јасна је ствар да све кошта. Хостинг на којем је Порекло било до јула ове године је био код компаније Adriahost, која се издаје за најбољу у земљи. Пре него што смо пребацили сајт код њих (децембра 2014) дали смо им увид то колико смо `тешки` и добили одговор да ће за нас бити довољан тзв. дељени хостинг (Business plus, где стоји: НЕОГРАНИЧЕНО простора, НЕОГРАНИЧЕНО протока, НЕОГРАНИЧЕНО сајтова, до 300.000 посета месечно). Та услуга коштала нас је око 18.000 динара на годишњем нивоу. Међутим, већ после неколико дана пошто смо сајт пребацили код њих почели су проблеми и одмах нам је речено да овај пакет није довољан и да морамо изабрати другу, знатно скупљу услугу. Покушавали смо на разне начине да оптимизујемо сајт и избегнемо прелазак на ову скупљу услугу и готово свакодневно имали проблеме у раду, што сте, верујем, сви ви осетили. Коначно, у јулу 2015. смо стављени пред уцену - или ћемо прећи на услугу од 100-150 евра месечно, или ће нам обрисати садржај, јер, наводно, стварамо проблеме осталима са којима делимо хостинг на истом серверу. Тих дана, без икакве најаве, сајт је у два или три наврата суспендован на више сати. У тим околностима, у помоћ нам је прискочио пријатељ Порекла и уступио место на свом серверу и то без накнаде. Предузели смо одређене мере заштите и сајт је сад колико толико у сигурним рукама.
Да, ми за основни сајт користимо wordpress тему (није бесплатна, коштала нас је око 50 долара) и она такође није без својих ограничења. Али, за сада немамо могућности да креирамо сопствени софтвер, мада имамо доста добрих идеја како би сајт заправо требао да изгледа. Сам форум је на другој, бесплатној платформи (simplemachines forum) и он, за сада, задовољава наше потребе. Што се тиче Српског ДНК пројекта, он је постављен на једну бесплатну wordpress тему, с тим да је сама табела ДНК пројекта креација нашег члана и шефа развојног тима Милоша Ћетковића.
Захваљујем још једном на помоћи, мада ми стварно није била намера да својим обраћањем на то подстакнем било кога. Сви који су већ више од три године са мном у редовној комуникацији знају да никад никог нисам опомињао да би било добро плаћати чланарину, која је, уз скромне приходе од огласа и донација (видели сте колике), једини извор прихода за одржавање сајта. С друге стране, кад год сам био у могућности помогао сам сваком сараднику да дође до литературе, или добије попуст за тестирање (без плаћања чланарине). Тако ће бити и убудуће, док ми, који стојимо иза свега (`администратори`) будемо имали воље и снаге, да уз наше редовне послове и проблеме, радимо и на овом подухвату. Који није ни мој, ни Синишин, већ подухват свих нас. И ништа ми није већа плата ни помоћ од оног кад овде или на порталу прочитам да неко од вас напише `на нашем форуму`, `на нашем порталу`. Тада све ово добија свој смисао. И зато ово и није приватни подухват, иза којег стоји нека фирма, већ подухват људи окупљених у удружењу грађана, сједињених у љубави према родословљу, прецима. Подухват људи различитих професија, често веома удаљених. И зато се друштво и зове тако, `лаички`: Друштво српских родословаца "Порекло". И ма колико да смо сви аматери у овоме, сигуран сам да су нам досадашња достигнућа изнад тог нашег ограничења. Тако ћемо и наставити. Свему упркос.
Јовица Кртинић, председник Друштва
 
« Последња измена: Септембар 20, 2015, 10:03:02 пре подне админ »

I-P109

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1019 послато: Септембар 20, 2015, 10:07:16 пре подне »
Da li postoji potreba za prelaskom na neki drugi hosting ili je sadašnje rešenje trajno?