Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Трибањ Шибуљина

(1/8) > >>

drajver:
Када су почињала генетичка истраживања, прилично је актуелно било ово мало српско село под Велебитом,а на обали мора. И то највише захваљујући покојном Аци Маринковићу, који је сам био поријеклом из овог мјеста и чијим је залагањем тестиран и највећи број српских родова овог села.

Мјесто данас полако броји задње дане српског битисања у њему. Наишао сам данас на мрежи лијепу видео репортажу из Шибуљине (колико видим јуче је објављена). Занимљив је и језик којим говоре становници, то је једна од ријетких српских икавских оаза (мада се чује и покоја ијекавска ријеч), и вјероватно једини Срби који су рибарили (али су се опет држали и Велебита). У сваком случају препоручујем погледати.

https://www.youtube.com/v/0HQIFhoen5s&t=1199s

Небојша:

--- Цитат: drajver  Јул 02, 2022, 09:40:03 поподне ---Мјесто данас полако броји задње дане српског битисања у њему. Наишао сам данас на мрежи лијепу видео репортажу из Шибуљине (колико видим јуче је објављена). Занимљив је и језик којим говоре становници, то је једна од ријетких српских икавских оаза (мада се чује и покоја ијекавска ријеч), и вјероватно једини Срби који су рибарили (али су се опет држали и Велебита). У сваком случају препоручујем погледати.

https://www.youtube.com/v/0HQIFhoen5s&t=1199s

--- Крај цитата ---

Интересантно да се једна особина издваја код тих Примораца, па изгледа није важно да ли су Црногорци, или Далматинци, а то је лењост. :D Чика Божо каже да му је лакше да купи готово кувано јело, пошто га мрзи да пере судове после, а тета Марија каже да је мрзи да улаже у собе, како би издавала апартмане, лакше јој је да седи у хладу. :)

Exiled:

--- Цитат: Небојша  Јул 02, 2022, 10:18:54 поподне ---Интересантно да се једна особина издваја код тих Примораца, па изгледа није важно да ли су Црногорци, или Далматинци, а то је лењост. :D Чика Божо каже да му је лакше да купи готово кувано јело, пошто га мрзи да пере судове после, а тета Марија каже да је мрзи да улаже у собе, како би издавала апартмане, лакше јој је да седи у хладу. :)

--- Крај цитата ---
Прекјуче прођох кроз Трибањ...

drajver:

--- Цитат: Небојша  Јул 02, 2022, 10:18:54 поподне ---Интересантно да се једна особина издваја код тих Примораца, па изгледа није важно да ли су Црногорци, или Далматинци, а то је лењост. :D Чика Божо каже да му је лакше да купи готово кувано јело, пошто га мрзи да пере судове после, а тета Марија каже да је мрзи да улаже у собе, како би издавала апартмане, лакше јој је да седи у хладу. :)

--- Крај цитата ---

Не знам, мени су обоје баш симпатични.  :)

Има љепших ствари у животу од прања суђа и лармања туриста.  ;D

Небојша:

--- Цитат: drajver  Јул 02, 2022, 10:34:17 поподне ---Не знам, мени су обоје баш симпатични.  :)

Има љепших ствари у животу од прања суђа и лармања туриста.  ;D

--- Крај цитата ---

Нисам ни рекао да нису. Штавише, разумем их потпуно. И ја да сам негде поред мора, последње што би ми пало на памет је да радим.  8)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију