Науке и научне дисциплине > Језикословље

Ретко име

<< < (3/97) > >>

ДушанВучко:
Има код новијих имена смешних примера: Петровић Цвеће, Јовановић Девица...Ово друго је често име у источној Србији, код Влаха... скоро је било на РТСу о необичним именима где су гостовали ови...Наравно , после другог светског рата, Машинка Топаловић, моја даља ујна :)

ДушанВучко:
Парох код мене у насељу се зове, Зарије, али то је јасно, скраћено од Захарије

Полић:
Мој деда по мајци звао се Мимо. Старо црногорско име, које је данас јако ретко чини ми се.

Amicus:

--- Цитат: Драгиша Гиле Живковић  Јануар 20, 2017, 09:24:31 пре подне ---Да ли је неко чуо за врло ретко мушко име или га има у свом родослову, ДОБРОНИЈЕ (Доброније)?

Просто се питам, да ли је икад постојала особа са таквим именом.
--- Крај цитата ---

Нисам чуо, али видим да га има, у Службеном гласнику СФРЈ помињу се нпр.  Вељковић Драгослава Доброније, те Вукићевић Комнена Доброније. А као име забележено је и у Ријечнику особних имена Мата Шимундића.

--- Цитат: Полић  Јануар 20, 2017, 12:49:57 поподне ---Мој деда по мајци звао се Мимо. Старо црногорско име, које је данас јако ретко чини ми се.
--- Крај цитата ---

Ми смо двојицу Милоша (деду и унука) звали тако, дједа Мимо и мали Мимо. :)

gillle:

--- Цитат: НиколаВук  Јануар 20, 2017, 12:01:40 поподне ---Да ли је неко можда чуо за мушко име Оломир? Тако се зове један мој познаник.  :) Пореклом је из околине Лебана.

--- Крај цитата ---

Оломир је стварно шампион :) мада има и Тарзан. Чини ми се да је дотични био градоначелник Пријепоља, ако се не варам?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију