Аутор Тема: Српски ДНК дан 2015  (Прочитано 175488 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #20 послато: Септембар 14, 2015, 08:33:20 пре подне »
Е, па срећна нам годишњица и срећан рад данас!
 
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #21 послато: Септембар 14, 2015, 01:13:52 поподне »
Поред честитака за први србски ДНК дан, такође желим честитати мени и свим осталим учестникомъ нашега разговаралишта дан светога Александра Невскога, односно мене. :-) Нарочито људим данас славећим нашега свеца. Себи за свой дан желим много штошта, али бих овдѣ издвойио жељу да се у земљи у койой живимо прѣстане са прогоном нашега писма, койи се може поредити само са прогоном у врѣме усташке НДХ. Наше писмо йе данас забрањено на много мѣст (по ко зна койи пут ћу наброяти само "Темпо", "Метро", "ДИС", "Роду", "Лагуну"... , койи сви смишљено сатиру наше писмо).

Йош нешто морам рећи, наш данашњи двоструки празнични дан Содома и Гомора прогласише за први дан такозване "Недѣље поноса", током койе ће се болестни и изопачени смрад содомски иживљавати над поштенима и пристойнима грађанима, рецимо недѣљном забраном кретања по срѣдишти Београда. Све йе то тешка уврѣда за нас, обичне и богобояжљиве људе. Позивам ве да поводом тога и ви дигнете свой глас.

Надам се да уредништво неће обрисати мойе писание.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #22 послато: Септембар 14, 2015, 01:47:20 поподне »
Поред честитака за први србски ДНК дан, такође желим честитати мени и свим осталим учестникомъ нашега разговаралишта дан светога Александра Невскога, односно мене. :-)

Срећан ти имендан, Невски! (са малим закашњењем)


Йош нешто морам рећи, наш данашњи двоструки празнични дан Содома и Гомора прогласише за први дан такозване "Недѣље поноса", током койе ће се болестни и изопачени смрад содомски иживљавати над поштенима и пристойнима грађанима, рецимо недѣљном забраном кретања по срѣдишти Београда. Све йе то тешка уврѣда за нас, обичне и богобояжљиве људе. Позивам ве да поводом тога и ви дигнете свой глас.

Шта рећи, последња времена су близу....
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #23 послато: Септембар 14, 2015, 02:08:10 поподне »
Такође честитам свим родословцима и генетичарима Српски ДНК дан. Желим сваки успех свима који на овом пројекту учествују. А надам се да ће тренд интересовања за пореклом српских корена и даље наставити да расте. Живи били и срећно данас онима који су пошли да се тестирају.

Александру Невском честитке поводом дана светог Александра Невског и на беседи којом нас је поздравио тим поводом.  :)



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #24 послато: Септембар 14, 2015, 03:18:38 поподне »
Ево и ја се придружујем честиткама за први српски ДНК дан.

Уједно поздрављам нашег Александра Невског, великог и искреног борца за понос и вјерност  роду своме и вјери нашој.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #25 послато: Септембар 14, 2015, 03:56:27 поподне »
Захваљуйем се свим мене подржавшим поводом данашњих празника.
А сада идем у ДНК Срѣдиште, прѣдати узорке на обраду. :D
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #26 послато: Септембар 15, 2015, 08:20:49 пре подне »
Kad se mogu očekivati prvi rezultati? Postajemo nestrpljivi :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #27 послато: Септембар 15, 2015, 09:39:30 пре подне »
Kad se mogu očekivati prvi rezultati? Postajemo nestrpljivi :)

Ја сам нестрпљив још од објављивања књиге са резултатима из Пријепоља, Уба и Београда, а о јулском тестирању у Београду да не говорим. Па сад и ово...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #28 послато: Септембар 15, 2015, 10:18:37 пре подне »
Јел се зна колико је људи јуче тестирано?

Надам се да ће бити неки Н!

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #29 послато: Септембар 15, 2015, 11:45:18 пре подне »
Молим за помоћ! Желио бих да прочитам књигу Мемоари Живка Црногорчевића, АНУБиХ, Сарајево 1966. године.
Унапријед захвалан Александар Стефановић

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #30 послато: Септембар 15, 2015, 11:58:10 поподне »
Најпре извињење због данашњих техничких проблема у раду форума Порекло (отуда и овај закаснели одговор). Сад све функционише.
Што се тиче јучерашњег Српског ДНК дана, прошло је изнад свих очекивања. Првог дана су тестирана 52 појединца, а очекујемо да наредних дана (до петка) пристигне поштом још бар десетак узорака. То значи да смо у једној акцији прикупили скоро 10 одсто од постојећег броја тестираних на табели Српског ДНК пројекта.
Прве резултате можемо очекивати већ крајем ове недеље.
Прочитајте више на: http://www.poreklo.rs/2015/09/15/na-srpski-dnk-dan-preko-50-pojedinaca-testiralo-svoje-geneticko-praporeklo/

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #31 послато: Септембар 16, 2015, 09:57:58 поподне »
Сјајна вест!

И ја сам један од ових што једва чекају своје резултате.  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #32 послато: Септембар 20, 2015, 12:54:49 поподне »
Кратак извештај:
На Српски ДНК дан тестирало се 58 људи. Очекујемо да ће први резултати бити познати наредних дана.
Предлог: Да дневно објављујемо на форуму ограничен број резултата (од 3 до 5) како би их што детаљније анализирали кроз дискусију?
Иначе, на тестирању су се појавили и појединци који се претходно нису пријавили на одговарајући начин, а пошто се до дан данас нису јавили, молим их да се јаве на [email protected]
Реч је о следећим појединцима:
Б. Шербула
С. Младеновић
Такође, регистрована је уплата на име: Иван Зелекарић, али немам повратну информацију да се ико са тим именом тестирао.
Иначе, за тестирање се укупно пријавило 67 људи (плус ова тројица за коју немамо ближе податке).
Такође, у понедељак су се тестирала двојица која нису искористила попуст од 5.500 динара, али са чијим резултатима ћемо располагати.
Дакле, свеукупно, очекујемо да ћемо у току наредне недеље, а најкасније до 30. септембра имати 60 нових хаплотипова у бази Српског ДНК пројекта.
« Последња измена: Септембар 20, 2015, 01:46:10 поподне админ »

На мрежи Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #33 послато: Септембар 20, 2015, 01:15:15 поподне »
Слажем се са предлогом.3-5 резултата на дневном нивоу је приличан број за дискусију,и више од тога би било тешко испратити.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #34 послато: Септембар 20, 2015, 01:30:31 поподне »
Ја мислим да је боље качити по петоро или више, ако буде по 3, има да се развуче на 20 дана, што је много

Ван мреже Алексеј

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
  • Г2а Л497
    • Волим Сурдулицу
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #35 послато: Септембар 20, 2015, 01:58:51 поподне »
Како год да се одлучи,само нека буде што пре, нестрпљив сам!
https://волим-сурдулицу.срб

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #36 послато: Септембар 20, 2015, 02:06:50 поподне »
Предложио бих да се резултати објављују на овој теми а не на "нови тестирани на СДНКП" како бисмо овде дискутовали само о њима и наравно придружујем се Алексеју у позиву да што пре крену да се објављују резултати

Radonić II

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #37 послато: Септембар 20, 2015, 02:15:18 поподне »
Problem je što svi jedva čekaju da vide svoje rezultate. Samo objavljivanje od 3-5 ljudi je ok, ali jedino ako bi se ljudi mogli prethodno obavestiti koji su im rezultati. Drugi način je da se objave svi dostupni rezultati, a onda, postepeno, oni koji bi naknadno dolazili. To bi smanjilo nervozu preteranog čekanja. Ne verujem da bi to prebrzo potrošilo nove informacije. U trenucima dokolice i nedostatka novih rezultata sigurno bi se vraćali onom što nismo temeljito proradili.
Rezultati mogu biti objavljeni i na ovoj temi, mada pretpostavljam da će se brzo preneti po temama o određenoj grupi ili određenom rodu ili kraju.
Da li će negde biti moguće podići papirne rezultate? Ili makar fotografiju rezultata DNK centra, da imam što da pokažem čoveku da ne ispadne da izmišljam.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #38 послато: Септембар 20, 2015, 03:04:24 поподне »
Подразумева се да ће сви који су тестирани одмах по добијању резултата бити обавештени. Највећи број тестираних нису активни на форуму, тако да за почетак свакако можемо ставити акценат на резултате оних који су регистровани на форуму.
Ми ћемо свакако све тестиране упутити на форум као место где ће се дискутовати о резултатима.
Дакле, отуда је предлог да идемо постепено са резултатима, како би сваки добио довољну пажњу. Наравно, увек остаје могућност да се нешто дода убудуће.
Иначе, мислим да је најбоље да отворимо посебну категорију Српски ДНК дан, а да онда направимо теме за свако презиме.

Radonić II

  • Гост
Одг: Српски ДНК дан 2015
« Одговор #39 послато: Септембар 20, 2015, 04:19:28 поподне »
Ok, što se mene tiče može tako.