Аутор Тема: Порекло српских политичара  (Прочитано 90487 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #160 послато: Јун 15, 2017, 11:28:18 поподне »
Ако је са Крка, онда је највећа вероватноћа да је R1a, острва у Хрватском приморју имају јаку концентрацију R1a, после Загорја најјачу у Хрватској.

www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Hrvatski-mediji-Novi-premijer-Srbije-je-bogata-gej-Hrvatica/429678

Ако се сад не испишем из Срба, нећу никад!
« Последња измена: Јун 15, 2017, 11:29:54 поподне Свевлад »

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #161 послато: Јун 15, 2017, 11:31:39 поподне »
Ако се сад не испишем из Срба, нећу никад!
Прво уради тест, онда ћемо видети да ли прихватамо оставку! ;)
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #162 послато: Јун 15, 2017, 11:32:28 поподне »
Ако је са Крка, онда је највећа вероватноћа да је R1a, острва у Хрватском приморју имају јаку концентрацију R1a, после Загорја најјачу у Хрватској.

www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Hrvatski-mediji-Novi-premijer-Srbije-je-bogata-gej-Hrvatica/429678

Ако се сад не испишем из Срба, нећу никад!

Немој, молим те, кад ја нисам, немој ни ти! ;D



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #163 послато: Јун 16, 2017, 01:04:49 пре подне »
Ако је са Крка, онда је највећа вероватноћа да је R1a, острва у Хрватском приморју имају јаку концентрацију R1a, после Загорја најјачу у Хрватској.

www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Hrvatski-mediji-Novi-premijer-Srbije-je-bogata-gej-Hrvatica/429678

Ако се сад не испишем из Срба, нећу никад!

Ја то гледам мало другачије: Ми смо прави Срби, а багра на власти нас никако не представља. У суштини, ми смо Срби, а они нису, тако да ми они никако не могу упрљати српство.

Одбрамбени механизам ми функционише у пуном јеку.  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #164 послато: Јун 16, 2017, 07:58:14 пре подне »
Нема никакве дилеме да ли је Брнабић хрватско презиме. На Крку никад није било Срба.

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #165 послато: Јун 16, 2017, 09:47:08 пре подне »
Ima nešto na Acta Cratica, no izgleda da je ta stranica poslužila kao izvor saznanja za ono što je ranije pisano o prezimenu Brnabić:

https://actacroatica.com/hr/surname/Brnabi%C4%87/

Da li je neko od predaka partizanskog porekla ili je neki sličan put dolaska u Beograd verovatno će biti deo narednih istraživanja.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #166 послато: Јун 16, 2017, 10:17:19 пре подне »
Не знам је ли то неко помињао, али презиме Брнабић могло би бити изведено од имена Барнаба (РК верзија) - илити по нашки Варнава (свети апостол).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #167 послато: Јун 16, 2017, 10:26:01 пре подне »
Не знам је ли то неко помињао, али презиме Брнабић могло би бити изведено од имена Барнаба (РК верзија) - илити по нашки Варнава (свети апостол).

Хвала Небо на овој информацији! Питао сам се шта би могло бити Брнаба, али нисам домишљањем докучио, да је заправо рк верзија имена Варнава. ;)



Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #168 послато: Јун 16, 2017, 02:42:09 поподне »
Мишљења сам да презиме „Brnabić“ и његове варијанте „Brnabic“, „Brnabich“ i „Bernabich“ потичу од основног облика „Brnaba“ коме је касније додато „ić“. „Brnaba“ je сложена реч од две речи, словенског имена „Bran“ скраћено „Brn“, односно „Bern“ (германизовано) и речи aba/ава, што значи „отац“. Дакле, „Br(a)n-aba-’ći“ у буквалном преводу би било „потомци оца Брана/Брна“, а ововремено би било „Брановићи“ или „Брновићи“. :-\
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #169 послато: Јун 16, 2017, 03:07:30 поподне »
Мишљења сам да презиме „Brnabić“ и његове варијанте „Brnabic“, „Brnabich“ i „Bernabich“ потичу од основног облика „Brnaba“ коме је касније додато „ić“. „Brnaba“ je сложена реч од две речи, словенског имена „Bran“ скраћено „Brn“, односно „Bern“ (германизовано) и речи aba/ава, што значи „отац“. Дакле, „Br(a)n-aba-’ći“ у буквалном преводу би било „потомци оца Брана/Брна“, а ововремено би било „Брановићи“ или „Брновићи“. :-\

Сасвим је логичније да је настало од имена Брнаба, њиховог облика имена Варнава.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #170 послато: Јун 16, 2017, 03:56:30 поподне »
Хоће ли Енглези моћи да изговоре Брнабић ,а да не звучи као burn a bitch ?😂

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #171 послато: Јун 16, 2017, 05:38:33 поподне »
Хоће ли Енглези моћи да изговоре Брнабић ,а да не звучи као burn a bitch ?😂

;D

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #172 послато: Јун 16, 2017, 05:45:13 поподне »
Сасвим је логичније да је настало од имена Брнаба, њиховог облика имена Варнава.
Слажем се, али би и у тој варијанти ваљало доказати да је "Brnaba"  настало од "Barnaba" (како се по њиховом каже "Варнава") губитком самогласника "а", односно да је на острву Крку и шире, у Далмацији, у народу присутан такав облик именама Варнава, или, да је писарском грешком у записима дошло до губита самогласника "а" у презимену "Barnabić".
« Последња измена: Јун 16, 2017, 05:52:16 поподне Sharelock »
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #173 послато: Јун 16, 2017, 06:19:06 поподне »
Хоће ли Енглези моћи да изговоре Брнабић ,а да не звучи као burn a bitch ?😂

Ha, ha  Vyborne, ted vidim ze jses opravdovej znalec jazyku.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #174 послато: Јун 16, 2017, 06:23:25 поподне »
Слажем се, али би и у тој варијанти ваљало доказати да је "Brnaba"  настало од "Barnaba" (како се по њиховом каже "Варнава") губитком самогласника "а", односно да је на острву Крку и шире, у Далмацији, у народу присутан такав облик именама Варнава, или, да је писарском грешком у записима дошло до губита самогласника "а" у презимену "Barnabić".

Ми смо чак и патријарха имали с именом Врнава.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #175 послато: Јун 16, 2017, 06:28:11 поподне »
Ha, ha  Vyborne, ted vidim ze jses opravdovej znalec jazyku.
Haha,mislim ze sa cizi diplomaty budu velice tesit na setkani s nasou novou premierkou,a udrzovat smih po jej predstaveni :) mozna neco podobnicho jako kdyz u nas prichazi ten rakousky minister :)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #176 послато: Јун 16, 2017, 07:07:36 поподне »
Ha, ha  Vyborne, ted vidim ze jses opravdovej znalec jazyku.
Dekuji na komlimente,jsem rad ze sa pohovorim aj v cestine na forume,aj kdyz ju nevim az tolik dobre ako slovencinu :)

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #177 послато: Јун 17, 2017, 09:15:21 пре подне »
Haha,mislim ze sa cizi diplomaty budu velice tesit na setkani s nasou novou premierkou,a udrzovat smih po jej predstaveni :) mozna neco podobnicho jako kdyz u nas prichazi ten rakousky minister :)

To nebude zadnej problem. Takovych jako je ona ma moc a moc. Mysli ze za 50 let heteraku bude min nez teplousu a lezbicky. Ja si to ne doziju ale budoucnost ne vipada vubec lip.

Ван мреже Sharelock

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 475
  • I2a Noster Labor
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #178 послато: Јун 17, 2017, 09:26:14 пре подне »
Ја то гледам мало другачије: Ми смо прави Срби, а багра на власти нас никако не представља...
Бакс, морам ти признати да сам те пријавио уредништву за ову поруку, да ти је обришу уз образложење да "не треба љутити оног од кога треба тражити новац за пројекте". То је био утилитаристички приступ, затим сам осмислио дужи одговор зашто не треба "тако" са властима, али одговор нећу публиковати сада, остављам га за једну од мојих књига. Овом приликом бих издвојио: да је националност ствар избора, да је држава Хрватска већ имала Србе за премијере - Санадера и Милановића (добро, јесте да су првог осудили, а са другим не знамо шта ће бити) и да Европска унија има Доналда Туска, Србина за председника Европског савета (како ли је тек њима под нашем!?, а Британци то нису могли никако поднети!). То би се могло назвати "мирнодопска размена кадрова".
Пријатељ мог непријатеља, мој је пријатељ!

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Порекло српских политичара
« Одговор #179 послато: Јун 17, 2017, 09:31:51 пре подне »
Бакс, морам ти признати да сам те пријавио уредништву за ову поруку, да ти је обришу уз образложење да "не треба љутити оног од кога треба тражити новац за пројекте". То је био утилитаристички приступ, затим сам осмислио дужи одговор зашто не треба "тако" са властима, али одговор нећу публиковати сада, остављам га за једну од мојих књига. Овом приликом бих издвојио: да је националност ствар избора, да је држава Хрватска већ имала Србе за премијере - Санадера и Милановића (добро, јесте да су првог осудили, а са другим не знамо шта ће бити) и да Европска унија има Доналда Туска, Србина за председника Европског савета (како ли је тек њима под нашем!?, а Британци то нису могли никако поднети!). То би се могло назвати "мирнодопска размена кадрова".

Туск Србин?! Одакле та информација? Колико знам, Санадер и Милановић се не изјашњавају као Срби, чак и да је тачно да су им преци били православни Срби (мада то треба проверити). С друге стране, чисто сумњам да се Брнабићка изјашњава као Српкиња...можда пре као Југословенка...
Чињеницама против самоувереног незнања.