Аутор Тема: Српски ДНК дан 2015  (Прочитано 176773 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #120 послато: Септембар 25, 2015, 03:16:42 поподне »
Судећи по Милићевој слави, могао би бити пореклом Васојевић.
Васојевићи су од средине 19. века населили једно шекуларско село (Мезгале).

Не знам, не изгледа ми овај њихов хаплотип превише блиско Васојевићком, мада ништа није искључено.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #121 послато: Септембар 25, 2015, 03:19:04 поподне »


Тестиран је један Милатовић као динарик јужни. Писали смо о њему на теми „Нови тестирани...“ Није сасвим поуздано да је баш од Милатовића из Бјелопавлића, знамо само да је из ЦГ, па је врло извесно да јесте.
Не знам зашто га нема (или ја не могу да га нађем) у табели Српског ДНК пројекта.


Овај Милатовић се изгледа повукао са свих иностраних пројеката. Не знам да ли сам негдје успио да сачувам његове стр резултате. Колико се сјећам нисмо 100% потврдили да је од Милатовића из Зете.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #122 послато: Септембар 25, 2015, 03:22:37 поподне »
Овај Милатовић се изгледа повукао са свих иностраних пројеката. Не знам да ли сам негдје успио да сачувам његове стр резултате. Колико се сјећам нисмо 100% потврдили да је од Милатовића из Зете.

Да, нагађали смо да би могао бити од бјелопавлићких Милатовића, јер је имао хаплотип близак Озринићима, ако се добро сећам.
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #123 послато: Септембар 25, 2015, 03:24:16 поподне »
Pozdrav svima! Ja sam Aleksandar Knez i moj deda se prezivao Arnaut, naravno poreklom iz sela Kosore. Par rođaka i ja radimo na istraživanju i genetici Arnauta iz Kosora. Pomenutog Mihaila Arnauta smo nagovorili na testiranje da bismo potvrdili stepen srodstva, za koji smo putem rodoslova koji imamo do sada mislili da je blizu tj. tu negde oko doseljavanja u Kosore negde oko 1700 godine.
Može li neko da mi kaže kolika je vremenska udaljenost od zajedničkog pretka? Imamo na tri markera odstupanja za po jedan. Znači, na DYS 458, ja imam 15, a Mihailo 16; na DYS 19, ja imam takođe 15, Mihailo 16; i na DYS 393, ja imam 13, Mihailo 14.
Hvala svima!

Александре,
 
има мало више мутација за једну породицу истог презимена из истог села, али у суштини није ништа неуобичајено. Зато сам и написао да је то презиме Арнаут као и сам род нешто старији. Удаљеност до заједничког претка се заснива на степенима вјероватноће мутација и не може се скроз тачно одредити већ се добија неки најизвјеснији резултат. Користили смо овдје калкулатор који је Невски направио, па ће неко већ провући твоје резулате.

Претпостављам да си ти раније тестирани Арнаут са надимком Кнез. Моје је питање пошто имамо два резултата за Кнеза, један из Београдске лабораторије, један из Фтдна, да ли су то оба твоја резулатат само рађена у различитим лабораторијама и на различитим маркерима, пошто видим да су резултати идентични?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #124 послато: Септембар 25, 2015, 03:43:49 поподне »
ЗА СИНИШУ

Синиша, молим те, да ли имаш адресе од:
Новаковића, Малешића, Ђаловића,Топаловића,Костића,Ђоловића, Бабца и како бих могао ступити у контакт са њима?

Вито, вама најближи хаплотип је хаплотип Глушчевића, католика из Метковића, који зна да је поријеклом од Глушаца Глушчевића из Црне Горе. Глушчевићи има и на сјеверу Црне Горе у Каменој Гори код Пријепоља и ту славе Ђурђевдан. Глушчевићи у Нудолу код Грахова славе Аранђеловдан. Као сродни Глушцима и Глушчевићима помињу се Радовићи на Лукову код Никшића, као и Радовићи Мауни код Никшића. Мислим да бисте ту требали тражити неку везу за ваше Радовиће. Поготово што је област између Никшића, Грахова и Чева најкарактеристичнија област за И2а Динарик Југ.

Ван мреже Алекнез

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #125 послато: Септембар 25, 2015, 03:50:38 поподне »
Александре,
 
има мало више мутација за једну породицу истог презимена из истог села, али у суштини није ништа неуобичајено. Зато сам и написао да је то презиме Арнаут као и сам род нешто старији. Удаљеност до заједничког претка се заснива на степенима вјероватноће мутација и не може се скроз тачно одредити већ се добија неки најизвјеснији резултат. Користили смо овдје калкулатор који је Невски направио, па ће неко већ провући твоје резулате.

Претпостављам да си ти раније тестирани Арнаут са надимком Кнез. Моје је питање пошто имамо два резултата за Кнеза, један из Београдске лабораторије, један из Фтдна, да ли су то оба твоја резулатат само рађена у различитим лабораторијама и на различитим маркерима, пошто видим да су резултати идентични?

Ja sam radio analizu u Beogradu, a moj rođak, znači pouzdan rođak, moj pradeda i njegov deda rođena braća, je radio preko FTDNA i zato su nam rezultati isti. On nije menjao prezime u Knez. Pokušavamo da nagovorimo i druge Arnaute iz preostale dve porodice iz Kosora da urade testiranje, da bismo utvrdili ko je kome bliži a ko dalji, jer smo mislili da svi imamo zajedničkog pretka od doseljavanja u Kosore, a to je od pre 250-300 godina... Ovaj najnoviji rezultat to demantuje ili ne?!

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #126 послато: Септембар 25, 2015, 03:57:08 поподне »
Pokušavamo da nagovorimo i druge Arnaute iz preostale dve porodice iz Kosora da urade testiranje, da bismo utvrdili ko je kome bliži a ko dalji, jer smo mislili da svi imamo zajedničkog pretka od doseljavanja u Kosore, a to je od pre 250-300 godina...

Јел знате одакле сте дошли?
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Алекнез

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #127 послато: Септембар 25, 2015, 04:02:20 поподне »
Verovatno iz Hercegovine, mada neki istraživači kažu možda iz Bosne. Pre toga verovatno iz Kuča... za sada nemam potvrđene podatke odakle je to bilo. Imam podatke nekog istraživača amatera iz Zemuna, koji mi je istražio da potičemo od starog plemena Mataruga sa obala Skadarskog jezera i da smo preko Kuča došli u Hercegovinu. Kaže još da nam je staro prezime Glušac i stara slava Mala Gospojina.

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #128 послато: Септембар 25, 2015, 04:11:01 поподне »
Meni je deda pričao da potičemo iz Kuča, selo Orahovo. menjali su slavu moji preci, jer su neko vreme živeli na području plemena Vasojeviči. Priča je da su ubili nekog turčina pri prvom naseljavanju Metohije, pa su otišli u Vasojeviće. Posle su se ponovo vratili u Metohiju. Iz kuča se u Metohiju po dedinoj priči doselio moj navrndeda, negde u prvoj polovini 19. veka .
И посљедњи за данас.

Милић из Коша код Истока у Метохији.Слави Аранђеловдан. Припада хаплогрупи Е-V13. Нема ни он блиских поклапања, али чини се да му је од наших хаплотипова најближи Шекуларац из Александровца. Презиме Шекуларац је свакако добила породица поријеклом из Шекулара, који опет није далеко од Метохије и Истока, тако да нека веза ту вјероватно постоји. Питање је из ког шекуларског братства би могао бити овај Шекуларац, а вјероватно и Милић.

13   25   13   10   16   19   12   13   11   30   15   14   20   11   17   20   18   10   22   12   12   22   13

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #129 послато: Септембар 25, 2015, 04:17:10 поподне »
Verovatno iz Hercegovine, mada neki istraživači kažu možda iz Bosne. Pre toga verovatno iz Kuča... za sada nemam potvrđene podatke odakle je to bilo. Imam podatke nekog istraživača amatera iz Zemuna, koji mi je istražio da potičemo od starog plemena Mataruga sa obala Skadarskog jezera i da smo preko Kuča došli u Hercegovinu. Kaže još da nam je staro prezime Glušac i stara slava Mala Gospojina.

Можда сте од Билећких Глушаца.
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #130 послато: Септембар 25, 2015, 04:22:21 поподне »
За Милића и Кнеза,
С обзиром да највећи број форумаша користи ћирилично писмо, било би лепо да не одступамо од тога. Порекло је прибежиште оних који држе до свог идентитета и где се углавном користи наше лепо писмо. Ред је да то негујемо. Не замерите.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #131 послато: Септембар 25, 2015, 05:06:09 поподне »
Meni je deda pričao da potičemo iz Kuča, selo Orahovo. menjali su slavu moji preci, jer su neko vreme živeli na području plemena Vasojeviči. Priča je da su ubili nekog turčina pri prvom naseljavanju Metohije, pa su otišli u Vasojeviće. Posle su se ponovo vratili u Metohiju. Iz kuča se u Metohiju po dedinoj priči doselio moj navrndeda, negde u prvoj polovini 19. veka .

Милићи из Куча (Орахово) су пореклом Мрњавчићи. Потичу од гране Ђурђевића, исто као и Вујошевићи (браћа Милија и Вујош). Од Милића воде порекло Ганићи.

Ово би значило да су Милићи веома блиски Мрњавчићима, али хаплотип већ на 12 маркера показује нека одступања.

Мрњавчићи: 13 24 13 10 16-17 11 13 12 13 11 31

Милићи:       13 25 13 10 16-19 ? ? 12 13 11 30   

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #132 послато: Септембар 25, 2015, 06:18:08 поподне »
За Милића и Кнеза,
С обзиром да највећи број форумаша користи ћирилично писмо, било би лепо да не одступамо од тога. Порекло је прибежиште оних који држе до свог идентитета и где се углавном користи наше лепо писмо. Ред је да то негујемо. Не замерите.

Подржавам :)
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #133 послато: Септембар 25, 2015, 06:28:46 поподне »
Подржавам :)

Значи сада се добија минус - ако се подржава ћирилица, невероватно!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #134 послато: Септембар 25, 2015, 06:48:02 поподне »
Значи сада се добија минус - ако се подржава ћирилица, невероватно!

Овдѣ би трѣбало искључити знакове више и мање. Неко их злоупотрѣбљава. И дайем пуну подржку позиву учестникомъ за употрѣбу нашега, а не туђега писма. Мислим да бисмо страно писмо трѣбали дозвољавати само ако поред њега има прѣвод и на наше.

Морам додати да ми свиђа твойе "змайевах" у подпису.  :) Дадох ти потврдни знак за њега.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #135 послато: Септембар 25, 2015, 06:52:39 поподне »
Овдѣ би трѣбало искључити знакове више и мање. Неко их злоупотрѣбљава. И дайем пуну подржку позиву учестникомъ за употрѣбу нашега, а не туђега писма. Мислим да бисмо страно писмо трѣбали дозвољавати само ако поред њега има прѣвод и на наше.

Морам додати да ми свиђа твойе "змайевах" у подпису.  :) Дадох ти потврдни знак за њега.

Хвала Невски, жив био! Ти си прави змај :)
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #136 послато: Септембар 25, 2015, 08:03:25 поподне »
ЗА  СИНИШУ

Синиша, молим те проанализирај ми добро моје налазе, а када будеш добро и детаљно проанализирао, онда чу се јавити са мојим детаљним истраживањем ових Радовића и Радовића из Фоче, Ђурђевштака.
Да ли могу Дробњаци да имају и друге ХГ, или је ова ХГ коју си одредио за Дробњак непромјењива.
Хвала ти на стрпљењу и одговору.

Поздрав
Вито Радовић из Улциња

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #137 послато: Септембар 25, 2015, 08:10:13 поподне »
Синиша,

Хвала ти на овом тексту:


"Вито, вама најближи хаплотип је хаплотип Глушчевића, католика из Метковића, који зна да је поријеклом од Глушаца Глушчевића из Црне Горе. Глушчевићи има и на сјеверу Црне Горе у Каменој Гори код Пријепоља и ту славе Ђурђевдан. Глушчевићи у Нудолу код Грахова славе Аранђеловдан. Као сродни Глушцима и Глушчевићима помињу се Радовићи на Лукову код Никшића, као и Радовићи Мауни код Никшића. Мислим да бисте ту требали тражити неку везу за ваше Радовиће. Поготово што је област између Никшића, Грахова и Чева најкарактеристичнија област за И2а Динарик Југ.


О овим Радовићама сам писао подоста, а баш прије неки дан ми је био овдје човјек из Лукова код Никшића и донијо ми доста материјала о Радовићима из Лукова и околине Никшића.
Да ли има још неко да има ову групу, а да је из околине Никшића?

Велики поздрав
Вито Радовић
из Улциња


I-P109

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #138 послато: Септембар 25, 2015, 08:14:09 поподне »
ЗА  СИНИШУ

Синиша, молим те проанализирај ми добро моје налазе, а када будеш добро и детаљно проанализирао, онда чу се јавити са мојим детаљним истраживањем ових Радовића и Радовића из Фоче, Ђурђевштака.
Да ли могу Дробњаци да имају и друге ХГ, или је ова ХГ коју си одредио за Дробњак непромјењива.
Хвала ти на стрпљењу и одговору.

Поздрав
Вито Радовић из Улциња


Ovo je pomalo kao pitanje da li svi Dorćolci imaju istu haplogrupu. Nijedna teritorijalno-organizaciona celina nije sačinjena od pripadnika iste muške linije. Dešava se po prirodnim zakomernostima da neka linija bude brojnija u odnosu na druge. To je suština tzv. founder effect-a - uvek mora postojati neka grupa brojnija od ostalih, ali uvek uz nju postoje i druge koje sve zajedno čine članove određene teritorijalno-organizacione celine.

Juče Drobnjak, danas Dorćolac, sutra Njujorčanin, prekosutra možda Marsovac. U stvarnosti dejstvuje neprekidna dinamika.

I-P109

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #139 послато: Септембар 25, 2015, 08:15:32 поподне »
*zakonomernostima (i dalje ne vidim edit opciju).