Аутор Тема: Генетичко поријекло Срба  (Прочитано 455335 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #500 послато: Мај 27, 2017, 05:50:05 поподне »
Настављаш ти по старом, не вреди. :) На основу чега си закључио да их је прогласио Илирима? Албанци нису ни поменути овде, али не вреди, свако види оно што жели.

То што су Илири (коју год да су хг носили изворно) апсорбовали у себе вероватно и добар део балканске E-V13, или J2-M241, не значи да су Албанци Илири и обрнуто. Ако може мало шире да се гледа, било би супер.
Откуд Албанцима аутосомално 28,65% кавкаске генетике (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ако немају никакве везе са Кавказом?    Албанци имају више какваске генетике од околних народа!  :o


Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #501 послато: Мај 27, 2017, 05:52:14 поподне »
Откуд Албанцима аутосомално 28,65% кавкаске генетике (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ако немају никакве везе са Кавказом?     Имају знатно више какваске генетике од околних народа!  :o
''Кавкаска'' генетика у многим аутосомалним рачуначима представља неолитски и медитерански уплив.  :P
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #502 послато: Мај 27, 2017, 05:54:51 поподне »
Откуд Албанцима аутосомално 28,65% кавкаске генетике (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ако немају никакве везе са Кавказом?    Албанци имају више какваске генетике од околних народа!  :o

Ко помену Кавказ? Да ли схваташ да си оним постом практично угурао све R1b и E-V13 у Албанце.

Тај Кавказ осликава староседелачку компоненту. Имају га и Јужни Словени +20%, у зависности од програма, зашто га не би имали Албанци +25%??


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #503 послато: Мај 27, 2017, 05:56:16 поподне »
''Кавкаска'' генетика у многим аутосомалним рачуначима представља неолитски и медитерански уплив.  :P
Овде је медитеранска генетика (Atlantic_Med) одвојена од кавкаске (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #504 послато: Мај 27, 2017, 05:58:19 поподне »
Овде је медитеранска генетика (Atlantic_Med) одвојена од кавкаске (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0
Само име ти говори шта представља 'Атлантик мед', дакле западни медитеран.

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #505 послато: Мај 27, 2017, 06:00:06 поподне »
Откуд Албанцима аутосомално 28,65% кавкаске генетике (Caucasus) www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0 ако немају никакве везе са Кавказом?    Албанци имају више какваске генетике од околних народа!  :o

Peзултaт jeднoг Aлбaнцa кojи je J2b-M241


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #506 послато: Мај 27, 2017, 06:05:31 поподне »
Зато што је међу Илирима било и E-V13, а то је очито хг резервисана само за Албанце. То је стварно за сузе.
То да ли било међу Илирима и колико, сазнаћемо тек кад се извуче Y ДНК из илирских некропола, као што су недавно генетски обрађени много старији скелети из Старчевачке културе.

Кад сам ја рекао да албанци имају ауторска права на E-V13? 
Ја сматрам да је E-V13 ушла у албански национални корпус асимилацијом некод другог народа, а да су прото-албански маркери R1b-BY611 и J2b2.


Ван мреже Dr Vlasic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 18
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #507 послато: Мај 27, 2017, 06:07:14 поподне »
Тако је, о Илирском револту 6 - 9 г н.е.
Па значи слаземо се да је народ опстао, и штовише добио више права него је имао.
Исто да је из тог народа касније дошло доста царева, међу којима и неки најмоћнији. Значи да је био релативно добро заступљен y свим областима власти укључујући војску. Ти људи на високим позицијама су без сумње говорили латински. Мени то не звуци нелогичо....Није логично да је остатак народа по теренима који су и дан данас неприступачни добар дио године научили потпуно страни језик и одбацили свој за тако кратко време или било које време уопште.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2339
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #508 послато: Мај 27, 2017, 06:09:38 поподне »
То да ли било међу Илирима и колико, сазнаћемо тек кад се извуче Y ДНК из илирских некропола, као што су недавно генетски обрађени много старији скелети из Старчевачке културе.

Кад сам ја рекао да албанци имају ауторска права на E-V13? 
Ја сматрам да је E-V13 ушла у албански национални корпус асимилацијом некод другог народа, а да су прото-албански маркери R1b-BY611 и J2b2.

Да ли си нашао тај R1b-BY611 на Кавказу?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #509 послато: Мај 27, 2017, 06:12:34 поподне »
То да ли било међу Илирима и колико, сазнаћемо тек кад се извуче Y ДНК из илирских некропола, као што су недавно генетски обрађени много старији скелети из Старчевачке културе.

Кад сам ја рекао да албанци имају ауторска права на E-V13?

Ја сматрам да је E-V13 ушла у албански национални корпус асимилацијом некод другог народа, а да су прото-албански маркери R1b-BY611 и J2b2.

Видећемо. Делује да те прото-илирске R1b није опстало пуно. Колико је међу њима било те неке друге, староседелачке компоненте, можемо само да нагађамо. Слажемо се да је морало бити и ње?

Ниси конкретно рекао да имај ауторска права, али на помен E-V13 међу Илирима си рекао "значи опет проглашавамо Албанце Илирима  :'( :'( :'(". Извини, можда сам ја нешто погрешно разумео. ;)


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #510 послато: Мај 27, 2017, 06:13:36 поподне »
Да ли си нашао тај R1b-BY611 на Кавказу?

А и J-M241 је тамо прилично слаба.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #511 послато: Мај 27, 2017, 06:13:50 поподне »
Peзултaт jeднoг Aлбaнцa кojи je J2b-M241


Од кад су то измислили балканску генетику?
Појам балканска генетика је смешан, кад знамо да је Балкан хиљадама година ветрометина на који су долазили и куда су пролазили разно-разни народи и са севара, и са југа, и са истока и са запада, и сви су оставили у некој мери свој генетски материјал на Балкану.
Балкан је највећи генетски бућкуриш у Европи и то "балканска генетика" може да има првенствено политичку конотацију.

Где Албанцима нестаде овај генетски бућкуриш www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0  и преко ноћи добише 99% "балканске" генетике.
« Последња измена: Мај 27, 2017, 06:16:16 поподне Свевлад »

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1944
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #512 послато: Мај 27, 2017, 06:15:13 поподне »
Ниси конкретно рекао да имај ауторска права, али на помен E-V13 међу Илирима си рекао "значи опет проглашавамо Албанце Илирима  :'( :'( :'(". Извини, можда сам ја нешто погрешно разумео. ;)
Опет проглашавање Албанаца Илирима!   :'(
Небојша, немој тако, нису биле три већ једна  :'(! :D
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #513 послато: Мај 27, 2017, 06:15:50 поподне »
Небојша, немој тако, нису биле три већ једна  :'(! :D

Додао сам три на карте. :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #514 послато: Мај 27, 2017, 06:28:28 поподне »
Видећемо. Делује да те прото-илирске R1b није опстало пуно. Колико је међу њима било те неке друге, староседелачке компоненте, можемо само да нагађамо. Слажемо се да је морало бити и ње?

Ниси конкретно рекао да имај ауторска права, али на помен E-V13 међу Илирима си рекао "значи опет проглашавамо Албанце Илирима  :'( :'( :'(". Извини, можда сам ја нешто погрешно разумео. ;)
E-V13 је распрострањена по целом Балкану па и шире, тако да је сасвим јасно да она не може бити нека албанска специфичност.

Друга ствар је R1b-BY611 која је заступљена искључиво код Албанаца, док је код других балканских народа па чак и код Грка и Цинцара (који су генетски најбижи Албанцима) има тек у траговима.
Једино код Цинцара из Андон Поција R1b-BY611 је нешто значајније заступљена, али Цинцари из Андон Поција се генетски врло разликују од осталих Цинцара, сигурно су се доста мешали са Албанцима.   
Код Грка R1b-BY611 је значајније заступљена само на Пелопонезу, а то заоставштина Арванита који су у време Османске владавине живели тамо, а после ослобођења Грчке од Турака су грцизирани.
R1b-BY611 је специфичност Албанаца и може се рећи да Албанци имају ауторска права на ту хаплогрупу, бар кад је Балкан у питању.

J2b2 је такође доста заступљеније међу Албанцима, него међу другим балканским народима.
« Последња измена: Мај 27, 2017, 06:30:30 поподне Свевлад »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2339
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #515 послато: Мај 27, 2017, 06:38:05 поподне »
E-V13 је распрострањена по целом Балкану па и шире, тако да је сасвим јасно да она не може бити нека албанска специфичност.

Друга ствар је R1b-BY611 која је заступљена искључиво код Албанаца, док је код других балканских народа па чак и код Грка и Цинцара (који су генетски најбижи Албанцима) има тек у траговима.
Једино код Цинцара из Андон Поција R1b-BY611 је нешто значајније заступљена, али Цинцари из Андон Поција се генетски врло разликују од осталих Цинцара, сигурно су се доста мешали са Албанцима.   
Код Грка R1b-BY611 је значајније заступљена само на Пелопонезу, а то заоставштина Арванита који су у време Османске владавине живели тамо, а после ослобођења Грчке од Турака су грцизирани.
R1b-BY611 је специфичност Албанаца и може се рећи да Албанци имају ауторска права на ту хаплогрупу, бар кад је Балкан у питању.

J2b2 је такође доста заступљеније међу Албанцима, него међу другим балканским народима.

Да те обавестим да је R1b-BY611 присутна код Бугара и код свих других народа Балкана. И још ниси одговорио да ли си је нашао на Кавказу, пошто кажеш да су Албанци дошли одатле.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #516 послато: Мај 27, 2017, 07:10:05 поподне »
Да те обавестим да је R1b-BY611 присутна код Бугара и код свих других народа Балкана. И још ниси одговорио да ли си је нашао на Кавказу, пошто кажеш да су Албанци дошли одатле.

TMRCA Бугарина, Монтенегрина и Румуна R1b-BY611>Y33200 износи 850.год. (око 1150.г. после Христа)
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #517 послато: Мај 27, 2017, 07:13:23 поподне »
Да те обавестим да је R1b-BY611 присутна код Бугара и код свих других народа Балкана. И још ниси одговорио да ли си је нашао на Кавказу, пошто кажеш да су Албанци дошли одатле.
Присутна је али у знатно мањим процентима него код Албанаца.

Санџаклије које су албанског порекла имају R1b-BY611 за извоз, а код Срба те ХГ нема ни 2%.   
« Последња измена: Мај 27, 2017, 07:15:39 поподне Свевлад »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2339
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #518 послато: Мај 27, 2017, 07:24:10 поподне »
Присутна је али у знатно мањим процентима него код Албанаца.

Санџаклије које су албанског порекла имају R1b-BY611 за извоз, а код Срба те ХГ нема ни 2%.

Кавказ ???

Ван мреже Dr Vlasic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 18
Одг: Генетичко поријекло Срба
« Одговор #519 послато: Мај 29, 2017, 10:46:02 поподне »
Кaд ce у нeку пpичу уђe ca пpeдубeђeњeм, oндa нeмa cpeћe. Aкo пpичaмo o Илиpимa, кojи нecтajу дo кpaja II вeкa, и тoкoм VI/VII вeкa нaлaзимo poмaнизoвaнe Влaxe и Poмaнe, ту у игpи мoгу бити E-V13 и R1b (вepoвaтнo U152). Пиcaлo ce o тoмe, дa ce нe пoнaвљaмo.
Милоше, почнимо од 268г:
Клаудије други, Квинтије, Аурелије, Пробус, Диоклецијан....онда се престолница сели на исток па имамо Константина Великог, Константина трећег и Јустинијана.
Сви редом Илири. Да додамо и то да је већина војске попуњавана из те регије не само у ауxиларије него и легије сто говори да су имали право на држављанство. Једино што је остало од Латина је службени језик који се задржао до краја Јустинијанове владавине када га замјењује Грчки. Значи имали су својег цара и веђину војске. НИСУ НЕСТАЛИ !