Аутор Тема: Географски распоред хаплогрупа  (Прочитано 126582 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #200 послато: Мај 23, 2017, 04:58:55 поподне »
Па хајде онда да избацимо Куче, Бјелопавлиће, Васојевиће... и све генетски повезане Е1б родове по том критеријуму. Не видим по чему они статистички вриједе више од Аврамијевштака. Генерално тих Аврамијевшатака има доста на потезу источне Босне и западне Србије и засигурно нису једини Р1а родови тамо. И нормално кад се подргнем тестирању да очекујем припадност одређеној хаплогрупи, подграни итд. Нико се не тестира неплански. Дакле, понављам, не ради се о статистици Срба, већ о статистици пројекта, то су двије различите ствари. За статистику Срба, морали би се сви Срби тестирати, а у статистици пројекта сваки тестирани је једанко важан и не би требао да буде изузет из статистике.

Или не капираш, или не желиш да разумеш. Нису ови које си побројао баш плански тестирани. То су углавном људи чије резултате налазимо у разним базама, а онда их на основу блискости маркера сврставамо у овај или онај род.

Плански тестирани родови су они код којих постоји циљано тестирање породица за које се са великом сигурношћу може рећи да су део тог истог рода. Тако може доћи до дизбаланса, тј. неки родови, односно подгране које нису превише заступљене, могу бити амбормално заступљене у појединим областима. Такве наравно треба избацити из статистике.

У нашем пројекту има неколико таквих групација. Најпознатији и најбројнији су свакако Аврамијевштаци R1a-L1280 и мацуре I1-Z63. Има и нешто Рајевића E-V13.

Не знам који пут ово треба да се препричава. Можда би ови који су спровели то тестирање требали да дају кратак "туториал" због ових разноразних који се "хватају" за статистику днк пројекта. :)

Наравно да није реално и да поново лупеташ. 85 би било довољно нпр. само за Добој, али под условом да се ради по утврђеним методолошким критеријумима, а не онако да се људи "с улице" тестирају. Да не говорим о политичкој позадини тог Приморчевог истраживања које га у старту дискредитује по питању релевантности.

Џаба ја пишем пола сата када не постоји могућност да схватиш.

Ти апсолутно ниси компетентан да говориш о томе које је истраживање релевантно, које не. Још један у мору потпуно небитних ликова покушава да прогура своје жеље. Није први, а ни последњи пут на овом форуму. Срећом, ту су днк истраживања. :)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #201 послато: Мај 23, 2017, 05:01:16 поподне »
Ево и Европе, могу још да исправим, и нисам написао легенду. Али таман да ми помогнете са сугестијама. :)


Ау, не верујем да је нека мапа одрађена на овај начин...не постоји прецизнији и јаснији начин да се ово прикаже осим линијама и позадином...Ово да заштитиш ауторским правима :) Све јасно, прегледно...То је то

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #202 послато: Мај 23, 2017, 05:55:48 поподне »
Или не капираш, или не желиш да разумеш. Нису ови које си побројао баш плански тестирани. То су углавном људи чије резултате налазимо у разним базама, а онда их на основу блискости маркера сврставамо у овај или онај род.

Плански тестирани родови су они код којих постоји циљано тестирање породица за које се са великом сигурношћу може рећи да су део тог истог рода. Тако може доћи до дизбаланса, тј. неки родови, односно подгране које нису превише заступљене, могу бити амбормално заступљене у појединим областима. Такве наравно треба избацити из статистике.

У нашем пројекту има неколико таквих групација. Најпознатији и најбројнији су свакако Аврамијевштаци R1a-L1280 и мацуре I1-Z63. Има и нешто Рајевића E-V13.

Не знам који пут ово треба да се препричава. Можда би ови који су спровели то тестирање требали да дају кратак "туториал" због ових разноразних који се "хватају" за статистику днк пројекта. :)

Џаба ја пишем пола сата када не постоји могућност да схватиш.

Ти апсолутно ниси компетентан да говориш о томе које је истраживање релевантно, које не. Још један у мору потпуно небитних ликова покушава да прогура своје жеље. Није први, а ни последњи пут на овом форуму. Срећом, ту су днк истраживања. :)

Ма, пусти.
Ја не знам откуд ти снаге да се толико замараш. Видиш да нема ама баш никакве вајде.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #203 послато: Мај 23, 2017, 05:57:02 поподне »
Ево и Европе, могу још да исправим, и нисам написао легенду. Али таман да ми помогнете са сугестијама. :)



Свака част, мајсторе.
Ово је вероватно најбоља ХГ карта Европе на читавом интернету.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

nikolic

  • Гост
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #204 послато: Мај 23, 2017, 06:19:55 поподне »
На мапи је приказано значајно присуство хаплогрупе И2а на северу Албаније. Моје питање је на основу којих података и који су то родови/племена за које је утврђено да носе ову хаплогрупу? Знам за Тоске на југу, шта је са севером...

Ван мреже Српска14

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
  • R1a-Z280>YP4278
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #205 послато: Мај 23, 2017, 07:03:20 поподне »
Или не капираш, или не желиш да разумеш. Нису ови које си побројао баш плански тестирани. То су углавном људи чије резултате налазимо у разним базама, а онда их на основу блискости маркера сврставамо у овај или онај род.

Плански тестирани родови су они код којих постоји циљано тестирање породица за које се са великом сигурношћу може рећи да су део тог истог рода. Тако може доћи до дизбаланса, тј. неки родови, односно подгране које нису превише заступљене, могу бити амбормално заступљене у појединим областима. Такве наравно треба избацити из статистике.

У нашем пројекту има неколико таквих групација. Најпознатији и најбројнији су свакако Аврамијевштаци R1a-L1280 и мацуре I1-Z63. Има и нешто Рајевића E-V13.

Не знам који пут ово треба да се препричава. Можда би ови који су спровели то тестирање требали да дају кратак "туториал" због ових разноразних који се "хватају" за статистику днк пројекта. :)

Џаба ја пишем пола сата када не постоји могућност да схватиш.

Ти апсолутно ниси компетентан да говориш о томе које је истраживање релевантно, које не. Још један у мору потпуно небитних ликова покушава да прогура своје жеље. Није први, а ни последњи пут на овом форуму. Срећом, ту су днк истраживања. :)

И ја кажем, срећом ту су резултати и јавне базе које омогућавају свакоме (па и мени) да на основу њих направи реалну статистику. А што се тиче Куча, Васојевића, Пипера, Бјелопавлића....Да да, иначе нису знали да су Васојевићи, Кучи, Пипери, Бјелопавлићи...
И нису несразмјерно похрлили да се тестирају, јер су Црногорци опсједнути сопственим поријеклом, док пола Србије остаје практично без тестираних...

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #206 послато: Мај 23, 2017, 08:11:52 поподне »
Ау, не верујем да је нека мапа одрађена на овај начин...не постоји прецизнији и јаснији начин да се ово прикаже осим линијама и позадином...Ово да заштитиш ауторским правима :) Све јасно, прегледно...То је то
Хвала! драго ми је да ти се допада. :)))

Ван мреже Visoka Krajina

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 41
  • Hg I2-P908 A Rh-
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #207 послато: Мај 23, 2017, 08:13:21 поподне »
Свака част, мајсторе.
Ово је вероватно најбоља ХГ карта Европе на читавом интернету.
Драго ми је ако тако мислиш. Но вероватно је још неко урадио. Нећете веровати, ја сам је урадио  пре 2-3 године. ;)

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #208 послато: Јун 05, 2017, 05:37:23 поподне »
Поздрав свима!
ја сам направио ову интерактивну карту коју спомиње Срђан. намучих се неколико дана, но надам се да је вредело. Било би ми драго да напишете сугестије, примедбе, које ћу врло радо, без икакве сујете исправити! Ево са последњим иземенама  и вашим сугестијама од данас:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1wwjoGcOmde_vAMgn37DN9cd0Qrg&ll=44.06891234105001%2C17.67010681345664&z=8

Придружујем се похвалама. Одлична и корисна карта.

Једна мала корекција. Локација Црвеног Брега (Цветковић - R1a YP4278) је на следећим координатама: 43.281048, 22.217799


На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #209 послато: Јун 05, 2017, 06:14:48 поподне »
Свака част, мајсторе.
Ово је вероватно најбоља ХГ карта Европе на читавом интернету.

Слажем се, нисам видео прецизнију генетску карту целог континента до сада. Свака част!

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #210 послато: Јун 26, 2017, 10:12:33 поподне »
Једна симпатична карта која показује неку уопштену слику најзаступљенијих хаплогрупа

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #211 послато: Јун 26, 2017, 10:49:57 поподне »
По мом неком мишлјенју германи и словени дасу иста племена као словене крстили су нас римљани

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #212 послато: Јун 26, 2017, 10:55:34 поподне »
Једна симпатична карта која показује неку уопштену слику најзаступљенијих хаплогрупа

Види се да је аутор користио ону табелу са eupedia.com као главни (вероватно и једини) извор. :) 

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #213 послато: Јул 01, 2017, 08:10:14 поподне »
Једна симпатична карта која показује неку уопштену слику најзаступљенијих хаплогрупа


Eво шта се дешава када се ствари максимално поједноставе и пренесу путем домаћих интернет портала. Део са коментарима испод текста не препоручујем за читање.  ;D
Линк:
EVO KO SU NAM PRAVA BRAĆA: Ovako bi izgledale granice Evrope, da se delimo po DNK!
« Последња измена: Јул 01, 2017, 08:12:23 поподне Sergio »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #214 послато: Јул 01, 2017, 11:03:08 поподне »
Eво шта се дешава када се ствари максимално поједноставе и пренесу путем домаћих интернет портала. Део са коментарима испод текста не препоручујем за читање.  ;D
Линк:
EVO KO SU NAM PRAVA BRAĆA: Ovako bi izgledale granice Evrope, da se delimo po DNK!

Оно кад се споје необразованост, безобразлук, одсуство било какве жеље за истраживањем, поједноствљење, сензационализам, и читалаштво које има два разреда основне школе и које углавном занима шта је ноћас радила Сораја и да ли Станија снима нову песму.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

На мрежи Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3391
  • Васојевић
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #215 послато: Август 19, 2017, 09:32:52 поподне »
Наиђох данас на једну доста добру генетску карту Европе и суседних подручја. Можда грешим, али мислим да није постављана до сада на форуму.




Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #216 послато: Август 20, 2017, 02:37:17 пре подне »
Индо-европљани (R1a/R1b) окупирали скоро целу Европу, нешто палео-Европљана остало само на Балкану, на Сардинији и у Скандинавији!  ;D

« Последња измена: Август 20, 2017, 02:40:01 пре подне Свевлад »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #217 послато: Август 20, 2017, 03:00:41 пре подне »
А шта ћеш, једна њива више плода донесе од уловљене срне :) Доказ да је плуг јачи од стреле :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #218 послато: Август 20, 2017, 03:06:36 пре подне »
Арбини (R1b) су направили хаос на европском континенту, што би рекао Анатолиј Кљосов, а све због неке генетске мутације у вези прераде млека и млечних производа.   ;D
« Последња измена: Август 20, 2017, 03:10:33 пре подне Свевлад »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Географски распоред хаплогрупа
« Одговор #219 послато: Август 20, 2017, 03:11:44 пре подне »
Арбини (R1b) су направили хаос на европском континенту, што би рекао Анатолиј Кљосов, а све због неке генетске мутације у вези прераде млека и млечних производа.   ;D
Крава је пресудила :)